Forum Klubu ROVERki.pl :: Nieuczciwy sprzedawca na allegro
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Nie Maj 23, 2010 22:25
Nieuczciwy sprzedawca na allegro
Autor Wiadomość
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Maj 23, 2010 22:19   Nieuczciwy sprzedawca na allegro

Witam, potrzebuje malej porady ponieważ w necie nic konkretnego nie ma a może ktoś mial podobna sytuacji badz wie co z tym zrobic.

Kopiłem tydzień temu przedmiot na allegro dokładnie to: http://www.allegro.pl/item1035863037.html jak widać w opisie jest napisane ze oba przedmioty stan idealny, pojechałem do Piotrkowa odebrać przedmiot, zobaczyłem ze wszystk niby sie zgadza wiec zapakowalem do auta i pojechałem. W domu po dokładnym przejrzeniu i wyczynieniu akw ponieważ narpawde bylo usyfione zobaczyłem ze ma male pękniecie na dole co dyskwalifikuje je w użytkowaniu( nalezy wymienic cala szybe) dodatkow filtr ma urwana raczke. Oczywiście staralem sie rozwiazac sprawe polubownie ale nie udalo sie.

Oto cześć z meili:

Ja:
Niestety ale po dokladnym obejrzeniu akwarium oraz filtra ich opis podany w auckji okazal sie nie prawdziwy. "fitr jest w idealnym staniei bardzo cichy, a akwarium jak to akwarium nie porysowane ale nestety brudne" Akwarium z jednej strony jest obite jednak to jestem w stanie zaakceptowac jednak raczka od filtra jest calkowicie odlamana o czym nie wspomnial pan w aukcji, najtaszna taka raczka kosztuje ok 40zl tutaj przyklad ( http://www.allegro.pl/ite...0_250_nowy.html ) jestem otwarty na propozycje, jesli nie dojdziemy do porozumienia bede musial niestety wystawic negatywny komentarz.

On:
STARY TA RĄCZKA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NIE DZIAŁANIEM FILTRA WIEC NIE ROBMY SOBIE PROBLEMÓW ZA 200ZŁ

Ja:
Akurat mam od dlugiego czasu unimaxa 150 i dokladnie wiem do czego ona sluzy, bardzo ulatwia czyszczenie bo mozna w latwy sposob odpinac weze i zablokwoac wode przez co nie trzeba bawic sie w podnoszenie filtra i podkladanie miski aby woda nie wylala sie na podloge. W aukcji bylo "fitr jest w idealnym stanie" niestety tak nie jest.

Ja tez nie jestem upierdliwy ale mnie troche zalamuje stan tych rzeczy w porownaniu do tego co bylo opisane,pomijajac ten filtr to w akw od srodka w rogu pekniete jest szyba na dlugosci 3cm wiec to tez trzeba robic i zaklejac (choc tansza wersja niz wymiana szyby), bo strach takie zostawic w domu zalane cale, nastepne koszta znow dochodza a mialo to byc "akwarium jak to akwarium nie porysowane ale nestety brudne" . Nastepny przedmiot niezgodny z opisem.

A co do odbioru nie zawsze mozna wszystko dokladnie sprawdzic, nie bylo napsiane nic ani nie zostalem poinformowany o tych "wadach" przedmioty powinny byc w 100% zgodne z opisem a tak przejechalem specjalnie 50km i zapalcilem 200zl za rzeczy na ktore musze wydac kolejne 100zl aby doprwadzic je do takeigo stanu jaki byl opisany w aukcji, choc akw po doklejeniu i tak straci sporo na wartosci.

On:
jesli chodzi o filtr to ok zgadzam sie ta rączka jest złamana choć nie przeszkadza to w użytkowaniu. A co do akwarium to przeciez sam ze mna wylewaleś wode z tego akwarium i widziałeś ze nie przecieka a wody było ok 15 cm, a jak ty je przewoziłeś i co sie z nim stało po drodze to ja już nie wiem i nie moge za to odpowiadać.

Ja:
Ja nie napisalem ze przecieka tylko ze jest male pekniecie http://img175.imageshack....61/lgim0034.jpg , jest to od strony wewnetrznej tak wiec nie mialo jak i nie moglo powstac podczas transportu. To ze pan tam trzymal 15cm wody czyli jakies 75litrow i nic sie dalej z tym nie dzialo to o niczym nie swiadczy, ja kupilem akw 160L po to zeby miec je zalane cale i wtedy robi sie juz niebezpiecznie. Kazda osoba znajaca sie na rzeczy odpowie ze to nie jest bezpieczne i nalezy jak najpredzej wymienic cala szybe bo podklejenie tez nic nie gwaranruje. Koszt czegos takiego to ok 30zl. W tym momencie akw jest bezuzyteczne dla mnie i nie mam zamiaru ryzykowac zalania pokoju. U filtra brak raczki tez utrudnia uzytkowanie i nalezalo o tym wspomniec w ogloszeniu jak robia to inni sprzedawcy, koszt sprawnej 40zl . Ja nie bylem w stanie sprawdzic odrazu wszystkich szczegolow przy odbiorze ani tez nie zostalem poinoformawany o tych brakach/skazach. Najchetniej zwrocil bym panu oba te przedmioty bo rzaden nie jest w 100% zgodny z opisem jednak odleglosc jest jaka jest a benzyna nie jest za darmo, druga opcja to podzielenie sie kosztami naprawy (40+30=70zl, sa to i tak najnizsze ceny na allegro, jeszcze i tak ja wiecej doloze do tego interesu ale tez staram sie isc panu w pewnym sensie na reke i rozwiazac ten problem, nie doliczam juz nawet przesylki [70/2=35zl]),mysle ze jest to dosc uczciwe rozwiazanie. Jesli rzadna z tych opcji nie wchodzi w gre bede musial szukac mniej polubownego rozwiazania tej sprawy.

On:
To rozwiązuj inaczej, a te grzałki filtr wewnętrzny to twoim zdaniem nie jest nic warte i dlatego szuasz dziury w całym jak byłeś u mnie to mówiłeś tze to awarium dla zółwia a nie dla ryb a teraz potrzebne ci zalewanie go do pełna :
poza tym ja nie sptzedał bym tego akwarium gdyby było uszkodzone i nie było wysmarowane smołą ze nie dało się go obejrzeć jak chcesz tto załatwiaj to jak chcesz wystaw mi negatywa a ja ci sie odwdzięcze tym samym i pewnie wtedy będziesz szczęśliwy!!!
ja mogłem to sprzedac osobno i za sam filtr bym dostał 150 zł a nie wspomnew o reszcie. czyli grzałkach i filtrze wewnętrzym.
Jak ktoś kupuje samochód i go ogląda i wie co kupuje a ciebie nikt nie zmuszał do kupna wpadłeś zabrałeś i pojechałeś tylo debil by sprzedawał zeczy nie sprawne i kazał odbierać osobiście.
wystawiaj tego negatywa bo nie chce mi sie juz pisać koniec i kropka!!!

Jak widać przyznał sam w 1 z maili ze raczka była urwana wcześniej. Nienawidzę takich oszustów dlatego chce zakończyć ta sprawę nie tylko negatywem ale czymś więcej. Co jeszcze mogę zrobić? Jedyne co mi pozostaje teraz to skarga na allegro pewnie?

( sorki za zle miejsce, myślałem ze tutaj sa sprawy tylko dotyczące aut :mrgreen: )
Ostatnio zmieniony przez asgard88 Nie Maj 23, 2010 22:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 23, 2010 22:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 22:24   

asgard88, link nie działa.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 23:43   

kasjopea, mi działają wszystkie linki z tematu

asgard88, ja bym się zwrócił do allegro z tym co nam tutaj napisałeś i poczekał co odpowiedzą - wydaje mi jednak, że nie wygląda to za dobrze

IMO na niekorzyść działa też to, że odebrałeś towar osobiście :/
_________________
R400 -> R75
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Maj 23, 2010 23:44   

Teraz działa :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Maj 23, 2010 23:57   

...dokładnie nie wygląda to dobrze jeśli chodzi o Ciebie, sam odbierałes towar, czym potwierdzasz jego stan. Uważam, że allegro Ci tu nic nie pomoże- niestety ;/
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 07:10   

komarek napisał/a:
IMO na niekorzyść działa też to, że odebrałeś towar osobiście

Jugol napisał/a:
sam odbierałes towar, czym potwierdzasz jego stan. Uważam, że allegro Ci tu nic nie pomoże- niestety

otóż to, z tego co przedstawiłeś sprzedający dobrze się tłumaczy / chodzi głównie o pęknięcie akwarium/.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Maj 24, 2010 10:43   

akw było tak brudne z abym to zobaczył musiałbym je omyć na miejscu, a co z druga sprawa czyli raczka, czy fakt ze on sam przyznał ze tak bylo ma jakies znaczenie czy jak odbierałem osobscie to juz nic nie da sie zrobic?

Sprawe do allegro i tak zgłoszę bo nic nie trace.
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 12:01   

Cytat:
Sprawe do allegro i tak zgłoszę bo nic nie trace.
dokładnie

powiem Ci szczerze, że jedyne co mi przychodzi do głowy to sprawa w sądzie cywilnym, ale za taką kwotę nie wiem czy to w ogóle ma sens :/
_________________
R400 -> R75
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 12:04   

komarek napisał/a:
sprawa w sądzie cywilnym, ale za taką kwotę nie wiem czy to w ogóle ma sens :/

Jestem tego samego zdania. Szkoda zdrowia. Sprawa może toczyć się w nieskończoność, do tego dochodzą koszta i brak pewności czy się ją wygra.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 20:35   

asgard88, podzielam pogląd zareprezentowany przez kolegow dotyczacy dochodzenia roszczen przed sadem. Marne szanse na wygranie sporu przed sadem chocby ze wzgledu na to, ze "widziały gały, co brały"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
czapaja 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 254
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 13:54   

asgard88, Prowadziłem handel za pośrednictwem allegro długi okres czasu i wg mojego doświadczenia ze współpracy z nimi gwarantuje Ci, że nic nie wskórasz:(
_________________
'Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...':P
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Maj 25, 2010 17:02   

niestety nic nie zdziałasz sam sobie wbiłeś gola odbiorem osobistym a zgłaszając do allegro tylko się ośmieszysz... niestety kupując na allegro trzeba być bardzo wyczulonym.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 20:20   

Pisząc do allegro nic nie zdziałasz, odpiszą Ci żebyś założył centrum sporów i tam rozwiązał swoją sprawę polubownie, a jeżeli się nie uda, to żebyś poszedł z tym na policję - miałem podobną sytuację niestety.
 
 
 
korzen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 83
Skąd: pn



Wysłany: Wto Maj 25, 2010 21:21   

Potwierdzam. Allegro za dużo w tej sprawie nie pomoże. Miałem przypadek, że wpłaciłem pieniądze na konto po wygranej aukcji a gościu nie przysłał mi towaru (mnie i ok 100 innych osób). Allegro stwierdziło że nie ma kompetencji organów ścigania i mam zgłosić tą sprawę na policji i oddać do sądu. Oczywiście odpuściłem bo za 50zł nie będę biegał na komisariat co chwilę.
Allegro tylko potrafi brać prowizję...
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 15:14   

te3ż mialem podobną sytuację dostalem ewidentnie uszkodzony sprzęt za 250 zł sprzedawca zapierał sie ze to musiało stać sie przy transporcie ale paczka byla na tyle dobrze zabezpieczona ze nie było szans zresztą nie było śladów na paczce które wskazywały by na takie uszkodzenia , wszystko im ładnie opisałem porobiłem zdjęcia podałem sprawę do centrum sporów czy jakoś tak i odesłali mi meila ze będą się próbowali skontaktować z tym oszustem a jeśli sie nie uda to na policję , po dłuższym czasie nic nie odpowiedzieli więc odpuściłem nie będę za 250zł zmagał się z policja jeszcze , a tamci z allegro nawet konta mu nie zawiesili chociaż to nie pierwsze przewinienie tamtego kolesia. Więc odpuść sobię z tym allegro oni ci nic nie pomogą ,jedyne co możesz zrobić to pojechać do niego i przekonać go własnoręcznie że masz racje :mrgreen:
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 15:22   

korzen i dafit, jak Wam się nie chce przejść na komendę to nie miejcie pretensji do allegro. Mają wypłacać kasę każdemu kto im napisze maila, ze został oszukany? Bądźcie poważnie, aby allegro mogło zacząć działać i wypłacić odszkodowanie musi mieć ku temu jakiś podstawy, składasz zawiadomienie na policji o oszustwie, z otrzymanymi papierami uderzasz do allegro i na tej podstawie podejmują decyzje o wypłaci straconej kasy. Najpierw radze poczytać regulaminy serwisów których używacie, a później zabierać się za kupowanie/sprzedawanie...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 16:06   

no dobra fajnie ze będzie się chciało niebieskim ruszyć żeby odzyskać 250zł a allegro jak widzi że osobnik oszukuje to powinni mu chociaż zablokować konto żeby więcej osob nie zostało oszukanym nie pisałem że oczekiwałem od nich pieniędzy ale jakkolwiek powinni zareagować, a im nawet nie chciało się odpisać mi czy cokolwiek z nim ustalili ...
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lip 28, 2010 10:53   

Ja to chyba mam jakiegoś pecha na allegro :cry:

Zamówiłem sobie 3gry na ps3 u tego samego sprzedawcy, poprosiłem o wysłanie razem, zapłaciłem za to 2zl więcej. Dziś dostałem paczkę i sa tylko 2 :cry:

Napisałem maila do niego i czekam, da sie to udowodnić jakoś ze doszly 2? na poczcie chyba waza paczki ale czy do teg sie dojdzie jakos :neutral:

Odpisal:
Witam, własnie wrocilem z wakacji - okazalo sie ze moj brta wyslal tylko dwie poniewaz na innej aukcji mialem innego ShiFTA z kierownica zapokowanego razem i okazalo sie ze wyslal to + gre bo niewiedzial - takze ta osoba dostala 2 gry- qrwax! No i w tym wypadku wyslal tylko dwie do pana. Bardzo mi przykro z tego powodu - wczoraj juz zrobilem przelew na pana konto wiec powinnien sie znalez c juz dzisiaj. Niesttey nie mam juz egz zeby zastapic ta gre wiec to wydawalo mi sie najbardziej sensownym rozwiazaniem - jeszcze raz pzepraszam za zamieszanie"

Najlepsze ze ja na allegro nie mam konta a wplata byla na poczcie :roll: pomijając już ze nie mial drugiej aukcji takiej, niezły koleś
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprzedawca oszust co mogę zrobić
kaneda Prawo i ubezpieczenia 41 Sro Mar 01, 2017 08:32
longer86
Brak nowych postów [Prawo pracy] Sprzedawca na umowę zlecenie, a ubezpieczenie
mcteusz Prawo i ubezpieczenia 8 Czw Wrz 02, 2010 10:42
michone
Brak nowych postów Problem z kupującym na allegro.
akty prawne
michone Prawo i ubezpieczenia 6 Pią Wrz 05, 2008 20:01
wild_weasel
Brak nowych postów Prawo skarbowe a sprzedaż na Allegro
szymon1986 Prawo i ubezpieczenia 2 Nie Lut 06, 2011 16:33
szymon1986
Brak nowych postów [Allegro] i nieuzasadnione roszczenia kupującego
memphisto Prawo i ubezpieczenia 15 Pią Maj 29, 2009 07:30
memphisto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink