Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 420Si 1996r] ostre dymienie niebiesko-biało
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 11:17
[Rover 420Si 1996r] ostre dymienie niebiesko-biało
Autor Wiadomość
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 21:31   [Rover 420Si 1996r] ostre dymienie niebiesko-biało

kupiłem tydzień temu roverka
1996r 416 Si silnik seri K, skóra, drewno, 4xel szyby, el szyberdach, gaz sekwencja...
mało dałem bo silnik do remontu. dymi strasznie. no i odstawiam go w piątek na warsztat.
pewnie wiecie co boli te silniki itp, co ja przeczytałem że uszczelki padają w nieprzyzwoitym tempie. objawy takie:
dymi :) , moc ma normalną, ubytku płynu chłodniczego i oleju nie zdążyłem zauważyć (mam go tydzień), inny objaw to że na gazie szarpie ale to pewnie kwestia regulacji.
jeżeli macie jakieś sugestie co i jak, jakie uszczelki kupić (coś czytałem że są dwa rodzaje, metalowe i jakieś pół sylikownowe czy coś takiego ;p )

jeden z mechaników mi powiedział że mogą to być popychacze zaworów,
drugi że uszczelka, oraz pierścienie,

wiadomo że jak już będę robił to wymienię rozrząd, uszczelki itp, chce się zmieścić w 1000 zł, doradźcie też w jakim wypadku pokusić się o wymiane całego silnika, czy w ogóle wchodzi w gre wymiana całego silnika.

a o to zdjęcia mojego nabytku

P.s. jest do sprzedania :) , przed remontem 4800 zł po 6000 zł :) hehe
P.s.2 jeżeli coś zrobiłem nie tak z regulaminem do piszcie na priv, nie blokujcie nic od razu,







Ostatnio zmieniony przez pdasiek Sro Maj 19, 2010 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 05, 2010 21:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 21:41   

Kopci Ci na niebiesko więc olej pewnie wcina i coś czuje ze po tylu latach to przez pierścienie. Więc cały silnik do rozbiórki i nie widzi mi się w 1k zł zmieścić, chyba że sam to zrobisz.
 
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 21:46   

Cytat:
Więc cały silnik do rozbiórki i nie widzi mi się w 1k zł zmieścić, chyba że sam to zrobisz.

możesz podać jakieś przykładowe części i ich ceny

proszę również o inne oceny co do przyczyny i ceny
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 21:46   

te silniki dosc czesto dymia mocno przez walniete uszczelniacze na zaworach, pierscionki moze ale jak bedzie widac honowanie na gladziach i nie bedzie pionowych rys to sa ok
zmierz zreszta kompresje na sucho i z olejem - to ci powie wszystko
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 21:53   

moglibyście mi napisać co w najgorszym wypadku muszę wymienić (najgorsza opcja he) i ile to mnie wyniesie (bez robocizny)
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 22:12   

Pierścienie tłokowe -> 4x 60zł
uszczelki -> bo ja wiem...
olej silnikowy -> 70zł
uszczelniacze zaworów -> 100zł
pasek, napinacz -> 60zł + 100zł
popychacze zaworów -> pewnie z 30/40zł za sztukę
jeśli trzeba to takie rzeczy jak planowanie głowicy, docieranie zaworów... to już zależy od fach-mistrza.
Może jeszcze będziesz chciał sprzęgło wymienić, komplet filtrów.

Ale czy dasz rade sam to zrobić ? rozłożyć silnik na części, poskładać go tak aby nie uszkodzić a potem aby jeszcze chodził i nie pojawiły się jakieś problemy w krótkim czasie ?
Nie mówię że rady nie dasz, po prostu nie wiem w jakim stopniu znasz się na silnikach i jak dobrze znasz zasadę ich działania i budowę.
 
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 07, 2010 16:00   

Cytat:
Ale czy dasz rade sam to zrobić ?

nigdzie nie napisałem że ja to będę robił :) jednak nie ma sensu żeby ktoś mi tu podawał ile bierze mechanik bo jeden weźnie za generalke 600 zł a drugi 300 zł, już się pytałem mechaników znajomych za ile w razie czego to ogarną także dlatego chciałem żębyście nie pisali mi tego.

czyli w najgorszym wypadku naliczyłem koło 900-100 zł (uszczelki policzyłem 300 zł bo tyle mi wujas krzyknął po zniżkach za komplet, podobno jakieś dobre - nie najtańsze hehe)

Cytat:
może jeszcze będziesz chciał sprzęgło wymienić

raczej napewno nie, nie ślizga się biegi wchodzą ok także po co, a apropo sprzęgła to dziwnie przeskakuje drążej jak się przerzuca np na 5 bieg albo z 5 na mniejsze chodzi o granice pionową pomiedzy 3,4 a 5,R ale mówił sprzedający że krzyżak łączenia się luzuje i on to dokręcał, no ale nie przeszkadza to zbytnio

ogólnie chce zrobić ten silniczek i jeździć samochodem, dużego portfela nie mam po prostu sprzedający mi spuścił na ten remont i jak już robię no to chcę to dobrze zrobić, i nie oszczędzać,

co do płynów to aby jak już zrobię silniczek to płyny filtry wymienię, (olej się wstrzymam, wymieniany 7.000 temu, wymienię przed samiutką zimą pewnie będzie akurat z 10kkm) oraz ten gaz wyreguluje (szarpie jak się puści gaz na biegu i potem wciśnie gaz, masakra się jeździ he)
p.s. nie działa mi 3 bieg nawiewu, jak wiecie gdzie jest przyczyna piszcie na priv, (żeby nie zaśmiecać wątku)

[ Dodano: Pią Maj 07, 2010 16:00 ]
już samochód u mechanika, mechanik mówi że prawdopodobnie uszczelniacze na zaworach, no ale się okaże jak to rozbierze, od razu do wymiany idzie rozrząd no i co się jeszcze okaże do wymiany przy rozebraniu silnika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 420si lux] . temp. Silnika
Rover420silux Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Gru 11, 2014 21:34
Rover420silux
Brak nowych postów [Rover 420si '97] czujnik temperatury silnika
GG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Lut 01, 2010 10:24
thef
Brak nowych postów [rover 420Si] rozrząd i pompa wody
Krzysztof1982 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Maj 29, 2009 10:07
iktorn73
Brak nowych postów [rover 420Si+gaz] na co zwrócić uwagę w silniku przy kupnie?
MD2811 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Paź 29, 2009 14:11
Micros



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink