Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kilka POWAŻNYCH problemów....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kilka POWAŻNYCH problemów....

czujnik ABS, Napinacze pasów, niedziałający prędkościomierz i brak reakcji silnika na próbe rozruchu
Autor Wiadomość
KonradM 



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 14
Skąd: Pleszew

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 03:20   [R75] Kilka POWAŻNYCH problemów....
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,
jestem tu nowy... nie interesowałem się nigdy aż tak tą marką, dopiero gdy odkupilem to auto od ojca ktory BYŁ SZCZĘŚLIWYM WŁAŚCICIELEM tego auta od nowości w sumie do momentu gdy je odkupiłem... Auto ma przejechane niecałe 97 tysięcy(!!!) kilometrów i jest to oryginalny przebieg...

Problemy się zaczęły od niedawna w sumie.. najpierw nadkole tarło aż się nie urwało i wkręciło w koło zrywając przy tym jakieś kabelki itp... od tego momentu nie działa abs i z prędkościomierzem. Zaprowadziłem to do znajomego mechanika/elektronika samochodowego i zrobił mi to.. przynajmniej tak twierdził.. jednak problem z abs pozostał.. byłem u kolejnego mechanika i zrobil mi to tak, że absy działały, ale tylko 2 dni :/ co jakiś czas wyskakuje mi jakaś inna kontrolka (znajomy twierdzi że to od klockow) i znika.. Kurde od kiedy przejąłem auto od taty mam z nim MEGA PECHA! :(

NAJGORSZE co mnie dzisiaj spotkało z tym autem to dzisiejszy incydent... Jadąc na 4 biegu przy około 2,5RPM samochód zaczął tracić obroty i dodawanie gazu nic nie dało.. zredukowałem na niższy bieg i wcisnąłem deske... jednak samochód nadal spadał z obrotów i wkońcu stanął i zdechł. Probowałem go chyba z 10 razy odpalić i kilka razy odpalił jednak na nie więcej niż 3-5sek. i to na dodatek z gazem w podłodze. Nie wiem co mam myśleć i nie wiem jak poważna jest to usterka...

nie znam się na tym aż tak bardzo, jednak obstawiłem że winą tego może być:
- albo słabej jakości ON (jeśli chodzi o to czy miałem w baku ropę, to odpowiadam, że miałem prawie 1/4 baku i rezerwa się nie paliła, chyba że mnie wskaźnik zaczął oszukiwać..:/? ) zaznaczam, że nigdy nie bylo w baku opałówki ani Bio diesla, tylko tradycyjny olej napędowy,
- pompa paliwa ...? Wydawało mi sie jakby właśnie paliwa nie mogł dostać silnik i kręcił się sam rozrusznik..

to są dwie opcje które ja jako szary nie znający się praktycznie wcale na tym człowiek sobie uzmysłowił... Wiem, że się nie znam na tym dobrze i proszę Was o pomoc i poradę... Jeśli będą potrzebne części, to proszę również o poradę gdzie je dostać w miare dobrej cenie i dobrej jakości.

Pozdrawiam wszystkich Tych szczęśliwych i mniej sczęśliwych posiadaczy tego modelu... dla mnie przygoda z tym autem zaczęła się fatalnie :(


P.S. Jeśli coś z mojej strony jest wbrew regulaminowi to przepraszam... czytałem pierwsze 5 stron tego subforum i nie znalazłem nic co by pasowało do mojego problemu.



Konrad

gg:2836828
e-mail: mlokon@tlen.pl

będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Z góry dzięki!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 06, 2010 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 25, 2009 03:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 08:14   

KonradM, Witaj, skorzystaj z szukajki ( czujnik klocków, czujnik ABS itd. ) wszystkie Twoje problemy są na Forum.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 08:45   

Np. u mnie za niski stan płynu w chłodnicy. Samochód zwalniał i tracił moc tak jak u Ciebie. Po prostu się przegrzał i komp nie pozwolił na dalszy wzrost temperatury. Oczywiście wskazówka w kabinie się podniosła ale przyznam się nie zauważyłem w pierwszej chwili :oops: . Z tego co się orientuję to prędkościomierz korzysta z czujnika ABS, więc tu chyba jest problem. Może ktoś ma lepsze pomysły, auto mam dopiero pół roku wiec sam się uczę. Pozdrawiam.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 10:14   

mirekbuk120 napisał/a:
Z tego co się orientuję to prędkościomierz korzysta z czujnika ABS,
z prawego przedniego koła i nie tylko prędkościomierz.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 11:44   

Jak nie działa ABS, kontrola trakcji i prędkościomierz oraz szaleje wskaźnik paliwa to do sprawdzenia/wymiany jest jak napisał SeniorA czujnik prawego przedniego koła.
mirekbuk120 napisał/a:
więc tu chyba jest problem

Żaden problem. Czujniki dostępne od reki u Tomiego a sprawdzić można zamieniając czujniki stronami-prawe i lewe koło.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 12:50   

Zukowaty napisał/a:
sprawdzić można zamieniając czujniki stronami-prawe i lewe koło.
tylko ten demontaż i niebezpieczeństwo uszkodzenia drugiego czujnika.

[ Dodano: Nie Paź 25, 2009 12:50 ]
Zukowaty napisał/a:
Jak nie działa ABS, kontrola trakcji i prędkościomierz oraz szaleje wskaźnik paliwa
a także samoczynna blokada drzwi w czasie jazdy i niektóre funkcje sterowania wycieraczek.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:01   

SeniorA napisał/a:
a także samoczynna blokada drzwi w czasie jazdy i niektóre funkcje sterowania wycieraczek.

O wycieraczkach nie pomyślałem a blokadę drzwi wyłączyłem sobie bo szkoda zamków.

U siebie przekładałem czujniki i jeśli nie będzie się go na siłę wyrywało to nie ma niebezpieczeństwa. Trzeba go delikatnie obruszać i sam wyjdzie.
 
 
 
KonradM 



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 14
Skąd: Pleszew

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:16   

SeniorA napisał/a:
KonradM, Witaj, skorzystaj z szukajki ( czujnik klocków, czujnik ABS itd. ) wszystkie Twoje problemy są na Forum.

spoko, i sorki za nowy temat, następnym razem (a mam nadzieję, że zbyt szybko nie nastąpi), poświęce więcej czasu na szukanie.

mirekbuk120 napisał/a:
Np. u mnie za niski stan płynu w chłodnicy. Samochód zwalniał i tracił moc tak jak u Ciebie. Po prostu się przegrzał i komp nie pozwolił na dalszy wzrost temperatury. Oczywiście wskazówka w kabinie się podniosła ale przyznam się nie zauważyłem w pierwszej chwili . Z tego co się orientuję to prędkościomierz korzysta z czujnika ABS, więc tu chyba jest problem. Może ktoś ma lepsze pomysły, auto mam dopiero pół roku wiec sam się uczę. Pozdrawiam.

U mnie wskaźnik temperatury ciągle na srodku był... ani drgnął i jest tak od zawsze w sumie...

Zukowaty napisał/a:
Żaden problem. Czujniki dostępne od reki u Tomiego a sprawdzić można zamieniając czujniki stronami-prawe i lewe koło.

a konkretniej..?
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:44   

KonradM napisał/a:
a konkretniej..?

Proszę bardzo:
czujnik w prawym kole daje sygnał na prędkościomierz. zeby się upewnić czy to na 100% czujnik przekładasz owe czujniki stronami, tzn wkładasz z lewego koła w prawe i jedziesz się przejechać czy prędkościomierz działa. Jeśłi działą to zamawiasz czujnik ABS na przód i po sprawie. Najpierw sprawdził bym i przeczuścił kostki pod maską. Takie niemieskie podłużne przy dzwonach. Wychodzą zaraz z nadkoli i widać je od góry. To są kostki czujników ABS właśnie i może nie stykać. U mnie poprzedni właściciel się wkurzył i porobił kable na krotko (nie polecam bo jest problem później z wymianą czujnika). Może być też gdzieś przetarty lub zerwany przewód od czujnika.

Reasumując:

1. Otwierasz maskę i sprawdzasz/czyścisz kostkę od ABS (niebieska)
2.Jeśli to nie pomoże zdejmujesz koło i kontrolujesz stan kabla od czujnika.
3. Jeśli dalej nic nie ustalisz przekładasz czujniki między stronami.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
KonradM 



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 14
Skąd: Pleszew

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 14:34   

dziękuje wszystkim za pomoc... jutro w wolnej chwili postąpie jak piszesz Zukowaty, tak czy owak wisze wam po piwku.

To że mi samochód stanął - problem rozwiązany :) Brak Paliwa, jednak wskaźnik paliwa oszukiwał.... co w związku z nim?

kurde czyli nic poważnego na szczęście... ;)
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 14:44   

KonradM napisał/a:
Brak Paliwa, jednak wskaźnik paliwa oszukiwał.... co w związku z nim?

SeniorA napisał/a:
Zukowaty napisał/a:
Jak nie działa ABS, kontrola trakcji i prędkościomierz oraz szaleje wskaźnik paliwa
a także samoczynna blokada drzwi w czasie jazdy i niektóre funkcje sterowania wycieraczek.
 
 
 
KonradM 



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 14
Skąd: Pleszew

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 16:13   

sorry, jestem wczorajszy :]

jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] kilka problemów
Kiniulek Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Kwi 22, 2013 19:19
apples
Brak nowych postów [R75] kilka problemów
konkretny Rover serii 75, MG ZT 31 Nie Sty 06, 2013 17:48
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Kilka problemów
siekiera Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Lip 19, 2012 08:38
siekiera
Brak nowych postów [R75] - kilka problemów po zakupie
pavvelbe Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Kwi 06, 2017 11:43
longer86
Brak nowych postów [R75 2.0 V6] Kilka problemów z Roverem
mikoprotek Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Cze 14, 2014 13:48
mikoprotek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink