Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 1.6 1998] Uszkodzone podgrzewanie lusterka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maciej
Czw Lis 18, 2010 09:31
[R400 1.6 1998] Uszkodzone podgrzewanie lusterka
Autor Wiadomość
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 20:40   [R400 1.6 1998] Uszkodzone podgrzewanie lusterka

Witam, spsuło mi grzanie w lusterku od pasażera. Po wstępnych oględzinach doszedłem do wniosku, że zepsuta jest ta folia czy mata, która grzeje (prąd dochodzi do samego lusterka). Mam pytanie czy TAKI wkład będzie pasował ? I czy poza Allegro gdzieś jeszcze można taki wkład dostać ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 20:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 12, 2010 20:47   

Trudno stwierdzić, skoro nawet zdjęcia tej maty nie ma.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 08:38   

Można wymienić samą matę i nie ma problemu.
Ta mata pasuje(rok temu taką montowałem u siebie) mata
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 08:57   

Przy czym operacja wyciągnięcia szkla z wkładu nie jest prosta i wymaga podgrzania wkładu do wysokiej temperatury (aż zmięknie).
U mnie niestety nawet gotowanie nie pomogło i jedno szkło pękło.

Drugim razem użyłem suszarki i było lepiej.
 
 
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 10:03   

Hmm, skontaktuję się jakoś z autorem aukcji i może jakieś dodatkowe fotki podeślą, a jak nie to będę próbował z samą matą.
"operacja wyciągnięcia szkla z wkładu nie jest prosta" tzn. że mata jest przyklejona do szkła i ciężko odchodzi czy szkło jest "mocno" osadzone w tej plastykowej obudowie ? :)
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 10:32   

Matę trzeba podgrzać i odchodzi. Tylko ostrożnie przy wkładaniu lusterka z powrotem, bo można zbić jak się za mocno przyciśnie :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 10:42   

Szkło jest mocno osadzone w plastiku. Plastik (po tylu latach na zewnątrz) jest szytywny i łatwo sie nie poddaje. A przecież nie o to chodzi by coś połamać...
Jak juz wyciągniesz szklany wkład, sama operacja zmiany maty nie jest trudna.
Ale trzeba to jeszcze naturalnie włożyć z powrotem w plastik.

Troche kłopotów moze też sprawić demontaż lusterka (ja mam elektryczne i za każdym razem razem ze szkłem wychodzą mi plastikowe "śrubki/bolce" sterujące, które niełatwo potem przełożyć przez gumowe osłonki). Ja niestety swoje osłonki nieco uszkodziłem przy wkładaniu.

I samo włożenie wkładu w końcowej fazie ("nadzianie" lusterka na 3 "kulki" - jedną główną i dwie sterujace) - wymaga to troche siły i można przy tym połamać lusterko (naciska sie na szkło).

Także praktycznie na każdym kroku przeszkadzajka. Ani łatwo sie tego nie rozbiera, ani nie składa. Ale jest to wykonalne (i w porównaniu z własnoręcznymi naprawami silnika pewnie "łatwiutkie").
 
 
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 11:02   

Wkład już wyciągałem i wkładałem bo sprawdzałem czy prąd dochodzi więc mniej więcej wiem o co chodzi :)
"ze szkłem wychodzą mi plastikowe "śrubki/bolce" sterujące, które niełatwo potem przełożyć przez gumowe osłonki" to prawda tak samo miałem ;)
Dzięki za dodakowe info.
 
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 11:09   

ostatnio przerabiałem wymianę całego wkładu, demontaż był jak na pierwszy raz troszkę skomplikowany, bo wyjść wkład nie chciał, ale go wyjąłem. Potem przyszła kolej na zastanawianie się co z tymi niebieskimi gumami zrobić...w końcu je wywaliłem. Wkład kupiłem na allegro asferyczny (z wiekszą kulką na końcu)i muszę powiedzieć, że jest lepszy niż oryginał i bardzo ładnie się wpasował w oryginalny plastik. Od gościa o ksywce kowacz3
Oczywiście poprzedni wkład pękł przy próbie wyciągnięcia, ale liczyłem się z tym :)Jedynie musiałem kupić nowe konektory i zarobić końcówki, ale to była szybka robota, koszulki termo kurczliwe, nożyczki, zapalniczka i zęby ( do zdjęcia izolacji ). Grzeje bardzo dobrze i od kierowcy też wezmę wymienię i też kupię u niego.
 
 
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 18:46   

Dwie maty zamówione z linku podanego przez Robert_. Mam nadzieję, że nic mi się nie połamie przy demontażu i ponownym montażu :twisted:

Plusiki dla uczestników dyskusji :ok:

[ Dodano: Czw Wrz 16, 2010 18:46 ]
No i wymieniona mata. Plastik suszarką potraktowany- zmiękł i szkło jakoś wysunąłem. Starą matę odkleiłem i przykleiłem nową po czym bez problemu wsunąłem z powrotem w plastik. Z montażem wkładu nie było większego problemu - jedynie końcówki konektorków trzeba było trochę pozaginać bo były mniejsze i luz miały. Całkowity koszt operacji 8 pln mata + 6 polecony za przesyłkę = razem 14 pln :razz: Obyło się bez strat - nie licząc bąbla na kciuku bo za mocno suszarką przygrzałem i w ferworze walki nie poczułem :mrgreen:
 
 
 
moris10 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Paź 26, 2010 21:02   

Ja mam takie pytanie co dokładnie grzejecie tą suszarką żeby wyjąć lustro? Mam rozumieć, że muszę przygrzać plastykową obudowę lusterka??
 
 
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 27, 2010 07:08   

moris10 napisał/a:
Mam rozumieć, że muszę przygrzać plastykową obudowę lusterka??
Dokładnie o to chodzi. Bez podgrzania plastyk może się połamać albo wydłubując na siłę możesz zbić lustro. Odpowiednie podgrzanie bardzo dobrze zdaje egzamin ;)
 
 
 
moris10 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Paź 27, 2010 07:32   

Dzięki wielki :) właśnie mi też nie grzeją lusterka i postanowiłem się do niego dobrać :) a nie chciałbym od razu pójść w wielkie straty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Elektryczne lusterka - podgrzewanie
DEBEC Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Nie Wrz 23, 2007 22:15
wsl
Brak nowych postów [R400 1,6 98' sedan] Uszkodzone lusterko
macikd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Maj 04, 2010 21:47
sobrus
Brak nowych postów [R400] Podgrzewanie lusterek
michal__b1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Lis 23, 2008 22:32
Lechos
Brak nowych postów [R400 1.6 '98r] Podgrzewanie lusterek
macikd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 32 Sob Lis 07, 2009 17:01
sTERYD
Brak nowych postów [R400] Podgrzewanie tylnej szyby
mastersik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Sty 24, 2012 21:55
bizon



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink