Forum Klubu ROVERki.pl :: [Diesel] Co to za turbosprężarka?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 09:14
[Diesel] Co to za turbosprężarka?
Autor Wiadomość
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 19:22   [Diesel] Co to za turbosprężarka?

Witam.
Jeszcze w marcu kupiłem na Allegro turbinę do swojego roverka 620di.
Po długiej historii pełnej zawodów, oszustw i wymigiwania się zostałem z turbosprężarką, która nie pasuje do mojego samochodu. Policja nie pomogła. Pan komisarz uznał, że skoro dostałem turbinę, to nie wie o co mi chodzi, bo przecież turbinę chciałem (nie istotne, że nie tą, którą mam...)

Tu prośba do Was, Koledzy:
Proszę. Powiedzcie mi do jakiego samochodu pasuje ten model turbosprężarki. Kupiłem regenerowaną i chciałbym choć część tych pieniędzy odzyskać, a nie wiem nawet jako co ją sprzedać.

Oto zdjęcia:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Na koniec chciałbym serdecznie odradzić jakichkolwiek kontaktów ze sprzedawcą o nicku Allegro: km_sztum, to zwykły cwaniak.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 10, 2010 19:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
falar 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 94
Skąd: WWA



Wysłany: Nie Paź 10, 2010 21:56   

Na drugim zdjęciu po prawej stronie, w miejscu gdzie jest ten prostokąt z dwoma kropkami po bokach, powinna być przymocowana tabliczka z numerem katalogowym, który jest dość istotny w tej sytuacji.
Data produkcji '96 a z tego co pamiętam (ale głowy nie dam sobie uciąć) VW nowsze niż '95 miały zamiast tabliczki wygrawerowane logo VW i Audi, numer katalogowy itp - tutaj tego nie ma, widać że powinna być tabliczka.
Może jakoś drogą eliminacji dojdziesz do celu, ale prościej chyba byłoby zapytać w jakiejś firmie zajmującej się regeneracją turbo.
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 22:16   

Dzięki. Starałem się wyczyścić tabliczkę z farby, ale niestety z marnym skutkiem. Znasz może w warszawie jakąś firme, w której mogliby mi pomóc?
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Paź 10, 2010 22:17   

Art. 284 przestepstwo przeciwko mieniu, oszustwo, to co ze masz, oszukal cie bo chciales do 620 a dostales inna musisz tylko udowodnic ze inna kupiles niz dostales, ja kupilem 1.6 16v , dostalem 1.6 8V. silnik 200zł kosztował ale z przesyłką ponad 300 co juz jest przestepstwem i niepodarowalem, nadepnalem pismami na prokurature, zlozylem pozew cywilny i udalo sie wygrac.
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 22:33   

Niestety. Wszystko byłoby dobrze. Dostarczyłem ok 100 stron dokumentacji (wydruki maili, korespondencji z Allegro, zdjęć, objaśnień, streszczeń itp.) Pierwszemu policjantowi szczęka opadła, jak zobaczył teczkę starannie przygotowanych i podzielonych w kategorie dokumentów. Niestety po rozmowie z drugim komisarzem do którego powędrowała sprawa z kolei mi opadły ręce. Nie rozmawiałem jeszcze z tak ciężko myślącą istotą. Nie dało mu się wytłumaczyć, że dla mnie mogłaby to być równie dobrze cegła w paczce. Co za debil podczas składania zeznać uzupełniających mówi: "przecież to też turbina", "...sprzedaj i po kłopocie". W tym tygodniu dostałem podpisany przez niego list informujący o odmowie postępowania.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Paź 10, 2010 22:39   

odwolaj się na podstawie pisma z jakiegokolwiek legalnie działąjącego mechanika ze turbina którą kupowałeś byla do twojego samochodu a ta którą dostałęś on jako mechanik uwaza za bezuzyteczną i na tej podstawie odwolujesz sie od decyzji ze "to tez turbina" i wejdz na droge cywilną
tak jak mówiłem, przestespsto przeciwko mieniu oszustwo mozesz dochodzic zwrotu za towar, kosztow przesylek, kosztów postoju wozu itd. ale zloz to w cywilnym
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Nie Paź 10, 2010 22:45   

Dzięki za rady, ale już mam dosyć tego wszystkiego. Chce się tylko tego złomu pozbyć. Powoływałem się na mechanika już w zeznaniach wstępnych. Na odmowie postępowania mam "brak dowodów uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa".
 
 
 
falar 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 94
Skąd: WWA



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 09:36   

Gegan napisał/a:
Dzięki. Starałem się wyczyścić tabliczkę z farby, ale niestety z marnym skutkiem. Znasz może w warszawie jakąś firme, w której mogliby mi pomóc?

osobiście nie znam, ale...
pierwszy link z googla:
http://www.moto-market.pl/turbo-service/
 
 
Gegan 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 36
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Paź 16, 2010 23:49   

Przepraszam, że tak późno, ale dzięki za podpowiedź. Jutro tam pojadę... Podobno skupują też turbosprężarki, może pozbędę się jej od ręki... W każdym razie dziękuję za pomoc.

[ Dodano: Sob Paź 16, 2010 23:49 ]
Poprawka:
Pan z serwisu na obozowej nie mógł mi pomóc, ponieważ nie odczytał numerka na tabliczce. Jestem strasznie zawiedziony. Myślałem, że jeżeli ktoś zajmuje się tym od tylu lat, to będzie mógł poznać po wyglądzie, ale nie dało rady. Jestem w czarnej du*ie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [iDT] turbosprezarka - wymiana czy regeneracja
borek88 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Wto Lis 02, 2010 21:29
borek88
Brak nowych postów [R all diesel] Bioester
Chester Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 72 Sro Wrz 14, 2011 15:20
plemaster
Brak nowych postów [R diesel ] PRZEPŁYWOMIERZ
maniaq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 95 Sro Kwi 22, 2009 16:17
pgrad
Brak nowych postów [Rover 214] Jak diesel
marcelslu Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Pon Gru 02, 2013 22:14
marcelslu
Brak nowych postów [R All Di SDi Diesel 220 420 620] How-to kąt wtrysku
empe Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 51 Sob Maj 03, 2014 13:44
ziorock



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink