Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Radio - Czy to jest "fabryczna zabudowa"?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Radio - Czy to jest "fabryczna zabudowa"?
Autor Wiadomość
Dildo 




Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 57
Skąd: Wawa/Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 08:57   [R400] Radio - Czy to jest "fabryczna zabudowa"?

Witam. Mam takie pytanie, otóż w swoim niedawno zakupionym aucie tj. Rover 400 1.4 16V mam radio Majesty (?), ktore nie widnieje w katalogu radioodtwarzaczy montowanych w tych autach, radio jest moim zdaniem wyjątkowo badziewiaste, ma zdejmowany panel ale nie potrafię wyciągnąć reszty, czy musze rozkręcać deske? Po zdjeciu panelu miga dioda, nie pamietam juz czy poprzedni własciciel powiedział czy jest podpiete pod alarm.. To pierwsza sprawa, druga sprawa, z racji tego ze postanowiłem wyczyscic auto z najmniejszego nawet brudu odkreciłem boczki drzwi aby wyczyscic blachy od "wewnątrz". Moim oczom ukazała sie jasno zołta folia, dosc gruba, przyklejona na pianke, to raz a dwa - głosniki były umieszczone na "dystansach" bodajze plastikowych, czarnych, dosc sporych, głosnik był dosc ciezki i głeboki, cały czarny, bez zadnych napisów. Czy to jest fabryczne?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Cze 15, 2011 15:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 08:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 09:10   

tak, to jest fabryczne, te "dystanse" to rzeczywiście w cudzysłowie ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 09:18   

co do radia to albo po bokach powinno mieć po 2 otwory na coś długiego i cienkiego żeby wyjąć, a jak nie ma, to pewnie jest na takie płaskie 2 klucze jak to teraz jest popularne. Choć w Matizie trzeba było rozebrać deskę, bo radio było przykręcane do kieszeni, a kieszeń do stalowego stelaża pod deską i radio nie do zwinięcia :) ja tam żółtej foli nie mam, ale na piance się trzymała, podkreślam trzymała, bo teraz to się trzyma na patex superfix :)
 
 
Dildo 




Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 57
Skąd: Wawa/Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 10:38   

Ale gdzie te otwory na cos długiego? W radiu czy w desce. Bo w desce są tam w głąb bardziej jakies srubki ale to chyba raczej od deski, zeby ją ją wyjąć. Wciskam wszystko, lekko mocno kombinuje jak moge ale niechce wyjsc, gdybym wiedział ze alarm sie nie popsuje to bym szarpnął bo i tak wymieniam całe audio. No ale niechce tez robic tego bezmyślnie.

Pzdr
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 10:47   

po bokach samego radia powinny być, ewentualnie zobacz czy taka cienka ramka nie schodzi z radia, jeśli tak, to masz na płaskie klucze. Dioda...raczej alarm to to nie jest, ale pewności nie mam niestety.A jak możesz to zrób fotkę i wrzuć tutaj, popatrzymy
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 10:57   

shilus82 napisał/a:
Dioda...raczej alarm to to nie jest
Zgadza się. Wiele takich sprzętów ma tak, że ja się zdejmie panel, to mruga jakaś dioda. (Odstraszanie złodzieja ?? :roll: )
 
 
Dildo 




Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 57
Skąd: Wawa/Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 15:39   

Dzieki za odpowiedzi! Jakos pod wieczór poświruje z tym radiem moze uda sie wyciągnąć. Jak nie dam znać. Skoro są "dystanse" to nie musze kupowac nowych? Czy lepiej jakies drewniane? Z tego co tu czytałem mam szukac Helix'ów.. :) A co z jest nie tak z Magnat'ami, spotkałem sie dobrymi opinie na ich temat, a i cena chyba ciut nizsza..
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 08:38   

lepiej daj dystanse z MDF'u bo to lepiej do blachy przylega i nie rezonuje jak plastik, ale jak chcesz to oryginały też możesz wykorzystać :) ja tam się skłaniam ku głośnikom blaupunkta GTX 652 albo 662, nie pamiętam które są odseparowane. Miałem kiedyś w matizie zwukłe 2 drożne 13 cm i aż mi lusterka skakały :)
 
 
Dildo 




Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 57
Skąd: Wawa/Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 17:45   

Wspominałes cos o "płąskich kluczach", chyba to jest klucz do sukcesu, tzn wyjęcia radia. Wydaje mi sie, ze cos trzyma po srodku od góry z dołu, bo radio wysuwa sie troche raz z jednej raz drugiej strony, z jednej sie wysuwa to zdrugiej chowa jakby po srodku było przyczepione. Ale gdzie są te do odkręcenia?



 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Wto Wrz 14, 2010 09:00   

na drugim zdjęciu po lewej stronie są jakby dwa bolczyki wchodzące do radia. Kiedys biedziłem się we Fieście z demontażem, okazało się, że radio było na jakichś zatrzaskach zamontowane. Wziąłem mały cienki śrubokręcik i obleciałem całe radio do okoła odginając wszystko w jedną i druga stronę i wyszło. Górą mało prawdopodobne żeby go coś trzymało. Weź cienki śrubokręt i poodginaj kieszeń na górze, dole i po bokach,a potem podważ śrubokrętami płaskimi z lewej i prawej, powinno wyjść.
 
 
Dildo 




Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 57
Skąd: Wawa/Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 10:06   

Zrobiłem jak mowiłes, wszystko powyginałem, podociskałem, kieszeń wyglada jak pogryziona a radio nadal siedzi. Te bolce sąprzyczepione do radia nie do kieszeni i jakby trzymają radio zeby nie wpadło głebiej. Przejezdzając srubokretem dookoła nigdzie nie ma oporu tylko na dole po srodku - srubokret sie zatrzymuje. Chcialem wymontowac konsole zeby zobaczyc o co kaman, ale tez jej nie wyjme bez wczesniejszego wyjęcia radia wiec znowu lipa..

EDIT

Udało sie wyjąć, niestety nie obeszlo sie bez strat.. :( Radio miało wiele powyginanych wypustek wpuszczonych w kieszeń a i sama kieszen to samo, wiele wypustek na sztorc. Troche mi sie udało odgiąć kilka nie i przy wyciąganiu porysałem plastikowe elementy, ehh.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Stacja 2DIN + kamera cofania "night vision"
Marcin84 Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pią Maj 19, 2017 00:08
Harry
Brak nowych postów r620 problem z głośnikami zaczęły "skwierczeć"
wiadro Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Kwi 11, 2012 20:15
frydrys
Brak nowych postów Brak tematu: "Zanim zapytasz - przeczytaj"
Azazel85 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Gru 27, 2007 09:28
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink