Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sam hamuje podczas jazdy!!!!!!!!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sam hamuje podczas jazdy!!!!!!!!!!
Autor Wiadomość
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 11:13   

apples napisał/a:
Przeglądając fora i inne źródła doszedłem do swojego wniosku że zmniejszenie mocy w silnikach benzynowych i bez doładowania może być spowodowane sondą lambda. Gdy spaliny zbyt szybko opuszczają układ wydechowy występuje zakłócenie i wysyłanie błędnych informacji.

No to doszlismy do tego samego zwiazku, bo jezeli masz dziurawy kolektor to zaburzenie przeplywu spalin wystepuje juz przed sonda.
apples napisał/a:
Perez napisał/a:
Nie pisz o sobie w postaci osoby trzeciej. ;)

Lepper mowil o sobie Lepper zrobil, Lepper powiedzial itd i jakos tak mi sie kojarzy ;)
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Maj 31, 2010 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 31, 2010 11:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 11:23   

Perez napisał/a:
No to doszlismy do tego samego zwiazku, bo jezeli masz dziurawy kolektor to zaburzenie przeplywu spalin wystepuje juz przed sonda.
OK. Ogólnie miałeś rację. Ja uważam jednak że nie sama uszczelka lub nieszczelność może mieć wpływ tylko odczyt z sondy lambda. O ile to co przeczytałem i jakie wyciągnąłem wnioski jest prawdą. :razz:
Perez napisał/a:
Lepper mowil o sobie Lepper zrobil, Lepper powiedzial itd i jakos tak mi sie kojazy ;)
:grin:

No Lepperem nie jestem :grin: Chociaż pewnie niektórzy i może by chcieli aby potwierdzić swój wyimaginowany wizerunek mojej osoby. :wink:
 
 
apacz 



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 30
Skąd: iława



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 19:40   

apples napisał/a:
I podtrzymuje: "odczuwalności mocy przy uszkodzonym wydechu trzeba wziąć pod uwagę aspekt hałasu i jego złudnego wpływu na mniejszą moc silnika. " Ale to tylko moje zdanie.

muszę się wtracić w dyskusję..... otórz mam hałas po przekroczeniu 2 tyś obrotów, nie pisałem tego wcześniej ponieważ wiem ze to jest ta uszczelka tylko miałem pytanie czy te przerywania mogą być spowodowane własnie przez ta uszczelkę, czy poprostu muszę szukac innej przyczyny:-)) gorąco pozdrawiam uczestników dyskusji :mrgreen:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 20:01   

apacz napisał/a:
tylko miałem pytanie czy te przerywania mogą być spowodowane własnie przez ta uszczelkę, czy poprostu muszę szukac innej przyczyny:-))
Sorki za mały offtop. :oops:
Myślę że częściową odpowiedz dostałeś w pierwszych postach Perez, tommsz, Rowan. Musisz dodatkowo przeczyścić parę rzeczy o których napisali lub wymienić uszczelkę i wtedy się okaże. Nikt jednoznacznej odpowiedzi Ci nie udzieli bo jest to niemożliwe nie jadać i nie słysząc Twojego auta. :wink:

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 20:01 ]
apacz napisał/a:
otórz mam hałas po przekroczeniu 2 tyś obrotów, nie pisałem tego wcześniej ponieważ wiem ze to jest ta uszczelka
Sprawdzałeś kolanko gumowe przy Turbinie i przewody od intercoolera?
 
 
apacz 



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 30
Skąd: iława



Wysłany: Pon Maj 31, 2010 23:42   

Napisalem ze miałem pytanie. Dodałem tylko że mam hałas a to że dodalem jescze reszte to tylko kwestia rozwinięcia zdania :roll:
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Cze 01, 2010 09:53   

apacz,
wszyscy którzy zaobserwowali stratę mocy przy przedmuchach w układzie wydechowym mieli rację. Przedmuchy jak najbardziej mogą wpłynąc na ograniczenie mocy.
W prawidłowo pracującym układzie wydechowym wypływ spalin jest laminarny. Natomiast wszelkie nieszczelności zakłócają wypływ wprowadzając turbulencje i mimo zwiekszenia powierzchni zmiejszają prędkość wypływu wprowadzając do strugi zawirowania. Jednak sama prędkość wypływu spalin ma dużo większe znaczenie wynikające ze zjawisk zachodzących w układzie wydechowym. Wypływ spalin ma charakter falowy. Składa się z impulsów zwiększonego ciśnienia ( w rytm pracy zaworu wydechowego ) podążających do ujścia ( katalizator, pierwszt tłumik). W momencie opuszczania rury następuje nagłe rozprężenie i powstaje zwrotny impuls podciśnienia podążający w kierunku przeciwnym. Prawidłowo obliczony wydech zapewnia powrót impulsu podciśnienia do zaworu wydechowego gdy ten jeszcze jest otwarty co powoduje szybsze opróżnienie komory spalania ze spalin i napełnienie jej świeżą mieszanką. Dodatkowo obniża to temperaturę w komorze spalania. Jeśli zmienia się prędkość wypływu spalin wskutek nieszczelności to powrotny impuls podciśnienia dociera w niewłaściwym momencie i moc zostaje ograniczona. Dlatego dla zwiększenia mocy silnika poprzez modyfikacje układu wydechowego nie wystarczy usunąć wydechu czy obciąc rurę a należy zaprojektować kompletny układ wydechowy poparty stosownymi obliczeniami.
Howgh ;-)
 
 
 
apacz 



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 30
Skąd: iława



Wysłany: Pon Cze 07, 2010 12:02   

Wymieniłem uszczelki pod kolektorem i narazie mi nie przerywa:-))))) mam nadzieję ze tak zostanie:-))))))))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Klekotanie podczas jazdy
juraz Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Sty 10, 2013 00:00
juraz
Brak nowych postów [R75] Zgasł podczas jazdy
deserteagle1969 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Lip 03, 2010 08:52
deserteagle1969
Brak nowych postów [R75] Problem podczas jazdy ...
mkamecki Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Cze 08, 2010 18:39
apples
Brak nowych postów [R75] Stuki podczas jazdy
jakubtodryk Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Cze 01, 2015 21:47
czort
Brak nowych postów [R75] Zgasł podczas jazdy
turkini Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Maj 09, 2012 21:19
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink