Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z rozruchem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z rozruchem
Autor Wiadomość
Nevek 



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 5
Skąd: Koszalin



  Wysłany: Pon Gru 28, 2009 09:09   [R75] Problem z rozruchem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam Serdecznie mam poważny problem ze swoim ROverm 75 2.0 CDT. Mianowicie w skrócie można powiedzieć ze ma problem z rozruchem to znaczy odpaliłem go sobie z rana popracował trochę na spokojnie było wszystko ok gaszę go idę do domu na jakieś 10 minut maks chce odpalić go jeszcze raz i w tym momencie auto "zdechło" nie chce odpalić. Powiem jeszcze ze akumulator jest naładowany ponieważ tego dnia go lądowałem, silnik kreci normalnie mam wrażenie tak jak by nie dostawał paliwa :sad: .
A nie wiem czy to jest istotne ale kolejnym problem jest to ze Petrygo z chłodnicy strasznie szybko ubywa w ciągu 2 tygodni musiałem dolać co najmniej 3L a pomimo tego we wnętrzu auta jest zimno po przejechaniu 400 km dalej jest zimno :/ pod spodem auta nie widzę żadnych wycieków mam już dość tego auta szczerze powiem :cry: :evil: [/i]
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 02, 2010 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 28, 2009 09:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 09:36   

Co do boryga to u mnie było podobnie, duże ilości mi ubywały. Przy pierwszym razie był winny termostat a raczej jego obudowa, ale płyn był widoczny jak wyciekał przy nadkolu. A drugi raz i tu nie bylo nic widać, winny był kruciec (trójnik) nie wiem jak to się fachowo nazywa w chodzi do bloku do silnika. Jak pisałem śladu nie było wiać trzeba było rozebrać, z tego co mi mechanik mówił i koledzy tu pisali kolektor trzeba byłościągać. Koszt tego trójnika to 50 pln.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 11:57   

kerbi, wystarczyło uszczelke pod nim wymienić. :wink: To tak na przyszłość.
Nevek, co do problemu, to może być pompa paliwa, trzeba sprawdzić czy chodzi, może to być czujnik położenia wałka lub czujnik położenia wału. To trzeba sprawdzić na początek.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Gru 28, 2009 14:32   

pewnie tak ale kanalik w którym siedzi uszczelka był pękniety
 
 
junior_uk 



Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 20
Skąd: jasienica rosielna

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 12:28   

Kolego na poczatek odepnij przewód doplywu paliwa od filtra i wlacz rozruch i zobaczysz jak daje paliwo jak leci ciaglym strumieniem to przytkaj palcem powinienes z trudem utrzymac to jest w tedy z dolotem paliwa OK i trzeba szukac cos innego. Ale jak przerywa to pompka paliwa w baku moze byc padnieta (zamienik nowy pompki w baku lub w komorze silnika to 170zl na allegro z roczna gwarancja) ze chyba chcesz tz oryginal nowy to zaczyna sie od 900zl :( a jak by ci przyszlo kupowac uzywke to zwruc uwage aby dawca nie mial 200tys nakrecone bo zaniedlugo znowu siadzie :) wlasnie przerabiam ten temat, bardzo podobnie mielem. POZDRAWIAM
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Gru 29, 2009 13:28   

junior_uk, pompka oryginalna w sieci BMW kosztuje 550zł. Całość, nie sam wkład. Koszyk, przewody itd. Tylko wkładasz i podpinasz kostkę.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
junior_uk 



Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 20
Skąd: jasienica rosielna

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:48   

Rowan, no ja sprawdzalem ceny w bardzo popularnej sieci sklepow z czesciami samochodowymi intercars i tam byl takie ceny :mrgreen: wiec napisalem co sie dowiedzialem. Ale zapodalem sobie wklad pompki (zamiennik) za 170pln z roczna gwarancja i tez chodzi- puki co :wink: . Pozdrawiam wszystkich Happy New Year
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 21:02   

W Inter Carsie kupuje się śrubki, drobne tulejki i nic poza tym. Są strasznie drodzy jeżeli o detal.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 21:33   

junior_uk, sam montowałeś? Czy w autoryzowanym serwisie, jeśli sam, to nie masz się co cieszyć z gwarancji, bo jej nie masz :/
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
junior_uk 



Dołączył: 08 Gru 2005
Posty: 20
Skąd: jasienica rosielna

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 22:13   

Rowan, na gwarancji nie pisze ze trzeba robic w ASO tylko zarejestrowanym zakladzie mechanicznym, ale znajac zycie nawet jak sie zepsuje po jakims czasie to i tak nie uwzgledniom gwarancji bo napisza ze sie naturalnie zużyła :mrgreen: za 170 zl nie bede robil sobie jakiegos zachodu byle jakis rok przynajmniej dzialala. W dodatku jeszcze jak wysle na gwarancje to za expertyze musze pokryc wiec wogule sie nie oplaca tego robic tylko nowa kupic :lol: POZDRO
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 22:16   

A ja taką za 170 reklamowałem tydzień przed upływem gwarancji i przysłali mi po 3 dniach nową. Więc nie ma reguły.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 14:44   

Czesc Wszystkim!

Dzis wymieniłem pompe paliwa tą pod maską, kupilem ta za 170 zl. Auto odpala dobrze. Ale chodzi mi o tą pompe w baku co jest nie slychac jej w ogole sprawdzilem napiecie w kostce co do niej wchodzi i wyglada na to ze nie dostaje pradu. Dzis na odpalonym aucie uslyszalem ze ta pompa w baku tak tyka nawet jak sie odepnie jej wtyczke. Wiem ze bez niej ta pompa pod maska szybko sie zajedzie. Gdzie sa jakies przekazniki albo cos i jakie to są i w ogole gdzie zaczac szukac przyczyny prosze o pomoc.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Sty 06, 2010 16:12   

Jeżeli słyszysz że coś tyka to może pompa od webasto. Jest pod podwoziem z prawej strony.
 
 
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 00:21   

Aha dobrze wiedziec :) no ale mimo wszystko nie dochodzi mi prąd do pompy w baku
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 08:43   

RHL napisał/a:
Gdzie sa jakies przekazniki albo cos
pompa paliwa jest uruchamiana przez sterownik silnika ECM, poprzez przekaźnik R1 i bezpiecznik F20 w skrzynce bezpieczników w kabinie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 19:32   

Pozwólcie panowie, że podepnę się pod temat z utrudnionym rozruchem auta.
Otóż z rana przy około -10st C. raz po podgrzaniu świec żarowych odpala "na dotyk" a innym razem przy podobnej temperaturze potrafi za raz nie odpalić lub odpali ale po ciężkich mękach jak jakiś stary ruski ciągnik... Przy czym akumulator prawie nowy, naładowany, pompy paliwa działają, a z czujnikami od wałków i innych potrzebnych rzeczy nigdy nie miałem problemu.
Obstawiałbym u siebie raczej na świece żarowe lub kable, ale chciałbym zasięgnąć też wszej porady. Gdyby okazało się, że jedna świeca padła, to czy reszta za jej przykładem też nie będzie działać, czy trzeba wymieniać cały komplet świec?

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 19:32 ]
doczytałem się właśnie w innym temacie tego, co bardziej podlega pod mój problem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z rozruchem (czekam na pomoc )
iloczu Rover serii 75, MG ZT 21 Wto Sie 27, 2013 13:36
iloczu
Brak nowych postów [R75] problem z rozruchem, jak jest zimny
maras-1977 Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Lis 30, 2014 20:00
maras-1977
Brak nowych postów [R75] problem z rozruchem silnika, tylko rano
maras-1977 Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Lip 01, 2014 13:30
maras-1977
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [i] Rover 75 problem z rozruchem na zimnym silniku
maciejpodr Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Mar 03, 2013 13:55
szoso
Brak nowych postów [R75] problemy z rozruchem
maciejpodr Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Mar 04, 2013 15:04
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink