Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Kilka usterek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Czw Lis 18, 2010 11:18
[MGF] Kilka usterek
Autor Wiadomość
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 19:51   [MGF] Kilka usterek
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: wszystkie

Mam kilka pytań co do usterek powyższego egzemplarza.

1.Jest barrrrdzo niski i twardy, da sie go jakoś podnieść, te poduszki jak się bardziej dopompuje to tylko twardnieje czy się tez podniesie do góry, bo mam chyba z 5 cm prześwitu?

2. Centralny nie działa, zero reakcji ani pilot ani kluczyk, z pilota tylko kierunki mrugają, po naciśnięciu jednego przycisku, na drugi przycisk nie reaguje, wymieniłem baterie w pilocie i zdechł całkowicie, tzn. już nawet nie mrugają kierunki ani dioda na liczniku. Gdzie szukać jakiejś centralki?

3. światełka pod nogami kiedy się zaświecaja, nie ma w samochodzie żadnych krańcówek jak w innych modelach? A te w lusterku działają tylko jak się włączy ręcznie czy też przy otwarciu drzwi?

4.Jakiś namiar na gościa z klubu co się zna na autach i handluje częściami bo będę potrzebował trochę klamotów, wahacze, drążki, końcówki, łączniki, silentblocki, tarcze, klocki, rozrząd kompletny i takie tam, zależy co wyjdzie po diagnostyce?

5. Jakiś namiar na pewnego gościa od części używanych, chodzi mi o boczną tapicerkę, mieszek lewarka i ręcznego, dywaniki pod nogi, znaczek z przodu na zderzak i jakieś inne duperele?

6. Czy to ma ABS bo nie zauważyłem kontrolki, a chyba przy ostrym hamowaniu nie "odbija" charakterystycznie tylko blokuje koła, bo poduszki ma napewno i ładnie kontrolka gaśnie.

Z góry dzięki za odpowiedzi, jak coś to w tygodniu sie odezwę bo odstawiam w środę do mechanika, rozrząd, oleje filtry, hamulce, zawieszenie i zbieżność.
Pozdrawiam wszystkich
_________________
MG TF 160 z 2004r.
Ostatnio zmieniony przez emes Wto Lis 23, 2010 20:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 10, 2010 19:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 19:59   

ad 1) pompowanie powinno go podniesc, jak jest twardy to nie jest ok, mozliwe ze ktos go napompowal jakims plynem ktory "nie robi" albo dobil jakiegos gazu bo i tak ludzie robia, albo po prostu gruchy sa padniete ;/

ad 2) zrob synchronizacje pilotow
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
Ostatnio zmieniony przez flapjck1 Nie Paź 10, 2010 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 19:59   

bosniak napisał/a:
1.Jest barrrrdzo niski i twardy, da sie go jakoś podnieść, te poduszki jak się bardziej dopompuje to tylko twardnieje czy się tez podniesie do góry, bo mam chyba z 5 cm prześwitu?

Jedna z naszych koleżanek miała taki problem. Darła podwoziem po asfalcie.
Zabieg pompowania poduszek pomógł. Myślę, że możesz spróbować.

Cytat:
3. światełka pod nogami kiedy się zaświecaja, nie ma w samochodzie żadnych krańcówek jak w innych modelach? A te w lusterku działają tylko jak się włączy ręcznie czy też przy otwarciu drzwi?

Powinny działać po otwarciu drzwi i po otwarciu auta z pilowa?

bosniak napisał/a:
Jakiś namiar na gościa z klubu co się zna na autach i handluje częściami bo będę potrzebował trochę klamotów, wahacze, drążki, końcówki, łączniki, silentblocki, tarcze, klocki, rozrząd kompletny i takie tam, zależy co wyjdzie po diagnostyce?


Nowe czy używane?
Nowe to kolega Tomi Tomateam.pl, używane to allegro albo bezpośrednio ArtBizar z Ciechanowa.

bosniak napisał/a:
Czy to ma ABS bo nie zauważyłem kontrolki, a chyba przy ostrym hamowaniu nie "odbija" charakterystycznie tylko blokuje koła, bo poduszki ma napewno i ładnie kontrolka gaśnie.


MG TF Violli ma :) Zachowuje się dość dziwnie, ale ... działa.
Ale czy były w MGF'ach, tego nie wiem na 100%

bosniak napisał/a:
zawieszenie i zbieżność.

Trzymam kciuki, bo trudno trafić porządny egzemplarz ;/

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 20:03   

MaReK napisał/a:
bosniak napisał/a:
1.Jest barrrrdzo niski i twardy, da sie go jakoś podnieść, te poduszki jak się bardziej dopompuje to tylko twardnieje czy się tez podniesie do góry, bo mam chyba z 5 cm prześwitu?


Jedna z naszych koleżanek miała taki problem. Darła podwoziem po asfalcie.
Zabieg pompowania poduszek pomógł. Myślę, że możesz spróbować.


Tylko gdzie i czym go dopompować w Nowym Sączu???

Dałem za niego grosze :rotfl:
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 20:10   

Hm... to chyba takie zawieszenie jak w R100... może kolega Tomi114 byłby pomocny.
Nie wiem czy to blisko Nowego Sącza ;)

Grosze? Tzn ile?
Może nikt nie chciał się podjąć jego naprawy... kupiłeś na odpicowanie i dalszą sprzedaż, czy dla siebie i lansu latem ;D ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 20:16   

młody chłopak jeździł nim 4 lata - zero inwestycji, a że mu sie wpadło z dziewczyna to trzeba było szybko sprzedac, bo ślub wieksza rodzinka i takie tam, za ile nie powiem, bo jak mnie wkurzy to podpicuje i sprzedam na wiosne, a jak nie to żonka bedzie mykać do pracy.
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 20:22   

Który rocznik, jak takie rzeczy jak dach, podwozie, rurki od klimy itp. itd.?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 20:24   

mam kumpla w cieszynie ktory jest w stanie ogarnac mgf-a, prowadzi warsztat i ma chyba nawet 2 egz. w tej chwili

jak jestes zainteresowany to dam ci namiar
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 20:59   

97r, klimy nie ma, dach praktycznie idealny, podwozie w niezłym stanie, tylko musze wymienić na nowe jakieś wahacze tulejki bo coś tam stuka i zbieżność ustawic, nic poważnego, wymaga po prostu fachowej opieki.

[ Dodano: Nie Paź 10, 2010 20:27 ]
flapjck1 napisał/a:
mam kumpla w cieszynie ktory jest w stanie ogarnac mgf-a, prowadzi warsztat i ma chyba nawet 2 egz. w tej chwili

jak jestes zainteresowany to dam ci namiar


Dzięki, ale sam z kumplem mechanikiem ogarnę, tylko z tym pompowanie do pilzna bedzie trzeba podjechac.

[ Dodano: Nie Paź 10, 2010 20:59 ]
jakieś sugestie w sprawie centralnego zamka i krańcowek (zasady wlącznia światełek wewnątrz)
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1744
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 21:06   

ja pisalem glownie o pompowaniu :)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 21:26   

Mój - 99r - ABS ma, lampka sie zapala a potem ładnie gaśnie, przy ostrym hamowaniu jak najbardziej działa.

Też mam właśnie twardo i nisko, będę niedługo pompował.

Lampki pod lusterkiem powinny sie samoczynnie zapalac tak samo nogi, wszystko po otwarciu drzwi, nie pamietam czy po otwarciu pilotem tez, gasną po przekreceniu kluczyka.

Sporo częsci znajdziesz na allegro :)
 
 
bosniak 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 163
Skąd: Nowy Sącż



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 18:57   

Witam ponownie, czy ktoś zasugeruje coś w związku z krańcówkami w tym aucie gdzie ich szukać?

[ Dodano: Wto Paź 12, 2010 23:10 ]
Mam system ABS ale nie działa. Jest pompa, są czujniki przy kołach ale nie zaświeca się kontrolka na liczniku, może jest spalona, albo wyjeta. Ktoś ma pojecie jak to zdiagnozować, na jakim testerze diagnostycznym, czy to auto ma w ogóle zlącze diagnostyczne?

[ Dodano: Czw Gru 30, 2010 18:57 ]
bosniak napisał/a:
Witam ponownie, czy ktoś zasugeruje coś w związku z krańcówkami w tym aucie gdzie ich szukać?

[ Dodano: Wto Paź 12, 2010 23:10 ]
Mam system ABS ale nie działa. Jest pompa, są czujniki przy kołach ale nie zaświeca się kontrolka na liczniku, może jest spalona, albo wyjeta. Ktoś ma pojecie jak to zdiagnozować, na jakim testerze diagnostycznym, czy to auto ma w ogóle zlącze diagnostyczne?



Witam, dalej nie znalazłem krańcówek w tym samochodzie, natomiast ABS działa, brakowało "wieńca", "zębatki" na lewym tylnym przegubie kupiłem za 30 zł + założenie i działa ze hej.
_________________
MG TF 160 z 2004r.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] kilka usterek, kto pomoże ?
Czarus MGF i MG TF 3 Pon Wrz 02, 2013 13:40
Czarus
Brak nowych postów [MG Tf] 1.8 kilka pytan
soban01 MGF i MG TF 2 Pią Maj 03, 2019 10:53
sTERYD
Brak nowych postów [MGF] Kilka pytań
Ciappo MGF i MG TF 23 Wto Kwi 02, 2019 19:28
Ciappo
Brak nowych postów [MGF] Kilka problemów
Madis MGF i MG TF 9 Sro Sty 16, 2013 18:09
MultecFSO
Brak nowych postów [MGF] Kilka problemów - szarpanie, pilne!
Mad MGF i MG TF 14 Sro Gru 07, 2011 20:05
Hetmann



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink