Forum Klubu ROVERki.pl :: [OC] Znizki a kolizja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[OC] Znizki a kolizja
Autor Wiadomość
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:09   [OC] Znizki a kolizja

Witajcie,

Nurtuje mnie pewna sprawa. W zeszly roku w listopadzie kupilem OC dla roverka w tu HDI via mBank. Przez to, ze skorzystalem z ubezpieczenia przez mBank skladka byla nieco tansza, mianowicie 989zl o ile pamietam plus dodatkowe ubezpieczenia.

W styczniu mialem stluczke z mojej winy, moje szkody wiadomo pokrylem sam, szkode ofiary pokrylo HDI. Nie wiem czy to ma znaczenie ale byl to pojazd BMW X6 i szkoda jego polegala na wgniecionym zderzaku tylnym.

Za 2 tyg zbliza sie koniec OC wiec musze kupic nowe i teraz tak. W styczniu jak wyjasnialem sprawe w HDI zapytalem ile wobec tego wyniesie skladka w przyszlym roku. Kobieta odpowiedziala, ze po roku bede mial 10% znizki (czyli zaplace 90% stawki) jednak przez szkode strace od razu te 10% wiec nadal 100% jak w roku ubieglym.

Teraz robiac kalkulacje przez mBank, przez inne kalkulatory oc wyszlo mi min. 1250zl z ub dodatkowymi wyszlo 1299zl. I tutaj moje zdziwienie bo to stanowi okolo 120% stawi podstawowej (mimo pewnej znizki z tytulu przedluzenia oc w hdi)... Dlaczego?

Jezeli to ma znaczenie prawojazdy mam od niespelna 4lat (w grudniu minie 4 lata) drugi samochod ubezpieczony w HDI poprzednio niespelna rok mialem Honde Civic i ja sprzedalem wiec nie dostalem znizki za bezszkodowosc ale poszla znizka za przedluzenie polisy...

Sumasumarum taniej wychodzi zaplacic w ciagu roku 300zl wiecej na oc nizeli na wlasny koszt naprawiac zderzak od nowego BMW X6:) ale sadzilem, ze max 1100-1200 zaplace za OC.

Jezeli ktos ma pojecie w tej tematyce prosze o opinie, porady, wyjasnienia.

Pozdrawiam,
Patryk
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:31   

to jeszcze nic.... ja mialem w zeszlym roku w alianzie
10% znizki za bezszkodowosc
10% znizki za kontunuacje

pod koniec roku mialem stluczke parkingowa....

w zeszly tygoniu przychodzi wycena a tam :

+ 60 % wzwyzki za szkodowosc
0% znizki za kontynuacje
0% znizki za bezszkodowosc
+ 30 % wzwyzki za wiek :)

z 750zl zrobilo sie 1500zl bez NW...

wkurzylem sie... robie darowizne na mame, przechodze do HDI i bede mial 407zl za caly rok... a allianz stracil klienta
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 13:34   

A czemu upierasz się przy HDI? Nie lepiej poszukać jakiegoś tańszego ubezpieczenia? Wiem że różnice w poszczególnych firmach są dość spore. Tak więc mając płacić w tym roku 705zł w PZU przeniosłem się do AXA i zapłaciłem 441zł. Też miałem stłuczkę jak wiesz a prawko mam od 4,5 roku lecz samochód stoi na ojca a ja współwłaściciel.

Jeśli jednak chodzi o same Twoje wyliczenia i te 120%. W tym roku poszły w górę ubezpieczenia szczególnie jeśli samochodem jeździ osoba młoda. Kumpel mając R214Si i samochód zarejestrowany na ojca i siebie zapłacił tyle ile ja w tamtym roku 451zł w PZU a w tym roku jak przedłużył umowę zapłacił bodaj 540zł pomimo tego że jego ojciec ma max zniżek.
Ja zmieniając ubezpieczyciela i mając stłuczkę zapłaciłem mniej :)

Ps. Jak chcesz to mogę Ci podać numer swojej polisy i jeśli powołasz się na nią w AXA to dostaniesz 50zł rabatu :)
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 16:05   

faecd napisał/a:
I tutaj moje zdziwienie bo to stanowi okolo 120% stawi podstawowej (mimo pewnej znizki z tytulu przedluzenia oc w hdi)... Dlaczego?


tak jak napisal greg-si, stawki podstawowe czesto sie zmieniaja.

pytanie brzmi tez, czy juz miales 10% znizki, czy jeszcze nie (na poczatku zeszlego roku)- bo jesli miales, w takim razie stracilbys znizki i placil podstawowa skladke.
ale piszesz, ze miales wczesniej samochod zarejestrowany niecaly rok- zatem w/g tego tych 10% jeszcze nie miales- a mialbys dopiero w przypadku bezszkodowego przebiegu aktualnego ubezpieczenia. jesli tak jest- to w zeszlym roku zaplaciles skladke podstawowa, a teraz za stluczke masz zwyzke.
faecd napisał/a:
Kobieta odpowiedziala, ze po roku bede mial 10% znizki (czyli zaplace 90% stawki) jednak przez szkode strace od razu te 10% wiec nadal 100% jak w roku ubieglym.

jesli tak powiedziala, to cos pokrecila.
przy zalozeniu- kupujesz samochod (lub poprzedniego nie miales pelny rok ale i nie miales stluczki) placisz 100% skladki podst. jesli masz wypadek nie ma mowy o zadnych znizkach ktore tracisz- bo nie masz jeszcze czego stracic. znizki dostajesz dopiero po pelnym bezszkodowym roku. jesli natomiast jest szkoda dostajesz zwyzke.

greg-si napisał/a:
A czemu upierasz się przy HDI? Nie lepiej poszukać jakiegoś tańszego ubezpieczenia?

no wlasnie, czemu? sprawdz innych, moze oplaci sie bardziej stracic te 5% znizki za kontynuacje a miec mniejsza zwyzke, albo znalezc TU, ktore dla Twojego regionu ma nizsza skladke podst? najlepiej odwiedz jakiegos multiagenta :)

michone napisał/a:
to jeszcze nic.... ja mialem w zeszlym roku w alianzie
10% znizki za bezszkodowosc
10% znizki za kontunuacje
pod koniec roku mialem stluczke parkingowa....
w zeszly tygoniu przychodzi wycena a tam :
+ 60 % wzwyzki za szkodowosc
0% znizki za kontynuacje
0% znizki za bezszkodowosc
+ 30 % wzwyzki za wiek :)
z 750zl zrobilo sie 1500zl bez NW...
wkurzylem sie... robie darowizne na mame, przechodze do HDI i bede mial 407zl za caly rok... a allianz stracil klienta

cos tu mi nie gra ;)
obydwie "wyceny" pochodzily z allianzu? jak to mozliwe, ze nie miales zwyzki za wiek a po roku im sie przypomnialo? dlaczego straciles znizke za kontynuacje?
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 16:53   

nie mialem wzwyzki za wiek bo allianz po roku bezszkodowym pozwala na zniesienie wzwyzki... mialem 1 rok 0 znizek pozniej 2 rok w sumie 20%znizek, 3 rok +60% +30 i nie dali mi znizki. Moge zrobic skan z allianzu :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 17:16   

o kurcze, moze i faktycznie niech sie dzieje co chce;) to, ze stawki podstawowe zmieniaja sie mialo by uzasadnienie.

Jednak nie jestem pewien czy w Axa bedzie taniej...jednak zawsze w jakiejkolwiek wycenie HDI bylo najtansze...a wiadomo student to po cenie jedzie aby miec OC:)

[ Dodano: Nie Paź 25, 2009 17:16 ]
hahaha axa zazyczyla sobie ponad 2000zl wiec automatycznie odpada;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 17:36   

michone napisał/a:
nie mialem wzwyzki za wiek bo allianz po roku bezszkodowym pozwala na zniesienie wzwyzki... mialem 1 rok 0 znizek pozniej 2 rok w sumie 20%znizek, 3 rok +60% +30 i nie dali mi znizki. Moge zrobic skan z allianzu :)

aha, ok :) nie znam dokladnych taryf, a jesli jeszcze nie znam historii ubezpieczenia, to tylko moge zgadywac, nie mniej w pierwszej chwili wydalo mi sie to dziwne :)
michone napisał/a:
w sumie 20%znizek

znizki sie nie sumuja ;)

faecd napisał/a:
Jednak nie jestem pewien czy w Axa bedzie taniej...jednak zawsze w jakiejkolwiek wycenie HDI bylo najtansze...a wiadomo student to po cenie jedzie aby miec OC:)

jesli chodzi o samo OC kazdy szuka najtaniej, w koncu to ubezpieczenie "dla kogos" a nie "dla siebie" ;)
w kazdym razie naprawde warto sie przejsc albo zadzwonic do jakiegos multiagenta- czasami oni maja wynegocjowane bardzo fajne dodatkowe warunki z TU ktore dla klienta skutkuja nizsza cena niz zaproponowalo by mu bezposrednio samo TU- moze uda sie znalezc cos tanszego- naprawde nie warto przeplacac :)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 17:38   

Joa, oczywiscie od jutra zaczynam prężne poszukiwania. Dzieki za rady.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 14:42   

ja płacę strasznie niskie składki w Liberty Direct :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 23:11   

Ja w czerwcu wypowiedziałem umowę PZM i przeszedłem do HESTIA za OC zapłaciłem 365zł :wink:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zniżki ubezpiecznia OC.
Dominoz Prawo i ubezpieczenia 8 Sro Gru 30, 2015 12:31
rtcars
Brak nowych postów Szkoda a zniżki
Mundekk Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Mar 19, 2012 19:09
machi12
Brak nowych postów WARTA AC ZNIŻKI
machi12 Prawo i ubezpieczenia 0 Nie Paź 02, 2011 00:22
machi12
Brak nowych postów [OC] Zniżki ubezpieczeniowe a ciągłość
pytania rodzące się przy sprzedaży auta :)
String Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Wrz 02, 2009 22:41
Tomaszi
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Zniżki ? jak to jest
pajda Prawo i ubezpieczenia 25 Czw Sie 27, 2009 23:08
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink