Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS] Zagadka do rozwiązania : Opony / Felgi ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: walkie
Pią Lis 19, 2010 20:49
[MG ZS] Zagadka do rozwiązania : Opony / Felgi ?
Autor Wiadomość
Armandoo 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 354
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lis 22, 2009 18:02   [MG ZS] Zagadka do rozwiązania : Opony / Felgi ?
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Witam,

mam bardzo drażniący i poważny problem z kołami w moim samochodzie.

Auto , o którym mowa do MG ZS 180 : felgi oryginalne szprychowe 17 cali + opony 205/45/R17



Sprawa wygląda tak.


Non stop z dwóch prawych kół ( tył i przód ) schodzi mi powietrze.
Po napompowaniu po maksymalnie dwóch dniach oba koła robią się puste.

Byłem u wulkanizatora i sprawdzał koła , wentyle itp...i wszystko było dobrze. Owszem ze względu na niski profil opon miały miejscami na boku jakieś uszkodzenia ale nie wykazywały nigdzie , żeby schodziło powietrze.
Wulkanizator wykluczył , że jest to wina opon i zauważył , że felgi mają małe wygięcia na rancie felgi od strony wewnętrznej.
Stwierdził , że kiedy jest nacisk na oponę i one się ugina to w tych miejscach gdzie felga jest zgięta musi schodzić powietrze.

Po jego diagnozie pojechałem do firmy zajmującej się naprawą felg i opowiedziałem o problemie.
Kilka dni później felgi były już naprawione i wyglądały jak nowe.
Warsztat , który je naprawiał od razu założył opony i napompowane koła leżały u nich 2 dni.
Kiedy je odbierałem nie zeszło z nich nic powietrze , więc ucieszyłem się i byłem pewny , że problem został zażegnany.

Dzisiaj rano idę do auta ( minęły trzy dni od naprawy felg ) a tu znowu :sad: dwa kapcie.

Mam już dosyć , nie mam pojęcia o co chodzi.
Cały czas muszę pompować koła , do tego opony się w końcu rozwalą od tego ciągłego flaka.

Proszę poradźcie mi coś bo już nie wiem o co z tym cholerstwem chodzi.

Myślałem , żeby może opony sprawdzić gdzieś ciśnieniowo , może są jakieś zepsute.
Wulkanizator sprawdzał je tylko w wanience.
Gdzieś robią takie rzeczy ?? ? Nie wiem już co mam robić , please pomóżcie !! !
Ostatnio zmieniony przez walkie Pią Lis 19, 2010 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 22, 2009 18:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 22, 2009 18:09   

U mnie wulkanizator dwukrotnie nie potrafił znaleźć małego gwoździka wbitego w bieżnik, ale już z boku opony. Sam to znalazłem przypadkowo myjąc samochód i przecierając opony - po prostu zaczęło się w tym miejscu lekko pienić. Po zdjęciu koła usterka bardzo ciężka do zlokalizowania, tym bardziej w brudnej wodzie w wannie u wulkanizatora. Potrzebne do tego wysokie ciśnienie (np. obciążenie po założeniu na samochód). Radzę napompować bardzo mocno koła i sprawdzać za pomocą wody z pianą bardzo dokładnie. Może akurat masz podobny przypadek jak ja.
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Lis 22, 2009 19:40   

No ale z dwóch stron przebite opony? Długo masz ten samochód? Nie wjechałeś jedną stroną w jakąś wielką dziurę? Może wtedy się pokrzywiły felgi :???:
A w firmie która je naprawiała mogli przecież napompować dzień wcześniej, poza tym jak leżały same to nie schodziło powietrze a jak założyłeś na samochód były już pod obciążeniem i zeszło.
Wróć do tej firmy i powiedz, że usterka nadal występuje i niech kombinują dalej. Tylko niech te koła założą na jakiś samochód.
Powodzenia.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Lis 22, 2009 20:42   

Przełóż koła z prawej na lewą stronę, jeśli powietrze będzie nadal schodzić z prawej- znaczy to że masz wrednego sąsiada co spuszcza Ci powietrze :mrgreen:
 
 
Marcin620si 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 39
Skąd: Białystok

Rover 600

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 09:43   

W fiatach Marea jest to samo, opona odstawać może od ranty, wystarczy na coś najechać i zejdzie powietrze- tak mi wulkanizator powiedział po sprawdzeniu całej opony.
_________________
Rover 620si 2,0 kat . 130 km-automat
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 10:01   

Wez plyn do mycia szyb (ewentualnie jak szkoda to go rozciecz) i psiukaj tym rozpylaczem po rantach a pozniej po calej oponie. Jesli tak szybko ucieka to na pewno zauwazysz gdzies babelki piany. (u mnie w 4-5dni schodzilo i bylo widac)
popsiukaj tez na felge o wewnatrz - moze peknieta.

Jesli nie zauwazysz piany to znaczy ze powinienes sie zasadzic na tego kto ci wypuszcza powietrze.
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 10:10   

U mnie było podobnie z kołem. Wulkanizator uszczelnił je płynną gumą na styku opona/felga. Przestało uciekać :) . Drugi przypadek miałem z czterema oponami o niskim profilu w moim Vento. Ale okazało się że opony były z 2001 roku i po prostu straciły elastyczność i puszczały powietrze też na styku opona/felga.
 
 
Armandoo 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 354
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 20:51   

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc.


Kół zamienic nie moge bo opony są kierunkowe ale wymyśliłem plan.

U wulkanizatora zamienię tylne opony : prawą z lewą.
Jeżeli na felgę , która aktualnie jest z lewej strony i nic się nie dzieje założę oponę z prawego koła gdzie powietrze schodzi to będę wiedział czy wina leży w oponie czy w prawej feldze. Jak zejdzie wtedy powietrze to znaczy , że opona do dupy. Jak będzie dobrze to wtedy wiadomo , że prawa felga walnięta.


PS. |Cholera chyba nie mam takich psychicznych sąsiadów :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 416 Si] felgi a opony
bolcik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Kwi 18, 2011 13:43
szoso
Brak nowych postów [MG ZS] Jakie felgi i opony na zime
bad_gs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Paź 25, 2013 18:39
bad_gs
Brak nowych postów [MG ZS 180 2,5] opony i felgi stalowe na zime
Invisible Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sro Lut 09, 2011 21:30
Gość
Brak nowych postów [45]Opony 205/55/15 na oryginalne felgi aluminowe 15
barney79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sob Sie 31, 2013 03:28
mauser
Brak nowych postów [r400] opony zimowe felgi małe rozmiary pytanie
pdasiek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 28 Czw Gru 09, 2010 20:14
flapjck1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink