Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Klekotanie pod maską - VIS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Klekotanie pod maską - VIS
Autor Wiadomość
cezi2004mg 



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra



  Wysłany: Pon Cze 07, 2010 20:39   [MG ZT] Klekotanie pod maską - VIS
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich roverkowiczow,
mam maly klopot z moim MG ZT 2,5 V6, od pewnego czasu slysze nieglosne klekotanie pod maska. Bzlem u mechanika i przyposzcza ze moga to byc elementy hydrauliki.
Auto nie bierze oleju wiecej niz norma. Nie ma rowniez zadnzch oznak pobierania plynu chlodniczego. :bezradny:
Prosze o pomoc i podpowiedzi co to moze byc i gdzie najtaniej dostac czesci zamienne.
Dziekuje za podpowiedzi
Pozdrawiam
_________________
Sszukam porad:)
Ostatnio zmieniony przez apples Wto Lut 28, 2012 10:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 07, 2010 20:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 21:37   

VIS VIS VIS :) czyli kolektor ssący, cięgno/klapki od zmiennej długości kanałów dolotowych i ich silniczki do sprawdzenia ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
cezi2004mg 



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 19:52   

Hej, czyli tak jak podejrzewali :) ile trzeba policyc za wymane tych elementow? w niemczech zawolali 450Euro za sme czesci, gdzie moge dostac silniczki? :?:
_________________
Sszukam porad:)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 20:03   

VIS http://forum.roverki.eu/v...p=493193#493193
 
 
cezi2004mg 



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 20:14   

Dzieki wielkie
w tym tygodniu oddaje M do warsztatu i zobaczym.... :evil:
_________________
Sszukam porad:)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 20:45   

nie bój nic, będzie dobrze ;) silniczki moga być sprawne tylko upaprane olejem ;) dasz rade :ok:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
cezi2004mg 



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 18:12   

Chej chlopaki, jedno pytanko w tym opisie nie bardzo wiem co trzeba lutowac, zanosze caly opis do mechanikow ale nie wiem co mam im powiedziec co dokladnie poprawic w zeby przestalo klekotac?
korzystam z tego opisu
http://forums.xpowerforum...ead.php?t=31504
_________________
Sszukam porad:)
 
 
mocek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 36
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Cze 11, 2010 23:41   

cezi2004mg napisał/a:
Chej chlopaki, jedno pytanko w tym opisie nie bardzo wiem co trzeba lutowac, zanosze caly opis do mechanikow ale nie wiem co mam im powiedziec co dokladnie poprawic w zeby przestalo klekotac?
korzystam z tego opisu
http://forums.xpowerforum...ead.php?t=31504


A czego dotyczy ta przeróbka?? po co te wiercenia i śrubki??
 
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sob Cze 12, 2010 10:12   

mocek napisał/a:
A czego dotyczy ta przeróbka?? po co te wiercenia i śrubki??


Stabilnego umocowania wyłączników krańcowych. Fabrycznie są tylko wlutowane w płytkę, a ich pozycję ustalają malutkie, delikatne kołeczki z tworzywa. Naprawiałem swoje i zamiast wiercenia i śrubek użyłem kleju. Działają do dziś bez zarzutu.

Co do klekotania to raczej klapki w kolektorze niż same silniczki. Miałem podobny objaw i po demontażu (zdjęcie pokrywy kolektora bez jej uszkodzenia graniczy z cudem) okazało się, że dwie klapki były uszkodzone. Udało mi się kupić używany kolektor ze sprawnymi klapkami za 150PLN. W "prezencie" dostałem sprawne VISy, przepływomierz i silniczek krokowy. Gość z auto-szrotu po prostu zdemontował kolektor z osprzętem z auta i położył na biurku.
Dla zainteresowanych namiary:
AUTO HANDEL "PTAK"
ul. Tarnowska 140 a
33-300 Nowy Sącz
tel. (18) 441-07-71
Na placu widziałem sporo R75 i innych R. Prawie wszystkie "angliki". Z tego co wiem prowadzą sprzedaż wysyłkową. Dają gwarancję wymiany części, jeśli zakupiona okaże się niesprawna.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Cze 12, 2010 10:49   

cezi2004mg napisał/a:
korzystam z tego opisu
http://forums.xpowerforum...ead.php?t=31504

N a naszym forum przetłumaczył to Piter34 a ja sobie to tłumaczenie skleiłem z tymi fotkami od anglików i mam po polsku w PDF-ie jak kto chce to pisać na PW.
Postaram się to gdzieś umieścić ale nie wiem jak i gdzie muszę się zorientować u adminów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
cezi2004mg 



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Cze 13, 2010 18:49   

HarryVip napisał/a:
Stabilnego umocowania wyłączników krańcowych.

Harry to znaczy ze po otwrciu skrzynki trzeba zdemontowac wszystkie komponenty i usztywnic plytke? i to by byla cala filozofia? co do klekotania to poprosze w warsztacie zeby sprawdzili klapki i je wyczyscili, moze to cos pomoze. Jezeli to sie nie powiedzie to zamowie kolektor tak jak ty na szrocie.
Czekm na odpowiedz :roll:
_________________
Sszukam porad:)
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 01:24   

W skrzyneczkach nie ma żadnych cudów. Demontaż zajmuje nie więcej niż 10 minut. Tu jest wszystko dokładnie pokazane ==> http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=139301 . Różniaca była taka, że nie rozwiercałem mikrowyłączników. Po prostu je wkleiłem i poprawiłem wszystkie luty na płytce. U mnie wszystko pływało w oleju, dodatkowo jedna ścieżka była upalona. Co do klapek w kolektorze, sekcję swojego zrobiłem po założeniu drugiego. Za cholerę nie mogłem zdjąć pokrywy kolektora. Fabrycznie na jakąś żywicę albo klej była uszczelniona. Dopiero szlifierka kątowa dała radę. Oczywiście kolekor do śmietnika po tym zabiegu poszedł. Dwie klapki były prawie wyłamane. Zdązyłem przed wpadnięciem ich do cylindrów.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 08:17   

a jak z moca u CIebie? jest już 190KM czy dalej 150??
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 09:02   

W tej chwili jest ok. ~180KM. Byłem na hamowni po ciężkim przypadku uszkodzenia silnika przez mechaników. Chłopaki wymieniali mi rozrząd. Trzy dni się z tym grzebali, ale zrobili ok. Po wyjeździe z warsztatu przejechałem może 2 km i... się zaczęło, a właściwie skończyło. Silnikiem zaczęło rzucać, zgasł i niestety nawet już nie drgnął. Byłem pewien, że przeskoczył pasek. Hol do warsztatu, demontaż i... wielki szok. Rozrząd ok. Znaki na miejscach. Jednak było gorzej niż myślałem. Środkowy cylinder w głowicy od strony kabiny pęknięty, z tłoka podziurawiona miazga, zawory połamane i uszkodzona głowica. Chciałem ich tam pozabijać na miejscu. Na szczęście skończyło się na karczemnej awanturze. Sam bylem zszokowany swoim słownictwem :mrgreen: . Oni chyba jeszcze bardziej. Oczywiście naprawili na własny koszt. Wymiana głowicy, tłoka, korbowodu. Przy okazji wymieniłem sprzęgło i świece skoro już silnik stał na stole. Nie chcieli się przyznać, ale na 100% coś im wpadło do kolektora dolotowego podczas wymiany rozrządu. Po takich przejściach wizyta w hamowni była nieodzowna. I tu miłe rozczarowanie. Według fachowców 5%-10% spadek mocy nominalnej w 7-letnim aucie mieści się w granicach tolerancji. Autko jeździ ok., ja przy okazji widziałem budowę, montaż silnika, sprzęgła. Przez tydzień spędzilem w warszatcie więcej czasu niż chyba w całym swoim życiu wcześniej :grin: .
Jeśli chodzi o VIS-y są w pełni sprawne (byłem przejazdem u PHJOWI) po mojej regeneracji. Jednak czasami mam wrażenie, że balance nie działa za każdym razem - brak wyraźnego "kopa" ok. 3k obr. Może już jestem przewrażliwiony :mrgreen: .
Od czasu owej naprawy zrobiłem 7kkm. w zasadzie bez większych przygód. Jakiś czas temu coś zaczęło delikatnie "rzęzić" w okolicach paska wielorowkowego. Moi mechanicy zdiagnozowali pompę wspomagania. Wymieniłem. Niepotrzebnie, ale mam zapasową jakby co :mrgreen: . Kolejna diagnoza - rolka prowadząca. Wymieniłem. Niepotrzebnie. Została już tylko rolka przy napinaczu. W niedalekiej przyszłości wymienię, ale to już chyba razem z paskiem wielorowkowym. Niestety do wymiany trzeba odkręcić łapę silnika, więc trochę zabawy jest. Poza tym jest ok.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 14, 2010 09:53   

kurde... :O ładny peszek :|
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
cezi2004mg 



Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 32
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Cze 14, 2010 18:33   

Hej,
gdzie moge dc MG do wymiany kolektora? kogo polecacie? :bezradny:
_________________
Sszukam porad:)
 
 
DJ_JONES 




Dołączył: 19 Sty 2019
Posty: 5



Wysłany: Pią Lut 15, 2019 13:36   

Witam, ma ktoś może do sprzedania sprawny kolektor do KV6? 2.5 190 koni
Info prosze na priv.
 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 15, 2019 16:15   

Szukaj w dziale :Giełda/ sprzedam
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
Mariuszczs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2019
Posty: 89



Wysłany: Pon Lip 29, 2019 19:12   

Jest na YT film z sugestią że więcej szczegółów jest na forum. Czy jest taki temat gdzie autor filmu coś pisze o regeneracji tego kolektora ?

https://www.youtube.com/watch?v=thARkuFZ_cM
 
 
Ramzes120 



Dołączył: 12 Lip 2018
Posty: 13



Wysłany: Sob Sie 03, 2019 12:17   

Z regeneracją jest problem. Nawet jak rozkleisz kolektor i podorabiasz elementy od klapek to ciężko go uszczelnić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Stukot (klekotanie?) pod maską
MD Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Lis 06, 2018 01:23
MD
Brak nowych postów [R75] Klekotanie w silniku
jaro01 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Maj 27, 2008 08:37
jaro01
Brak nowych postów [R75] klekotanie silnika
miecho1986 Rover serii 75, MG ZT 37 Nie Maj 05, 2013 13:44
miecho1986
Brak nowych postów [R75]Klekotanie podczas jazdy
juraz Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Sty 10, 2013 00:00
juraz
Brak nowych postów [R7] Klekotanie w okolicy alternatora?
tupack997 Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Cze 15, 2010 09:22
tupack997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink