Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 SD 98']uszczelka pod kolanko plynu chlodniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220 SD 98']uszczelka pod kolanko plynu chlodniczego

Jakis nr czesci albo gdzei mozna kupic ?
Autor Wiadomość
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

  Wysłany: Pią Sty 23, 2009 19:17   [R220 SD 98']uszczelka pod kolanko plynu chlodniczego

Witam,

Nic nie mogę na mój temat znaleźć żeby ktoś wymieniał ta uszczelkę :shock:





Chce wymienić sobie świece żarowa ta zaraz kolo kolanka od płynu chłodniczego co idzie do cylindra, i trzeba potem nowa uszczelkę założyć a nie wiem skąd taka dostać. U Tomiego nie mogę nic znaleźć :???: :nook:

Wiec gdzie dostane taka uszczelkę lub jak inaczej to kolanko zabezpieczyć
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 23, 2009 19:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 19:22   

Remi55 napisał/a:
U Tomiego nie mogę nic znaleźć :???: :nook:
Zadzwoń do niego (obecnie jest chory i prawie nie mówi więc nie wiem czy się uda szybko dodzwonić) i zapytaj czy miałby takową lub czy mógłby sprowadzić.
PS>Czy aby na pewno trzeba to rozkręcać, żeby wymienić świecę?
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 19:30   

Czy aby na pewno trzeba to rozkręcać, żeby wymienić świecę?

Juz patrzylem i trzeba :mad: Nawet w Rave oraz w Haynes pisze ze trzeba :/

Niestety nie da się inaczej obejść :wink:

To nie będę Tomiego męczył jak jest chory :smile:

[ Dodano: Pią Sty 23, 2009 19:39 ]
Mam nr czesci:

PES100120
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 19:55   

Remi55 napisał/a:
Juz patrzylem i trzeba :mad: Nawet w Rave oraz w Haynes pisze ze trzeba :/
Hmm, niedawno był temacik o trudności wymieniania świec żarowych i nikt się o tym nie zająknął, ale skoro Haynes i Rave tak prawią (choć nie trzeba im wierzyć w takie rzeczy na 100% ;) )?. Barcik ostatnio wymieniał, może coś podpowie ;)
Remi55 napisał/a:
Mam nr czesci:

PES100120

Google wypluwa trochę wyników na zagranicznych stronach więc może jakiś intercars będzie miał w katalogu taki numerek..

[ Dodano: Pią Sty 23, 2009 20:00 ]
Z tego co znalazłem na tych kilku stronach, to ta uszczelka jest także w Landroverach więc może tym tropem trzeba szukać jak będzie duży problem.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 20:12   

Ja w Pon pojadę zobaczyć do dealera Rover w Wiedniu może będzie coś miał, tylko ze sobie cenny lubi z kosmosu wyciągnąć. :razz:

Myślałem ze Tomi ma :mrgreen:

No ze Rave i Haynes w 100% nie trzeba wierzyć to juz sie sam przekonałem wiele razy, oni niestety opisują tak żeby było jak największy dostęp to tego co się chce wymienić. Wiec już z wymiany uszczelki kol wydechowego sie przekonałem ze 3/4 kroków można ominąć niż opisane jest. :mrgreen:

Przypomniało mi sie ze mechanik mój coś mówił u jakimś papierze żeby podłożyć ale nie wiem o co mu chodziło.

Sa jeszcze w sumie te takie masy ale ja w to nie wirze, uszczelka to uszczelka :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 20:17   

Zazwyczaj do uszczelnień hydraulicznych gorących (z wodą) stosuje się uszczelki kartonowe więc może o to chodziło mechanikowi.
Tomi może mieć, bo to co jest w spisie on-line, to pewnie ani nie połowa tego co ma w magazynie ;) .
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:58   

thef napisał/a:
Zazwyczaj do uszczelnień hydraulicznych gorących (z wodą) stosuje się uszczelki kartonowe więc może o to chodziło mechanikowi.


Pewno o to mu chodziło :ok: Dzw teraz do Dealera Rovera w Wiedniu i mowil mi gosc ze maja i kosztuje 2€ :mrgreen: Wiec dziękuje za pomoc :ok:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Sty 24, 2009 14:24   

3 świece można wymienić bez demontażu kolanka.. przynajmniej tak jest w 220 SDi ;)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 24, 2009 14:37   

Poważnie :mrgreen: myślałem ze blokuje to dostęp kolanka bo tak oglądałem to kolanko, i leży w dokładnej lini do świece wiec mi się zdawało ze nie wyjdzie bez demontażu :( Wiec wystarczy tylko z ciągnąc waz chodnicy tak :?:

Jak wymieniałem świece to mi się nie chciało już kolo tego grzebać bo klima w drodze była i nie miałem jak dojść do tej pierwszej świecy.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 14:27   

Mogę potwierdzić, że można wymienić tę świecę za kolankiem bez zdejmowania kolanka i węża z niego (ogólnie bez ingerowania w układ chłodzenia) w silniku SDI.

Zrobiłem to dziś i nie było to tragiczne, lecz jeśli miałbym komuś doradzać to niech kupi sobie klucz oczkowy z grzechotką bo tak to 45 min odkręcałem po mału tę świecę (wkład wyszedł sam), z wkręceniem i włożeniem problemu nie było.

Ogólnie udało mi się wymienić wszystkie 3 świece (czwartej nie ma :lol: ) bez rozkręcania niczego poza osłoną silnika i rzeczami związanymi ze świecami (świece + zasilanie).

Jak ktoś chciałby kiedyś się za to zabierać a miał by pytania to chętnie pomogę.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 15:17   

tego typu uszczelki jak i np.pod kolektor ssący robię sobie sam bo mam do tego bardzo dobry materiał a poza tym jakby to złożyć na silikon wysokotemperaturowy to też będzie trzymać tak jak się to robi w innych autach z krućcami wody :wink:
ja nie widzę tutaj problemu z uszczelnieniem tego elementu :wink:

Remi55 żebyś mieszkał bliżej to bym ci to uszczelnił biegusiem :smile:
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 00:15   

Bordos, Ja jak to wymieniałem to kurcze nie dałem rady tam klucza żadnego pod ta 1. świece wsadzić :mad: ALe jak sie rozrząd robi to akurat wszystko sie ładnie odkręciło :razz:

szosownik, Wiem ale ja mam jakoś odrazy do tych silikonów :/ wygląda to nie profesjonalnie zrobione :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 00:54   

jeśli chodzi o układ chłodzenia, to bardzo dobrze sprawdza się grubawy karton (absolutnie poważnie, idealny jest taki jak przy pakowaniu koszule są usztywniane), najlepiej podczs montażu pokryć go jeszcze cienką warstwą smaru lub oleju. Rozwiązanie sprawdzone niejednokrotnie.
Zresztą te uszczelki fabrycznie też są z celulozy, tylko lekko nasączone jakimś tłuszczem. :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 08:15   

Remi55 napisał/a:
Wiem ale ja mam jakoś odrazy do tych silikonów wygląda to nie profesjonalnie zrobione

proszę cię nie osłabiaj mnie :haha:
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 09:08   

szosownik,

No nie wiem czemu ale jak widziałem kiedyś u dziewczyny w aucie jak było takim czymś uszczelnione układ chłodzenia, miedzy innymi pompa wody i jakieś kolanka i tej masy tyle wystawało i sie dalej lalo z tego to mnie to nie przekonało. Robił to jakiś papracz i od tej pory mam takie zdanie do tego :neutral:

Jak bym może widział na własne oczy jak ktoś to robi tak ze super to trzyma i nie leje ani nie wystaje tego tony z pod złącza :wink: to może zmienię zdanie. :wink: Dlatego mam teraz takie urazy do tego. Wole uszczelkę :razz:

sTERYD, Gdzieś cos o tym słyszałem tez ze ma byc dobry :lol:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 12:14   

Bordos napisał/a:
Mogę potwierdzić, że można wymienić tę świecę za kolankiem bez zdejmowania kolanka i węża z niego (ogólnie bez ingerowania w układ chłodzenia) w silniku SDI.

jak niby to zrobiłeś?
bo ja musiałem ściągnąć ten wąż bo świeca napierała na niego i nie chciała wyjść
Bordos napisał/a:
lecz jeśli miałbym komuś doradzać to niech kupi sobie klucz oczkowy z grzechotką

nie oczkowy a nasadowy jest na grzechotkę
grzechotką nie podejdziesz uwierz mi :wink:
musiałem odkręcać płasko oczkowym
 
 
Bordos 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 278
Skąd: Gda



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 21:46   

szosownik napisał/a:
Bordos napisał/a:
Mogę potwierdzić, że można wymienić tę świecę za kolankiem bez zdejmowania kolanka i węża z niego (ogólnie bez ingerowania w układ chłodzenia) w silniku SDI.

jak niby to zrobiłeś?
bo ja musiałem ściągnąć ten wąż bo świeca napierała na niego i nie chciała wyjść
Bordos napisał/a:
lecz jeśli miałbym komuś doradzać to niech kupi sobie klucz oczkowy z grzechotką

nie oczkowy a nasadowy jest na grzechotkę
grzechotką nie podejdziesz uwierz mi :wink:
musiałem odkręcać płasko oczkowym



No ja zrobiłem to tak jakby normalnie:) Tj. odkręciłem świecę na maxa (w moim przypadku się ona rozpadła (wyszła część do której przykręcany jest przewód +)) i świeca po odkręceniu wyszła. Wkładając nową włożyłem ją ile się dało do otworu (była nasmarowana smarem miedzianym) i troszkę nią poruszałem w miarę możliwości (tak, aby nie spowodować wygięcia itp) i ku mojemu zdziwieniu wskoczyła. Dodam, że świeca to był oryginał BERU.

I niestety nie masz racji kolego, a przynajmniej nie do końca, są klucze oczkowe(płaskie) z grzechotką. (nasadka tam nie podejdzie się). Dał był link do opisu takiego klucza, ale chyba naruszył bym regulamin forum. W każdym markecie budowlanym za ok 150 zł jest komplet takich kluczy. Nasadowym udało mi się podejść do dwóch pozostałych świec.

Miałem również dosyć duży problem z samym wyjęciem świec z otworów, już po ich odkręceniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] Ubytek Plynu Chlodniczego
Po 2 Tygodniach Nie Użytkowania Auta
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Maj 29, 2009 00:06
KOSSA
Brak nowych postów [R25 1.4IL'02] ubytek plynu chlodniczego
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sob Sty 03, 2009 16:35
immk83
Brak nowych postów [MG ZR 160] ubytek plynu chlodniczego
Veneze Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 29 Nie Mar 13, 2016 10:52
zacekpl
Brak nowych postów [r200 1.4 8v 98] r ile plynu chlodniczego
zapal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Gru 15, 2008 13:58
zapal
Brak nowych postów [R200] wycieki plynu chlodniczego
mucha1791 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pią Cze 29, 2012 16:48
as35



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink