Forum Klubu ROVERki.pl :: Mandat karny na raty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Sie 28, 2009 18:04
Mandat karny na raty

a to peszek
Autor Wiadomość
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 18:36   

maciej napisał/a:
Ale jesteś tego pewny?
Tak, ćwiczyłem ;p
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 31, 2009 18:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 12:33   

Kod:
maciej napisał/a:
Cytat:
Jak mu pokażesz dowód wpłaty, to się odczepi i nic nie musisz odzyskiwać :)

Ale jesteś tego pewny?



Na sto% jak wpłata jest wcześniejsza niż tytuł egzekucyjny to musi się odczepić - nie ma podstawy faktycznej ani prawnej do wystawienia takiego tytułu.
Pewnie tak samo będzie jak dokonasz wpłaty przed pierwszą czynnością egzekucyjną. Nie ma zaległości - nie ma egzekucji.
ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji

"Art. 45. § 1. Organ egzekucyjny i egzekutor są obowiązani odstąpić od czynności egzekucyjnych, jeśli zobowiązany okazał dowody stwierdzające wykonanie, umorzenie, wygaśnięcie lub nieistnienie obowiązku, odroczenie terminu wykonania obowiązku, rozłożenie na raty spłaty należności pieniężnych, albo gdy zachodzi błąd co do osoby zobowiązanego. Organ egzekucyjny zawiadamia wierzyciela o odstąpieniu od czynności egzekucyjnych."


Macie rację, ale wszystko zależy od dobrej woli komornika, ma obowiązek odstąpić od procedury egzekucyjnej za kwotę zobowiązania, która została wcześniej uregulowana, ale może nałożyć koszty komornicze za już wszczęte postępowanie, a z tego co wiem od niedawna najniższe wynagrodzenie komornika za już podjęte czynności to 120 złotych. Czyli jak będzie gość ok. to machnie ręką i wyśle do domu, jak się uprze to zapłacimy za jego czynności od 120 zł, mimo zapłaconego wcześniej mandatu.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
general_p 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 18:09   

Pavel napisał/a:
Macie rację, ale wszystko zależy od dobrej woli komornika, ma obowiązek odstąpić od procedury egzekucyjnej za kwotę zobowiązania, która została wcześniej uregulowana, ale może nałożyć koszty komornicze za już wszczęte postępowanie, a z tego co wiem od niedawna najniższe wynagrodzenie komornika za już podjęte czynności to 120 złotych. Czyli jak będzie gość ok. to machnie ręką i wyśle do domu, jak się uprze to zapłacimy za jego czynności od 120 zł, mimo zapłaconego wcześniej mandatu.


Moim zdaniem nie.
Po pierwsze: egzekucji mandatów karnych dokonuje się na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Organem egzekucyjnym nie jest komornik tylko naczelnik urzedu skarbowego, w którego imieniu działa poborca skarbowy.
Po drugie : poborca skarbowy pobiera opłatę tylko za określone w ustawie czynności egzekucyjne. Jeśli faktycznie nie wykonano czynności egzekucyjnej to nie może pobrać takiej opłaty. Jeśli art. 45 mówi, że we wcześniej określonych wypadkach organ odstępuje od czynności egzekucyjnej to do czynności nie dochodzi i nie może pobrać za nią opłaty.

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 18:12 ]
A jeśli chodzi o wysokośc opłat egzekucyjnych:

"Art. 64. § 1. Organ egzekucyjny, z zastrzeżeniem § 2, w egzekucji należności pieniężnych pobiera za dokonane czynności egzekucyjne opłaty w następującej wysokości, z zastrzeżeniem art. 64d:
1) za pobranie pieniędzy na miejscu u zobowiązanego - 5% kwoty pobranej należności, nie mniej jednak niż 2 zł 50 gr,
2) za zajęcie świadczeń z ubezpieczenia społecznego - 4% kwoty egzekwowanej należności, nie mniej jednak niż 1 zł 40 gr,
3) za zajęcie wynagrodzenia za pracę - 4% egzekwowanej należności, nie mniej jednak niż 2 zł 50 gr,
4) za zajęcie innych niż wymienione w pkt 2 i 3 wierzytelności pieniężnych lub innych praw majątkowych - 5% kwoty egzekwowanej należności, nie mniej jednak niż 4 zł 20 gr,
5) za zajęcie ruchomości - 6% kwoty egzekwowanej należności, nie mniej jednak niż 6 zł 80 gr,
6) za zajęcie nieruchomości - 8% kwoty egzekwowanej należności, nie więcej jednak niż czterdziestopięciokrotna wysokość najniższego wynagrodzenia za pracę określonego w odrębnych przepisach, obowiązującego w dniu, w którym opłata stała się należna,
7) za odebranie zajętych ruchomości od zobowiązanego - 5% kwoty wartości szacunkowej tych ruchomości, nie mniej jednak niż 6 zł 80 gr,
8 ) za odebranie pomieszczeń w zajętej nieruchomości - w wysokości i na zasadach określonych w art. 64a § 1 pkt 6,
9) za ogłoszenie sprzedaży zajętych ruchomości w drodze licytacji lub przetargu ofert lub za czynności przygotowawcze do sprzedaży egzekucyjnej w inny sposób - 6 zł 80 gr,
10) za ogłoszenie sprzedaży zajętej nieruchomości - 10 zł,
11) za przeprowadzenie licytacji lub dokonanie sprzedaży egzekucyjnej w inny sposób - 5% kwoty uzyskanej ze sprzedaży, nie mniej jednak niż 6 zł 80 gr,
12) za spisanie protokołu o udaremnieniu przez zobowiązanego przeprowadzenia egzekucji z zajętych ruchomości lub praw majątkowych przez ich usunięcie, zbycie lub uszkodzenie - 10% wartości szacunkowej tych ruchomości, nie mniej jednak niż 13 zł 50 gr,
13) za wezwanie pomocy Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Żandarmerii Wojskowej lub wojskowych organów porządkowych - 13 zł 50 gr,
14) za spisanie na miejscu u zobowiązanego protokołu o stanie majątkowym zobowiązanego - 10% kwoty egzekwowanej należności, nie więcej jednak niż 3 zł."
§ 2. Organ egzekucyjny pobiera opłaty za czynności egzekucyjne, jeżeli nie później niż po upływie 14 dni od dnia dokonania pierwszego zajęcia nieruchomości, rzeczy lub prawa majątkowego nadał w placówce pocztowej za pokwitowaniem lub doręczył zobowiązanemu odpis tytułu wykonawczego lub zawiadomienie o zajęciu wierzytelności lub innego prawa majątkowego."
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
erjot86 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 138
Skąd: z Polski Wsch.

Rover 200

Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 21:20   

dzięki za zainteresowanie się tematem
pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 09:11   

Ja zaś otrzymałem mandat w Czechach na 2000 koron, kredytowany. Wiem, że jeśli go nie opłacę, to nie mam co się wybierać do Czech swoim samochodzikiem, bo od razu mnie cofną i zabiorą dokumenty i nieprzyjemności pewne. Czy tylko na tym się to kończy? Oczywiście mandat chcę zapłacić, tylko póki co nie mam 320 pln, a termin mi mija już w niedzielę. Czy jak go przekroczę, to zostaną mi naliczone jakieś odsetki, itp.? Gdzie taki mandat mam zapłacić, w Urzędzie Celnym w mojej miejscowości w której mieszkam?
Ogólnie Czesi to takie ... już nie powiem co, nie można się z nimi za nic dogadać.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 22:00   

ja bym na przedawnienie juz nie liczyl... kiedys bylo mozliwe, teraz nie. US wezwal mnie do zaplaty mandatow, i mialem miec sprawe karna skarbowa, bo nie zaplacilem, nie mieli z czego sciagnac calej naleznosci . sprawa na 2 tyg przed przedawnieniem mandatu . wygrzebywali wszystko z ost 3 lat :)

czesi lubia lapac naszych jak wjezdzaja "smialo" przez granice , ale to juz nic nowego. a dogadac sie z nimi nie ma o czym :)

mi sie udalo od mandatu wytlumaczyc - 15 minut ;) w chorwacji. w finale nie zaplacilem nic i puscili mnie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 13:17   

Offtopic z tego wątku wydzieliłem do: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=45499
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 15:56   

Witam niestety spotkało mnie to samo 300 zł 6 pkt ..... nic sie nie stanie jak spłące to np w 3 ratach ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Brt Sro Lis 25, 2009 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 16:28   

W 3 ratach, czyli w 3 miesiącach ? Jeśli tak to nie wiem.. Oni dają 7 dni, a tak naprawdę w rzeczywistości możesz do miesiąca zwlekać z zapłatą, natomiast po miesiącu wypadałoby zapłacić, bo wtedy zaczynają się upomnienia chyba etc.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 16:35   

e tak szybko to oni nie reagują ;) swoje popłaciłem jakieś 1,5 - 2 miesiace po termini i nic do tego czasu nie przyszło ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 17:00   

Dydo napisał/a:
możesz do miesiąca zwlekać z zapłatą, natomiast po miesiącu wypadałoby zapłacić, bo wtedy zaczynają się upomnienia chyba etc.

po trzech miesiącach, zależy też w jakim to jest województwie bo na śląsku NIK znalazł sporo nieprawidłowości i się teraz wzieli za ściąganie mandatów :P
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 17:38   

Mamy koniec roku a od stycznia zaczną ściągać ze zwrotu podatków w US. :beczy:
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 17:43   

Ja swój mandat (100pln) zapłaciłem po roku. Nie dlatego że unikałem zapłaty, dlatego ze zapomniałem. Otworzyły mi sie oczy jak u drzwi stanął komornik. Zapłaciłem natychmiast. Z jego prowizja wyszło 110pln. :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 18:13   

Raptile napisał/a:
Witam niestety spotkało mnie to samo 300 zł 6 pkt ..... nic sie nie stanie jak spłące to np w 3 ratach ?

JAk już pisałęm wcześniej; mandat 200zł spłaciłem w 10 m-cy po 20zł ;) To było 2 lata temu i do tej pory nic. Wydaje mi się, że wola spłaty liczy się bardziej, niż rozdział na raty i zwłoka z tymi 7 dniami...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 19:30   

Mayson, to mówisz zeby sie nie bac jak coś zwale na ciebie ;P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 19:35   

Raptile, 50% odpowiedzialności za słowa mgę wziąść z Maysona, ja. Poniewaz ma racje. Nic ci nie grozi :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 19:40   

Zartuje przeciez :) dzięki wielkie w piątek wpłace im 1/3 :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 19:44   

Raptile napisał/a:
Mayson, to mówisz zeby sie nie bac jak coś zwale na ciebie

Ja coś mówiłem? :razz:

W moim przypadku zawsze się udawało, a już nie pierwszy raz zalegałem z mandatem :oops: Stąd wysnułem wniosek że tak do tego podchodzą - no ja bym się nie bał, tym bardziej, że tylko w 3 ratach chcesz to spłacić ;)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
yakub 



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: LbN



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 21:46   

maciej napisał/a:
... komornik już dostanie kwity i trzeba mu będzie zapłacić, a dopiero potem odzyskiwać kasę od Urzędu Wojewódzkiego - nie wiem ile w tym prawdy, bo zrobiłem jak policjant powiedział...


Ja miałem tak, że zapłaciłem mandat z dużym poślizgiem i komornik zaopiekował się nadpłatą podatku, z tego co pamiętam to zostawiłem podanie w US i potwierdzenie wpłaty, oraz numer konta i dość szybko oddali. Straciłem tylko 30 minut i koszty bezpodstawnej egzekucji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [PoRD] Mandat karny za postój na pasie między jezdniami
mcteusz Prawo i ubezpieczenia 4 Sro Paź 28, 2009 15:39
mcteusz
Brak nowych postów Brak wpłaty 2 raty mimo jej wpłaty.
ADI-mistrzu Prawo i ubezpieczenia 2 Wto Mar 12, 2013 14:10
ADI-mistrzu
Brak nowych postów Niezapłacony mandat
VanOrtega Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Wrz 18, 2010 16:10
blejz
Brak nowych postów Mandat u Madziarów
bo wierzyłem władzy...
Marrkus Prawo i ubezpieczenia 13 Pią Lip 17, 2009 10:28
zetes
Brak nowych postów MANDAT ZNAK B-36
rdgz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Maj 27, 2013 23:00
rdgz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink