Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z tylnym zamkiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z tylnym zamkiem
Autor Wiadomość
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 19:05   [R75] Problem z tylnym zamkiem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Od długiego czasu mam problem z działanie tylnego zamka.
Polega on na tym, że aby otworzyć tylne drzwi trzeba kilka razy szarpnąć za klamkę (przedtem nacisnąć ze trzy razy pilota aby wyskoczył całkowicie rygiel).
Dzisiaj wszystko rozkręciłem, wymontowałem zamek i doszedłem do wniosku, że trzeba lekko wydłużyć cięgno od klamki i tak zrobiłem. Zamek od razu zaczął funkcjonować jak należy, ale tylko do chwili jak nie zamknąłem auta. Po otwarciu z pilota nie działa otwieranie ani z zewnątrz ani ze środka. Całe szczęście, że tapicerko pozostała zdjęta :) Próbowałem wkładając rękę do środka drzwi przesuwać cięgno do dołu (chodzi ok., jak ciągnę za zewnętrzną klamkę to też, ale drzwi pozostają zamknięte. W czym tkwi problem?? Pomóżcie proszę bo już brak mi pomysłów.
_________________
Tomek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 25, 2010 19:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 19:14   

Czy śruby wkręciłeś oryginalne czy jakieś dobierałeś? Bo wbrew pozorom to ma wielkie znaczenie.
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 25, 2010 19:42   

Sprawdzałeś silniczki? U mnie jeden z nich (odpowiedzialny za "wygrzybianie grzybka") miał zasyfiały komutator i nie działał w ogóle. Czyszczenie załatwiło sprawę.

Co do cięgna to raczej trzeba było je skrócić :roll:
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 20:14   

Olo jak ma sprawdzić silniczki jak samochód ma zamknięty? Silniczki nic nie mają wspólnego z ręcznym otwieraniem. Ja miałem problem z przednim zamkiem, po wymianie wszystko działało idealnie do momentu zamknięcia drzwi. Nie było możliwości ich otworzenia, na szczęści tapicerkę tak jak kolega miałem zdjętą i miałem drugi zamek. Pół wieczoru dochodziłem o co chodzi, i okazało się, że winna była śruba mocująca zamek (nieoryginalna) po prostu była troszeczkę za długa i blokowała cięgła w zamku. Po dokładnym obejrzeniu zamka zapasowego doszedłem gdzie mogę włożyć śrubokręt i podważyć zapadkę. W ten sposób otworzyłem drzwi, na nowym komplecie śrub działa do dzisiaj.
PS. Jeżeli dałeś inne śruby to mogę spróbować zrobić fotkę na zapasowym zamku gdzie włożyć śrubokręt żeby otworzyć drzwi.
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 21:05   

No właśnie śruby oryginalne. Dziwne jest to, że nie działa też ze środka. Jutro postaram się wypiąć cięgno od zewnętrzne klamki, może uda się otworzyć. Ale co dalej? Rozkręcałem śruby tam gdzie są silniczki, ale jak zobaczyłem, że nie będzie tak łatwo to skręciłem z powrotem. Ciemno zaczęło się robić.
_________________
Tomek
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 22:45   

Mówimy o śrubach mocujących zamek -tych od czoła drzwi. Posłuchaj z tym co się zetknąłem z tymi zamkami to w/g mnie może być parę przyczyn:
1. to wyżej wymienione śruby, ale piszesz, że masz oryginalne to odpada.
2. to włączona blokada dla dzieci, od zewnątrz nie otworzysz, ale od wewnątrz bez problemu, piszesz, że masz boczek zdjęty to poszperaj ręką po wodzikach i cięgłach i otworzysz.

Opisz jeszcze dokładnie, jak zachowuje się zamek, czy działa z kluczyka otwiera/zamyka czy milczy. Rozkręcałeś zamek i nic, ponieważ trzeba roznitować go. Jest mój art. na forum ze zdjęciami na ten temat. Powiem ci tylko tyle, że jak padł silniczek tak jak w moim przypadku to naprawa pomogła ale na niedługo. Muszę załatwić żywotniejszy silniczek i jeszcze raz go rozebrać
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sie 25, 2010 23:00   

Zamek otwiera, zamyka z pilota (wyskakuje i chowa się ten cypelek). Ani żadna klamka nie otwiera samochodu. Ruszam cięgłami i bez efektu. Teraz tak myślę czy przy mocnym dokręceniu zamka nie blokuj się ta zapadka która znajduje się w sąsiedztwie śrub. Wszystkie trzy mają tą samą długość?
_________________
Tomek
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 26, 2010 06:56   

raczej nie powinna
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sie 26, 2010 17:19   

Wymiana zamka załatwiła problem.
_________________
Tomek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Rover 75 1.8 problem z tylnym zawieszeniem
Dj._Illusion Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 31, 2018 05:49
adam_26
Brak nowych postów [R75] Problem z tylnym światłem mijania
amigo30 Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Kwi 23, 2009 20:38
amigo30
Brak nowych postów [R75] problem z zamkiem
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Sie 16, 2017 12:19
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
nitta Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lut 13, 2009 11:09
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
Marian2oo6 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Mar 31, 2015 21:27
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink