Forum Klubu ROVERki.pl :: Roverek 216 Cabrio na oku.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Roverek 216 Cabrio na oku.
Autor Wiadomość
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 10:38   Roverek 216 Cabrio na oku.

Witam!

Moja kochana, żonka wypatrzyła sobie na alldrogo pewne autko, dokładnie Roverka 216 Cabrio http://www.moto.allegro.p...niska_cene.html

Pisałem do sprzedającego, za autko woła 2500zł, cena wydaję się być atrakcyjna, autko na fotkach na moje oko wygląda dobrze.

Czy warto, autko stoi dosyc blisko mnie, ale sprzedajacy bedzie w kraju dopiero na poczatku lipca.

z góry dziękuje i pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 24, 2010 10:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 10:53   

Cena jest bardzo niska. Skoro jest blisko Ciebie, to warto go oblukać. Tylko bardzo dokładnie bo całkiem możliwe że bedzie potrzebował znacznej inwestycji.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 11:04   

skorupa wnetrze wydaja sie byc ok
zwroc uwage na silnik skrzynie i zawieszenie, bo cena jest bardzo niska i cos sie moze za tym kryc :)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
konrad2104 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa

Rover Cabriolet

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 11:19   

Ten samochód ma TRAGICZNY DACH!! Lojalnie uprzedzam, wygląda jak by go szył tapicer meblowy...
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 11:42   

konrad2104 napisał/a:
Ten samochód ma TRAGICZNY DACH!! Lojalnie uprzedzam, wygląda jak by go szył tapicer meblowy...


no faktycznie piekny nie jest, ale mam znajomego tapicera to myślę było by ok, a reszta? konrad wiesz coś wiecej o tym aucie? skąd masz te fotki

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 11:42 ]
a jeszcze jedno czy ten model ma elektrycznie składany dach?
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 12:09   

konrad2104 napisał/a:
Ten samochód ma TRAGICZNY DACH!! Lojalnie uprzedzam, wygląda jak by go szył tapicer meblowy...


Przecież sprzedający napisał:

'dach uszyty z nowej skóry ale tapicer sie nie popisal takze jest do ponownego uszycia,albo wg.uznania mozna jezdzic,poprostu nie wyglada jak orginalny.

więc w czym problem ? Nie czepiam się, żeby nie było, tylko Twoje lojalne uprzedzenie trochę nie na miejscu, skoro sprzedający informuje o tym, że dach rzeczywiście do poprawki, bo tapicer się nie popisał :)

Auto prezentuje się nawet ładnie. Po zakupie można go trochę bardziej na glebę położyć, dokupić jakieś ładniejsze felgi i cabrio będzie jak ta lala :)
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 13:03   

no ja tez tak myslę, mnie sie to autko bardzo podoba, tylko maske od kanciaka po lifcie bym wstawił
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 13:10   

slax napisał/a:
no ja tez tak myslę, mnie sie to autko bardzo podoba, tylko maske od kanciaka po lifcie bym wstawił

To już lepiej od Coupe, z tym fajnym garbem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 13:14   

myślę ze ze spasowanie nie będzie problemu, bo nawet błotniki są od R po lifcie mają, dłuższe kierunkowskazy, wiec myślę ze maska będzie pasowała

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 13:14 ]
tronsek napisał/a:
To już lepiej od Coupe, z tym fajnym garbem.


a no nie głupi pomysł

nic, pojade go zobaczyć, ten dach jest do poprawienia, ale z tym bym sobie dał rade.

pozdro i dzieki wszystkim za pomoc
 
 
konrad2104 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Warszawa

Rover Cabriolet

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 17:53   

Dydo napisał/a:
Auto prezentuje się nawet ładnie. Po zakupie można go trochę bardziej na glebę położyć, dokupić jakieś ładniejsze felgi i cabrio będzie jak ta lala :)


Po zakupie trzeba uszyć dach, a nie zaczynać od gleby i od felg..
Auto poza dachem się prezentuje ładnie, ale czy nie uważasz ze dach jest jedną z ważniejszych spraw w cabrio ?

Cytat:
no faktycznie piekny nie jest, ale mam znajomego tapicera to myślę było by ok, a reszta? konrad wiesz coś wiecej o tym aucie? skąd masz te fotki


Mój kolega miał sie zamienić za to auto na quada ale nic z tego w końcu nie wyszło bo sprzedawca się w końcu nie odezwał, pamietam ze poprzednia cena tego samochodu to 3800zł


I jeśli chcesz robić poprawki dachu to naprawdę osoba do której to oddasz musi wiedzieć co robi, i z własnego doświadczenia wiem ze szycie dachu na cabrio to droga impreza bo jest to około 1800zł...

Plusem jest to że aktualna cena 2500zł jest wyjątkowo niska.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 18:54   

nie wiem, czy on jest aż tak brudmy ale lakier wygląda na mocno sfatygowany...do tego ta kierownica jest chyba od rovera coupe turbo??
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Gonia 




Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:38   

Wygląda na dziwnego składaka wersji przed i poliftowej. Z wersji przedliftowej jest zderzak przedni, który czasem występował również w wersjach poliftowych, bardzo ubogich (ale nigdy Cabrio z długimi kierunkami). Zderzak generalnie jest brzydki i dużo zabiera temu autu. Przedliftowa jest jeszcze maska. Poliftowy jest natomiast cały tył, wnętrze. Nie wiem jak jest z kierownicą. Na pewno nie jest z wersji przeliftowej.

W przypadku dachu. Zrobienie go u fachowca to koszt od 1500 do 2500 tyś. zł.
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:52   

tutaj masz specjalistów od szycia

http://www.allegro.pl/ite...ele_poznan.html


http://www.allegro.pl/ite...4_216_nowy.html

Nowy dach- ok 1500zł
 
 
 
f1x 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 187
Skąd: Lubartów/Wrocław

Rover Cabriolet

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 19:55   

Lakier może wyglądać na sfatygowany, bo widać, że sprzedający nie specjalnie picował auto do zdjęć. Myślę, że dobre mycie we własnym zakresie + mleczko da radę. Kierownicę mam taką samą u siebie i jest oryginalna. Jest z poduszką powietrzną.

Na plus na pewno jest to, że autko ma jasne wnętrze. Uwielbiam ten kolor w środku auta, ale niestety mam czarny ;) . Do BRG pasuje.

Minusem jest maska i zderzak - dobrze by było wymienić tą po face liftingu.

Co do dachu - sprawa faktycznie najważniejsza. Do tego dochodzi stan uszczelek - o nowe ciężko. Na to powinieneś zwrócić mocno uwagę. Ja za szycie swojego zapłaciłem 2500zł - firma oferuje się teraz na allegro za 1900zł. Z usługi jestem bardzo zadowolony.

Jeśli auto ma silnik 130KM i do tego zdrowy, to prawie będzie latać :) . Moim zdaniem, jeśli przygotujesz się na uszycie nowego dachu, dobrze sprawdzisz mechanikę, rdze i kupisz nowe felgi, to warto :) (opcjonalnie wymienisz zderzak i maskę :P ).

Edit:

pajda napisał/a:
http://www.allegro.pl/item1094842032_dach_cabrio_do_rover_214_216_nowy.html


Mój Roverek na głównym zdjęciu (z przed dwóch lat) xD. To właśnie w tej firmie szyłem dach.
_________________
Czerwone jest szybsze ;) .
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 20:27   

Powiem tak jak auto jeżdzi i nie rozpada się stojąc to myślę, ze warto za te pieniądze pod warunkiem, ze nie masz do wydania na całość 3tys, a 7tys być może nawet więcej. Na dzień dobry będzie rozrząd i płyny oraz tuleje zawieszenia, a być może amortyzatory bo jeśli poprzedni właściciel tylko lał paliwo i jeździł to raczej będą w kiepskim stanie. Do tego mogą dojść tarcze klocki i inne rzeczy które warto by było dla własnego bezpieczeństwa wymienić. Jak chcesz aby auto wyglądało to już wspomniany dach, zderzak, grill + maska. Przed zakupem sprawdź też progi w tylnej ich części bo bardzo je lubi rdza. Co do lakieru jeśli nie jest w stanie agonalnym gdzie są głębokie rysy albo schodzi clar to profesjonalna polerka powinna wystarczyć później tylko odpowiedni wosk i pucować raz na jakiś czas....
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Cze 24, 2010 21:11   

Gonia napisał/a:
Wygląda na dziwnego składaka wersji przed i poliftowej. Z wersji przedliftowej jest zderzak przedni, który czasem występował również w wersjach poliftowych, bardzo ubogich (ale nigdy Cabrio z długimi kierunkami)


A tu http://moto.gratka.pl/tre...1508b7ae06c83,1 jest cabrio z poliftingową maską i kierunkami zprzed liftu, to jesli istniała taka konfiguracja, to równie prawdopodobne jest ze Roverek zogłoszenia kóre podałem mógł miec maske z przed a błotniki polifcie. Tak na logike, zresztą gdzies juz widziałem cabrio z maska przed a błotnikami po lifcie

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 21:11 ]
http://roverki.pl/index.p...9-200-1989-1996

prosze,ostatni czerwony taki jak ten z ogłoszenia, tylko nie cabrio. Czyli moze jednaknie składak
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 17:07   

Blenda pomalowana na biało raczej....no chyba że takie wychodziły.
Brak znaczków z tyłu ?

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 17:07 ]
http://allegro.pl/item109...216_cabrio.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Cze 25, 2010 17:44   

pajda napisał/a:
tutaj masz specjalistów od szycia

http://www.allegro.pl/ite...ele_poznan.html


http://www.allegro.pl/ite...4_216_nowy.html

Nowy dach- ok 1500zł


"Fachofcy". Pierwszy dach jest z PCV i jest niedociągnięty. Widoczne jest to szczególnie w okilicach szyby drzwi. W Cabrio nie ma prawa dach się tak podwijać, aby widoczne były uszczelki.

Drugi jest trochę lepszy. Materiał typu sonnenland, lecz widać, że coś nie bardzo im wychodzi, skoro muszą się ratować śrubkami aby dach się układał (mowa o śrubkach widoczny na końcu tylnej-bocznej szyby).

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 17:30 ]
Wróć!! :) Widzę, że ta druga firma, to jest Lublin, czy dokładnie ta sama, w której ja szyłem swój dach, podsufitkę i tylną szybę. Widocznie już się nauczyli, bo ja mam jak w oryginale... bez śrubek w rogach :)

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 17:36 ]
slax napisał/a:
Gonia napisał/a:
Wygląda na dziwnego składaka wersji przed i poliftowej. Z wersji przedliftowej jest zderzak przedni, który czasem występował również w wersjach poliftowych, bardzo ubogich (ale nigdy Cabrio z długimi kierunkami)


A tu http://moto.gratka.pl/tre...1508b7ae06c83,1 jest cabrio z poliftingową maską i kierunkami zprzed liftu, to jesli istniała taka konfiguracja, to równie prawdopodobne jest ze Roverek zogłoszenia kóre podałem mógł miec maske z przed a błotniki polifcie. Tak na logike, zresztą gdzies juz widziałem cabrio z maska przed a błotnikami po lifcie

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 21:11 ]
http://roverki.pl/index.p...9-200-1989-1996

prosze,ostatni czerwony taki jak ten z ogłoszenia, tylko nie cabrio. Czyli moze jednaknie składak


Zwróć proszę uwagę na to, że w.w. zderzak w autach z długimi kierunkami, występuje w wersjach z szarymi listwami i dołem w kolorze szarym. W odmianach z długim kierunkiem były to najuboższe wersje. W Cabrio nie widziałem wersji z szarym dołem.

[ Dodano: Pią Cze 25, 2010 17:44 ]
slax napisał/a:

A tu http://moto.gratka.pl/tre...1508b7ae06c83,1 jest cabrio z poliftingową maską i kierunkami zprzed liftu, to jesli istniała taka konfiguracja, to równie prawdopodobne jest ze Roverek zogłoszenia kóre podałem mógł miec maske z przed a błotniki polifcie. Tak na logike, zresztą gdzies juz widziałem cabrio z maska przed a błotnikami po lifcie


Maska wersji przedliftowej i poliftowej różni się jedynie kilkoma otworami na przykręcenie grilla, które zresztą możesz wykonać samodzielnie. Jesli do tego ktoś poszedł "grubiej" i wymienił również zamek tej przedniej klapy, nie jesteś w stanie rozróżnić, czy to fabryka, czy samoróbka. Jeśli zamek nie jest wymieniony, trzeba sięgać bardzo głęboko aby zwolnić zabezpieczenie.

Tak więc rasumując. Konstrukcja samochodu jest taka sama. Wymienność wszystkich elementów jest 100% i możesz zrobić sobie wersję jaką chcesz (włącznie z Coupe, również boczne listwy). I zależnie od tego co było uszkodzone (bo nie łudźmy, ale większość własnie tach samochodów do Polski przyjechała) i co kupili naprawiacze, to takie wersje są :)

P.S. Ja mojego kupiłem w Papenburgu od właściciela i przyjechałem nim do domu 1400 km.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Cze 25, 2010 22:38   

Tomi wielkie dzieki, za trafne uwagi. Za tydzień pojade zobaczyć autko.

Dzięki wszystkim i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 216 CABRIO], Starogard Gdański.
maciek_gda Chcę kupić ROVERka 0 Pon Mar 26, 2012 17:54
maciek_gda
Brak nowych postów [R200] Cabrio Proszę o opinie.
Nowal Chcę kupić ROVERka 5 Wto Paź 19, 2010 11:41
dahoovka
Brak nowych postów [Rover 216 Cabrio] - małe info
Drill Chcę kupić ROVERka 2 Pią Cze 25, 2010 16:58
borsi
Brak nowych postów [R214 1.4Si 95r Cabrio] - Okolice Rzeszowa
LargoVinch Chcę kupić ROVERka 22 Pon Wrz 19, 2011 09:46
LargoVinch
Brak nowych postów Rover 216 cabrio prośba o opinie
Potocki132 Chcę kupić ROVERka 1 Sro Kwi 17, 2019 09:06
dzelo23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink