Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 416 i 400 proszę o opinie-mój pierwszy zakup samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 416 i 400 proszę o opinie-mój pierwszy zakup samochodu
Autor Wiadomość
xSMITHx 



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: wrocław



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 00:38   Rover 416 i 400 proszę o opinie-mój pierwszy zakup samochodu

Witam

jestem nowy na forum.
Od pewnego czasu bardzo podobają mi się Roverki. Zwłaszcza modele z serii 400

Mam teraz 2 na oku ale nie mam za bardzo pojęcia o samochodach. Mam 22 lata i będzie to mój pierwszy samochód.

podaje linki
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12480973

jestem z wrocławia i jest to bardzo blisko mnie. Cena bardzo niska i to mnie trochę zastanawia. Auto jest na zagranicznych tablicach wiec 1600 doliczam sobie na rejestrację. Doczytałem oczywiście o oszkodzonym progu i ogólnie przyjmuje to ze spokojem

tutaj drugi link i ten jest moim faworytem
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C12668359
Tutaj jest kwestia zrobienia absa jeśli nic sprzedający nie ukrywa.

Ogólnie liczę jeszcze 2 tys zł na wymiane wszystkich płynów, filtrów, i całego rozrządu.

Boję się trochę awaryjności choć jak czytam na sieci to większosć opini jest pozytywnych. Boję się że trafie znaną uszczelkę pod głowicą i niexle popłynę z kasą.

proszę bardzo o jakieś opinie na temat aut co o nich sądzicie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 27, 2010 00:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 12:00   

ten twój faworyt ma jakieś plastikowe nakładki na nadkolach, wątpię żeby to było dla estetyki więc pewnie ukrywa się tam rudzielec, to po pierwsze a po drugie to to że nie ma alu., chyba że to cię mało interesuje no i skóry już w nie najlepszym stanie no ale w sumie to już 194 tys. km... tak to wydaje sie spoko na plus ze dodaje jeszcze zimówki :wink: .
Drugie autko oprócz progu ma wgniecione tylnie prawe drzwi jak dla mnie trochę dziwne te uszkodzenia... no i malowana maska i coś krzywo grill zamontowany albo maska źle spasowana ... kolejna rzecz to osmarkana kierownica :mrgreen: no i dolicz sobie oplaty m.ni. recycling (500zł) ,dodatkowy przegląd (dla aut sprowadzonych -zapomniałem jak to się nazywa:P ) itd. (bo nie jest nic wspomniane ze auto po tych oplatach już jest) rejestracje no i uwzględniając te uszkodzenia karoserii, o ile tylko takie uszkodzenia tam występują, to wyjdzie ci spokojnie koło 7 tys. jak nie wiecej plus wymiana rozrządu olei itd...

A co do awaryjności rowerków to chyba jedynie korozję można zaliczyć ale to chyba też nie wszystkie egzemplarze to samo z uszczelka pod głowica zależy tez jak użytkował auto poprzedni wlaściciel :wink: ja osobiście po ponad pół roku użytkowania 416-ki jestem bardzo zadowolony z tego auta takie pierdoły jak korozja czy nie zawsze ta nieszczęsna uszczelka(osobiście nie miałem) można im wybaczyć bo rewanżują się wygodą, przyjemnością z jazdy, dobrym wyposażeniem itd. :ok:

a propos jakby co to ja mam w bardzo dobrym stanie 4160ke do sprzedania jakbyś był zainteresowany :wink: tylko musialbyś ewentualnie pokonać te 200km bo jestem z okolic Łodzi :razz: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=55403
 
 
xSMITHx 



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: wrocław



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 14:04   

wielkie dzięki za odpowiedź. Dużo mi pomogłeś.
Rzeczywiście ten za 4100 ma coś dziwnie tą machę i grill krzywe.
Ogólnie muszę się zmieścić w 7500 ze wszystkim już z wymianami olei oraz rozrządu.

Jeśli chodzi o drugi model (mój faworyt) to mnie troche bardziej upewniłeś. jeśli chodzi o rdzę- no trudno przy takim wieku wchodzi to w grę.

Dzięki za opinie jako kierowca który sam z doświadczenia wie co nieco i może powiedzieć na temat awaryjności aut.

Jutro jadę oglądać tego na zagranicznych blachach a w sobotę chcę jechać oglądać ten drugi.

Jesli chodzi o Twojego Roverka to też mi sie podoba tylko szkoda że klimy nie ma

To moje pierwsze autko i mam kurcze trochę stresa aby nie utopić siana :D

pozdrawiam i wielkie dzięki. Chętnie jescze wysłucham opinii innych
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 14:25   

Nie ma za co :wink: od tego jest to forum , żeby se pomagać :wink: .
Wg. mnie to szkoda w ogóle jechać do tego zagranicznego jak nie chcesz utopić siana, plus taki że jest młodszy ale ja bym się go bał, chyba ze masz blisko, to możesz pewnie podjechać żeby rozwiać wątpliwości, niech ci najlepiej wyśle zdjęcia co ma pod machą bo ten przód coś podejrzanie wygląda :wink: a najlepiej zadzwoń i się spytaj czemu ten przód tak wygląda, ciekawe co odpowie :mrgreen:

Co do tego że mój nie ma klimy to oczywiście do niczego nie namawiam ale jak dla mnie to szyberek to fajniejsza sprawa(co nie znaczy że nie chciałbym klimy) , lubię powiew wiatra w mojej czuprynie :mrgreen:
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 14:40   

niedaleko mnie też stoi ładna 400 w hatchbacku do sprzedania, zielona z 99 roku bodajże z silnikiem 1,6. Gdybym sam nie miał już, to bym tamtą się zainteresował. Ten z pierwszego linka jakiś za bardzo zużyty, ta kierownica jest strasznie skatowana,i w instalacji od radia też ktoś palce maczał, poza tym ten gril jakby przytopiony?Ten drugi już lepszy, ale też mojego zachwytu nie wzbudził.
 
 
xSMITHx 



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 3
Skąd: wrocław



Wysłany: Wto Cze 01, 2010 14:05   

jutro pojadę bo mam blisko (20km) więc zagadam do typa o co chodzi.
Ogólnie ceny są dosyc niskie jak za te furki ale w wypadku pierwszej opcji to powoli zaczynam tracić wątpliwości dlaczego taka cena.
Gorzej boję się czemu drugi w takiej cenie- wydaje mi się że bardzo tanio w porównaniu do tego co widzę na allegro- tam 400-setki chodzą nawet do 10000 zł a ten już za 5500

[ Dodano: Wto Cze 01, 2010 14:05 ]
znalazłem coś takiego- jakieś uwagi może ktoś ma?
o tyle fajnie że z mojego miasta

http://www.autogielda.pl/...k,II0MYNFN.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [416Si] Pierwszy zakup proszę o opinię!
kokeszka Chcę kupić ROVERka 2 Wto Wrz 13, 2011 13:54
kokeszka
Brak nowych postów [Rover 200] Pierwszy samochód - proszę o opinie
mastakam Chcę kupić ROVERka 2 Pon Paź 21, 2013 13:32
brkzzz
Brak nowych postów Pierwszy Rover 75, proszę o opinie i porady
Marbin Chcę kupić ROVERka 3 Nie Sty 02, 2011 15:54
Loo
Brak nowych postów [zakup]Rover 45 proszę o opinię
haxxor123 Chcę kupić ROVERka 2 Sro Paź 11, 2017 11:08
haxxor123



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink