Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupno od auta nieprzerejestrowanego.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno od auta nieprzerejestrowanego.
Autor Wiadomość
kris23 



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: kraków



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:01   Kupno od auta nieprzerejestrowanego.

Witam.
Chcę kupić auto (R 400) od człowieka, któru go kupil kilka miesięcy temu i nie przerejestrował na siebie. Ma spisaną umowę z poprzednim właścicielem i twierdzi, że ta umowa plus umowa ze mną wystarczą do zarejestrowania auta przezemnie w wydz. komonikacji. Czy jest to prawda?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:09   

Obawiam się, że będzie problem, bo kupujący (i sprzedający) ma obowiązek zgłosić sprzedaż pojazdu (chyba 2 tyg. na to są).

A co z OC ? Nie ma luki w ubezpieczeniu ?

[ Dodano: 04-01-2010, 22:09 ]
kris23 napisał/a:
Czy jest to prawda?
Zapytaj w swoim WK :)
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:14   

kris23, Może tu cos znajdziesz:
http://auto.wieszjak.pl/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
kris23 



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: kraków



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:20   

To czy oni zgłosili czy nie to jest inne kwestie, mnie interesuje , czy wydział komunikacji zarejestruje mi samochód na podstawie dwóch umów, wiem, że dawniej było to możliwe i legalne, ale jak jest teraz.

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 22:20 ]
... ubezpieczenie też jest sprawa innego rodzaju, nie ma tu znaczenia czy była luka czy nie, bo to poprzedni właściciele ponoszą odpowiedzialność, ja mam miec ubazpieczenia z dniem zakupu, a w zasadzie to sprawdzaja w wk przy odbiorze stałego dow. rej.
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:26   

To nie do końca prawda - przepisy nakazują przerejestrowanie auta w ciągu 1 m-ca od kupna i zgłoszenie do US w ciągu 14 dni (podatek PCC). Tak więc kupno jest możlliwe ale od 1-go właściciela po dokonaniu odpowiednich zmian w umowie (dane i data sprzedaży) pod warunkiem że nie zgłosił jeszcze sprzedaży do Wydziłau Komunikacji i swojego Ubezpieczyciela. Warto też dokładnie sprawdzić dane auta i poprzedniego właściciela oraz ważność badań technicznych i w szczególności ubezpieczenia (może być po terminie a to oznacza kłopoty z dopłatami i brak możliwości zmiany ubezpieczyciela).

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 22:26 ]
kris23 napisał/a:
... ubezpieczenie też jest sprawa innego rodzaju, nie ma tu znaczenia czy była luka czy nie, bo to poprzedni właściciele ponoszą odpowiedzialność, ja mam miec ubazpieczenia z dniem zakupu, a w zasadzie to sprawdzaja w wk przy odbiorze stałego dow. rej.


to nie do końca prawda - odpowiedzialnośc ponoszą solidarnie sprzedający i kupujacy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:35   

Ja zapytam na początek o jedno. Czy znasz osobiście tego sprzedającego (tego ostatniego właściciela wg umów) czy po prostu trafiłeś na takie auto? Jeśli to ta druga opcja, to odpuść sobie od razu.
 
 
kris23 



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: kraków



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:37   

... Panowie, za wszystkie dpowiedzi dziękuję, ale jeszcze raz powtarzam, sprawy ubezpieczenia i podatku są tu w tej chwili nie ważne (ale jest i ubezpiecz. i jest opłacony podatek w US), pytam, czy WK zarejestruje na mnie autu na podstawie dwóch umów
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:41   

Cytat:
... Panowie, za wszystkie dpowiedzi dziękuję, ale jeszcze raz powtarzam, sprawy ubezpieczenia i podatku są tu w tej chwili nie ważne (ale jest i ubezpiecz. i jest opłacony podatek w US), pytam, czy WK zarejestruje na mnie autu na podstawie dwóch umów
Myślę, że nie będzie większych problemów. Podejdź do urzędu i zapytaj. Skoro wszelkie opłaty z tytułu umowy o sprzedaży zostały wniesione, to Tobie nic nie grozi i w normalnym trybie możesz przeprowadzić rejestrację auta.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:53   

Możesz śmiało iść rejestrować, pewne na 100%. Ważne jedynie, aby była ciągłośc umów od osoby wpisanej w dowodzie rejestracyjnym jako właścicel aż do aktualnego właściciela, czyli jak kupisz to do ciebie.

OC jeżeli poprzedni własciciel nie wykupił to jest jego sprawa i ty nie musisz za niego płacić. Jednak najczęsciej nawet jeżeli nie ma OC "bo się skończyło" to jednak umowa jest zawarta nadal, ponieważ gdy nie wygłosimy umowy OC najpóźniej dzień przed zakończeniem to umowa zawierana jest automatycznie na następny rok. Tak więc auto ubezpieczone jest, a to czy właścicel za nie zapłacił to już jest sprawa tylko i wyłacznie pomiędzy ubezpieczalnią a właścicielem.
 
 
 
kris23 



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: kraków



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 23:02   

Myślę, że nie będzie większych problemów. Podejdź do urzędu i zapytaj. Skoro wszelkie opłaty z tytułu umowy o sprzedaży zostały wniesione, to Tobie nic nie grozi i w normalnym trybie możesz przeprowadzić rejestrację auta.[/quote]

Właśnie, tak było dawniej, można było rejestrować całkiem legalnie, ale pytałem czy ktoś ostatnie nie doświadczył czegoś podobnego, czy sie czasem przepisy nie zmieniły. Do WK oczywiście podejdę, tylko pytałem by wiedzieć na czym stoję i jak z urzędnikami rozmawić.
Dzięki za odpow.

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 23:02 ]
Tomek 1212
Dzięki wielkie, czyli się nie zmieniło.
 
 
faeton01 



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Włoszczowa

Rover 600

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 23:48   Re: Kupno od auta nieprzerejestrowanego.

kris23 napisał/a:
Witam.
Chcę kupić auto (R 400) od człowieka, któru go kupil kilka miesięcy temu i nie przerejestrował na siebie. Ma spisaną umowę z poprzednim właścicielem i twierdzi, że ta umowa plus umowa ze mną wystarczą do zarejestrowania auta przezemnie w wydz. komonikacji. Czy jest to prawda?

witam miałem podobną sytuację tylko ze łancuszek umów to 3 miałem problem z rejestracją auta ponieważ urzędniczka odmawiała rejestracji ponieważ nie miałem dowodu wpłaty z podatku po paru telefonach do kielc ( czyli do góry) dowiedziałem sie że jeśli mamy dowód rejestracyjny i wszystkie umowy po kolei to nie ma problemu z rejestracją auta:) he he he ale tu moja historia sie nie kończy podczas następnej wizyty nadal była odmowa rejestracji ( należy żadać zawsze dezyzji -nawet odmownej na piśmie) na co urzędniczka" ja panu nie dam takiej decyzji ponieważ niemogę jeśli panu tak w kielcach powiedzieli to niech pan sobie tam samochód rejestruje, a co pan mysli że będe biegała do podatkowego i sobie sama papiery przynosiła' ( sytuacja była o tyle chora że nawet w podatkowym nie mogłem opłacić podatku za tego goscia ponieważ ja byłem czysty) no i już tylko została wizyta u naczelnika wydziału krótka wymiana zdań , pani na dywaniku i za ok. 15 min już miałem zarejestrowany samochód tak że widać że co kraj to obyczaj :)
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 00:18   

Mozna zarejestrowac nawet z 500 umowami, tylko czasami mozna sie zrobic w konia jak moj kolega. Brakowalo na jednej z umow jakiejs pierdoly, a byly byly byly byly wlasciciel nie zyl. Kolega sie meczyl ponad 3 miechy, ale jakos mu sie udalo.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
rovero 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Wto Sty 12, 2010 01:11   

Dokłądnie, jeśli jest zachowana ciągłość umów to nie ma problemu. Ja osobiście nie przerejestrowuje pojazdów. Były właściciel zgłasza do ubezpieczani sprzedaż a ja przepisuje OC na siebie i na tym koniec formalności. Nie miałem też żadnych problemów przy kontroli drogowej. Mimo że powinno się zgłosić w Wydziale Komunikacji zmiane w ciagu 30 dni, to za niedopełnienie takiego obowiązku nie ma żadych sankcji - choć nikt w WK wam tego nie powie.

Warto jednak pamiętać by zwrócić uwagę na to czy obowiązek opłaty skarbowej ciązy na kupujących - ponieważ jak pisał kolega faeton01, wydział komunikacji może zarządać dowodów wpłaty za podatek od czynności cywilno-prawnych

Z tym, że obowiązek podatkowy występuje gdy kwota na umowie przekracza 1000 zł.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 17:49   

rovero, wlasnie do skarbowego musisz zglosic, ale idziesz z umowa do skarbowki, placisz podatek, przepisujesz OC, a w WK nic nie musisz dzialac. Ja mam juz drugie auto na ktore nawet podatki odliczam od paliwa i zadnego nie przerejestrowalem.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
rovero 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Wto Sty 12, 2010 19:01   

Perez napisał/a:
rovero, wlasnie do skarbowego musisz zglosic, ale idziesz z umowa do skarbowki, placisz podatek, przepisujesz OC, a w WK nic nie musisz dzialac. Ja mam juz drugie auto na ktore nawet podatki odliczam od paliwa i zadnego nie przerejestrowalem.


Dokładnie tak, jeśłi strony uzgodnią, że podatek zapłaci kupujący i kwota na umowie jest wieksza niz 1000 zł to lecimy tylko zapłacić podatek, przepisanie OC i śmigać do woli...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kupno i wyrejestrowanie auta
kaczor662 Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Kwi 11, 2011 09:27
maciej
Brak nowych postów Kupno auta na cześć - jak?
dawidd Prawo i ubezpieczenia 4 Pią Mar 11, 2016 08:00
AdaskoC
Brak nowych postów [OC] Kupno Auta ? Jak to jest z Ubezpieczeniem OC ?
Raptile Prawo i ubezpieczenia 25 Sro Gru 17, 2008 13:39
KRYS
Brak nowych postów Kupno auta po opłatach od osoby prywatnej
szylozbi Prawo i ubezpieczenia 1 Pon Wrz 01, 2014 20:51
komoss
Brak nowych postów Przezimowanie auta w garażu czyli nie rejestrowanie auta.
borsi Prawo i ubezpieczenia 25 Nie Paź 09, 2011 19:17
chudson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink