Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 2.0iTD 01r] czarne spaliny, mała moc, znikający olej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 2.0iTD 01r] czarne spaliny, mała moc, znikający olej
Autor Wiadomość
weasel 



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Wola Rasztowska



Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:44   [R25 2.0iTD 01r] czarne spaliny, mała moc, znikający olej

Witam. Po 11 miesiącach i 20tys kilometrów pojawił się pierwszy poważny problem z samochodem. W momencie zwiększania obrotów bardzo ograniczam widoczność pojazdów znajdujących się za mną (olbrzymia chmura czarnego dymu). Oczywiście im mocniej przyśpieszam tym bardziej dymi. Sytuacja ma miejsce przy rozgrzanym silniku. Podczas jazdy na stałych obrotach jest w porządku. Jednocześnie Roverek nie jest tak dynamiczny jak wcześniej. Kolejny objaw to zwiekszone spalanie - 7l/100 (przy naprawde bardzo spokojnej jeździe (obroty max.2000), wcześniej 6,2 - przy normalnym użytkowaniu w cyklu mieszanym). Trzeci symptom to ubytek oleju - około 0,5l na 400km (wcześniej nie było większego problemu 0,1l~0,2l na 5tys). W tym tygodniu miałem wymieniać olej i filtry (ostatnia wymiana 12tys. temu, filtry Manna olej Mobil 10W/40). Jutro planuję jechać do serwisu - Sobański w Kobyłce k. Warszawy (mam obawy, bo raz już u nich byłem z wentylatorem nawiewu kabiny i skończyło się tak, że musiałem po miesiącu robić to co serwis, a tani nie są......). Co więc może być przyczyną takiego zachowania Roverka...?
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 12, 2010 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:17   

ja bym obstawial turbine ....

Jezeli serwis drogi nie potrafia naprawic, to dziwi mnie ze chcesz tam znow zostawic auto O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Lip 12, 2010 23:29   

tez obstawiam na turbinę a co do kobyłki to podobno nieźli partacze ja bym lepiej poszukal kogo innego (zerknij na stronce kogo polecją)
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
weasel 



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Wola Rasztowska



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 09:53   

Witam.
Kolejne spostrzeżenia dotyczące usterki. Olej - jednak nie bierze - wysokie temperatury zmylily odczyty. Jesli chodzi o diagnostyke silnika- po podłączeniu to komputerka nie pokazuje zadnych błędów, w czasie jazdy pokazywał bardzo dziwne spalanie. Turbina raczej odpada (dymi także na niskich obrotach, gdy turbina nie pracuje). Wymienię dzisiaj filtry i olej (ostatnia wymiana 14tys temu) i jadę jeszce raz na komputer. Mechanik stawia na przepływomierz, ewentualnie czujniki, bo ewidentnie idzie zła mieszanka..... I tu pytanie, jaki kupic: nowy oryginalny Boscha, uzywany Bosha czy zamiennik... Zamienik 2 razy tanszy od oryginalnego - czy ktoś korzysta z zamiennika - jest wieksze spalanie na zamienniku??
Jesli chodzi o mechanika to - Sobanski - najblizszy mozliwy termin diagnostyki piatek (czyli 8 dni od mojego telefonu), dzwonilem tez do Romeja na Mlodnickiej (duza ilośc pozytywnych opini), ale sama rozmowa telefoniczna wystraszyla mnie od wizyty (burknięcia jak w mięsnym w czasach PRL-u). W koncu znalazlem warsztat w Radzyminie, gdzie dysponowali odpowiednim testerem......
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 09:59   

A ja nie obstawiam turbiny, bo jakby zdechła to miałbyś niebiesko z tyłu i nigdzie dalej byś nie pojechał ... sprawdź dokłądnie szczelnosć węży od intercoolera (powinny puchnąć po dodaniu gazu) a jak są szczelne, to odepnij przepływomierz i się przejedź.

PS. Turbina pracuje na okrągło a jej praca tylko pośrednio zależy od obrotów silnika ... dużo bardziej od obciążenia aktualnego.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 10:08   

Wiesz co, myślę ze to nie jest przyczyną, ale 14 tys. to o cztery tysiące za dużo na wymianę oleju w silniku diesel'a, pilnuj tego. Co do przepływki to zamienniki podobno padają jak muchy, ale można kupić np od Astry i przełożyć sam wkład - jest temat na forum wystarczy poszukać. Przepływkę można też przeczyścić jak dobrze pamiętam w benzynie ekstrakcyjnej - przy czym wymaga to dużej ostrożności, ale wielu osobom pomogło. O ile to jest w ogóle przepływomierz. Sprawdź to co mówił BRT - może obejdzie się bez serwisu :ok: .
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 10:17   

Brt napisał/a:
A ja nie obstawiam turbiny, bo jakby zdechła to miałbyś niebiesko z tyłu i nigdzie dalej byś nie pojechał ... sprawdź dokłądnie szczelnosć węży od intercoolera (powinny puchnąć po dodaniu gazu) a jak są szczelne, to odepnij przepływomierz i się przejedź.


...dokładnie podpisuję się pod Brt'a stwierdzeniem, problem przerobiłem w zeszłym tygodniu- objawy identyczne. Przyczyna- rozpruty górny wąż od IC na dł. ok. 3 cm- spalanie też było na 100% większe, za mną nic nie było widać, przez co nikt mnie nie wyprzedzał :mrgreen: Dokładnie sprawdź węże i IC.
 
 
Nilbul 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 108
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Lip 21, 2010 19:30   

A nieszczelność nie wyszła by na kompie??
Ja tak u siebie zdiagnozowałem nieszczelność IC (spaw na dole)
Przy nieszczelności na gumach ( z reguły dużych) brak mocy i czarno

Jeśli masz nieszczelność, a nie zauważyłeś spadku osiągów to dokładnie sprawdź cały układ od turbo do kolektora.

PS.
No a może wtryski leją :bezradny: też chyba było by na czarno
_________________
Małe, twarde i dość szybkie ;)
 
 
weasel 



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Wola Rasztowska



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 09:39   

Witam
Dziekuje za pomoc , faktycznie pękniety przewod dolny od IC.... na diagnostyce nie pokazywał błedów, tylko dziwne przepływy...., niestety mechanik dobral sie do tego bez mojej wiedzy (zostawilem auto - i mial byc tylko podpiety do komputerka, celem ponownego sprwadzenia czy nie ma bledów, a facet bez zadnej informacji, rozebral samochodzik i polepil rure tasma izolacyjna - zawolal 100pln, dobra mysle zrobil trudno zaplace, skoro tez odkryl co sie dzieje i w jakis sposob naprawil... po 30min powrot do mechanika, bo znowu kopcenie i brak mocy - okazlo sie ze zapomnial dokrecic obejme na gornym przewodzie - jeszce sie wypieral ze tego nie ruszal (a sruba luzna, obejma nie peknieta....))
Jeszce raz dziekuje wszystkim za pomoc....
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 09:45   

proponuję szukać nowej rury ... polepienie taśmą zazwyczaj pomaga na krótko ... a rura jak już nasiąknieta olejem jest to mięknie i może równie dobrze w innym miejscu strzelić.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 10:50   

Boże zakleił Ci rurę taśma i 100zł :shock: wiesz co jakbym miał bliżej to bym podjechał i dał w gębę właścicielowi warsztatu.
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:20   

bociannielot napisał/a:
Boże zakleił Ci rurę taśma i 100zł wiesz co jakbym miał bliżej to bym podjechał i dał w gębę właścicielowi warsztatu.

...dokładnie bym tak zrobił, bo koszt nowej rury, to ok 270 pln, np. tu: http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=-&c=21 , a 100 pln za połatanie to zdzierstwo !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214i 97] Znikający olej
gollukas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Sty 10, 2008 14:10
gollukas
Brak nowych postów [R25] Znikający magicznie olej.
Krzysi3k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Pon Kwi 18, 2011 18:54
GRZYBEK82
Brak nowych postów [Civic 2.0iTD] Tłumik końcowy od Rovera 220 do Civic 2.0iTD?
Będzie pasował? Honda - rocznik 98.
saib Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Sty 22, 2008 18:23
saib
Brak nowych postów [MG ZR / 160] złe spaliny
lopez86100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Sty 07, 2010 22:22
keczu
Brak nowych postów [R220 SDI] Zaślepiona odma a spaliny...???
kamax_19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Cze 23, 2011 18:01
kadzaf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink