Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Bardzo proszę o pilną odpowiedź - zawieszenie!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Czw Lis 18, 2010 10:00
[MGF] Bardzo proszę o pilną odpowiedź - zawieszenie!
Autor Wiadomość
kellso85 



Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Tymbark



Wysłany: Pią Paź 22, 2010 19:32   [MGF] Bardzo proszę o pilną odpowiedź - zawieszenie!
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 2000

Witam zakupiłem niedawno MGF i mam dosyć duży problem,nie jestem "szpecem" dlatego proszę o radę:) a mianowicie zawieszenie w moim aucie jest niesamowicie twarde odczuwam każdą nawet minimalną różnicę w nawierzchni po prostu nie da się jechać,poczytałem trochę na forum i wiem,że zawieszenie opiera się na hydrogazowych gruszkach i że można zmieniać jego wysokość za pomocą pompy. Teraz zastanawia mnie jedno(samochód jest bardzo niski) czy jest to wina niskiego zawieszenia czy może uszkodzonych gruszek?,dzwonilem do jednego mechanika z forum jednak nie ma on zbytnio czasu gdyż narzeka na bardzo dużą ilość zleceń,a ja bardzo potrzebuję samochodu(normalnie jeżdżącego)oczywiscie wiem,ze zawieszenie bedzie twarde gdyz jest to sportowy samochod,jednak jezdzac mazdą mx5 kolegi poprostu jest to wielka różnica...drugi problem to to,ze samochod jest bardzo nadsterowny,gdy tylko wjade w jakies koleiny buja sie po calym pasie i nie jestem w stanie nad nim panowac w 100%Pytanie drugie,czy da się podnieść zawieszenie samemu?czy potrzebny jest do tego odpowiedni sprzet?pozdrawiam i bardzo proszę o radę... dodam tylko,ze jestem z okolic Krakowa takze moge dojechac nawet 200 km zeby tylko z tym "zrobić" gdyż jazda jest dosyć stresująca,pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony przez emes Wto Lis 23, 2010 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 22, 2010 19:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pią Paź 22, 2010 19:53   

Generalnie taki urok tego samochodu ze jest twardo, jakie masz opony? Jeśli jest bardzo nisko to trzeba napompowac bo możesz uszkodzić gruchy. Wtedy auto sie podniesie, inaczej nie ma sposobu. Z tego co sie orientuje wtedy też powinien byc troche mniej twardy. Jesli chodzi o koleiny, jeśli Twój MGF jest tak jak mój - na oponach w lato 215/40 to niestety przy tej wadze samochodu itd. takie opony wciagają samochód na marnej nawieżchni wiec trzeba pilnowac kierownicy. Pamietaj że w tym samochodzie silnik jest centralnie wiec prowadzi sie trochę inaczej niż mx5 i trzeba uważac w zakretach zwlaszcza po deszczu, na sypkiej nawieżchni itd.

Ja też zbieram sie do napompowania zawieszenia bo jest bardzo nisko.
 
 
kellso85 



Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Tymbark



Wysłany: Pią Paź 22, 2010 20:08   

Jest bardzo nisko...tak mam opony 215/40 czy moze coś pomóc wyważenie kół?problem jest w tym,ze poprostu nie da sie jezdzic gdyz najdelikatniejsza nierówność powoduje dosyć głosne uderzenie czy ma ktos namiary na jakiegos specjalistę?najlepiej koło Krakowa,Nowego Sącza, Tarnowa pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc!
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pią Paź 22, 2010 20:37   

http://moto.allegro.pl/mg...1220305015.html

No to masz tak jak ja, powiem Ci ze znaczna roznica jest gdy teraz zalozylem 185/55+205/50 na zimę

Napompuj też zawieszenie, u mnie jest dokladnie tak jak u Ciebie, widocznie ktoś kto uzywal go poprzednio nie zbyt dbal o zawieszenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] Bardzo słaby ręczny
Mad MGF i MG TF 4 Wto Mar 18, 2014 20:44
mar15ek
Brak nowych postów [MG-F] Opada zawieszenie
mar15ek MGF i MG TF 1 Pią Sie 17, 2012 11:41
flapjck1
Brak nowych postów [MGF] Zawieszenie hydragas
Kuba_MGF MGF i MG TF 9 Pią Gru 13, 2013 14:54
sTERYD
Brak nowych postów [MG MGF]Zawieszenie MGF Rzeszów
Erwin115 MGF i MG TF 6 Nie Lis 03, 2019 21:09
Erwin115
Brak nowych postów [ MG F ] gdzie mogę dopompować zawieszenie
kiazio MGF i MG TF 12 Wto Sie 09, 2011 20:02
Czapa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink