Forum Klubu ROVERki.pl :: [r420] walnięty komputer (sterownik)???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r420] walnięty komputer (sterownik)???
Autor Wiadomość
justynqa 



Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Małdyty



  Wysłany: Czw Gru 23, 2010 17:55   [r420] walnięty komputer (sterownik)???
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam. Mam pytanie odnośnie komputera-sterownika w moim roverku. Mianowicie mam problem z mocą. Od niedawna od 1500 obrotów samochód praktycznie nie istnieje... ciągnie bardzo wolno... cokolwiek zaczyna się dziać dopiero powyżej 2100 obrotów. A jeszcze jakiś miesiąc temu już od 1500 obrotów czuć było ładny ciąg do przodu. Później podczas jazdy lekko szarpało. Odpalałam, jechał dobrze, a za jakieś 2km już niestety słabo. Wymieniłam oba węże intercoolera, filtr paliwa, powietrza, wyczyszczony bak i sitko w nim, na odpiętej przepływce nie ma żadnej zmiany, zresztą podłączałam drugą na podmiankę. Drugim objawem że coś jest nie tak jest to że podczas ostatnich mrozów do -20 stopni przy rannym odpalaniu samochód kręcił, kręcił odpalał i po 3 sekundach gasł mimo wciśniętego pedału gazu, za 2 i 3 razem jest tak samo. Dopiero za 4 razem odpala i już chodzi. Zamontowałam zaworek zwrotny (mechanik zapewniał że nie będzie gasł) i nic. Dalej tak samo. Dodam że samochód chodzi równo. Powyżej 2100 ciągnie w równo. Sprint do setki w normie około 11,5 sekundy. Elastyczność 60-100 na IV biegu 12 sekund. Miesiąc temu było około 8. Dziś rano zaprowadziłam samochód na ustawienie kąta wtrysku, mechanik z komputerem podłączył no i szok. Jakieś bzdury mu na kompie powychodziły. Diagnoza błąd jakiegoś czujnika doładowania... coś takiego, nie pamiętam dokładnie, za godzinkę dorwał taki czujnik na podmiankę podłączył i dalej to samo. Stwierdził że to cały sterownik (komputer) musi być walnięty. No i że sprawa wygląda fatalnie. Że ciężko taki w ogóle dostać i że nawet że jak gdzieś dostane używany to nie wiadomo czy sprawny a do tego samo przełożenie i przeprogramowanie pilota i immobilaisera to z 500zł. A na moje pytanie czy ustawił kąt wtrysku odpowiedział że skoro sterownik mu takie dziwne rzeczy pokazywał to kąt pewnie też przekłamuje i lepiej go nie ruszać. Dodam jeszcze że inny mechanik sprawdzał mi ciśnienia doładowania i inne i że wszystko jest ok. Tym bardziej że na wysokich obrotach to idzie ok.
Teraz pytanie: co o tym wszystkim myślicie? czy to możliwe że komputer się posypał? czy może on nie miał dobrego oprogramowania i dlatego takie dziwne rzeczy mu powychodziły. Możliwe to że jak coś nie tak z kompem to na niskich obrotach idzie słabo a później ok? Bo wydaje mi się że jakby coś z kompem było nie tak to by na wysokich obrotach też nie szedł. A może to zapchany EGR? No bo już sama nie wiem...
z góry dzięki za pomoc
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 23, 2010 17:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkerwalia 



Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd: walia

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 09:33   

mam wrażenie ze gdyby sterownik sie posypał to fura by nie jechala. a sprawdź moze przewody paliwowe i filter paliwa.a jezeli bedziesz potrzebować sterownika to daj cynk.ja mieszkam w UK i takich roverkow i sterownikow to na kilo i nie za 500 pln .pare grosz i zwrot za przesylke.ale ja obstawiam paliwo.

[ Dodano: Pon Gru 27, 2010 09:33 ]
moze wytracać sie parafina i zatyka filter lub przewodu paliwowe masz uszkodzone i powietrza zasysa
 
 
justynqa 



Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 6
Skąd: Małdyty



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 10:10   

przewody były sprawdzane... cały bak wraz z sitkami był czyszczony a cześć przewodów wymieniana... no właśnie dla mnie też ten sterownik to troche nie do końca pasuje... a filtr paliwa w ciągu 2 miesięcy 2 raz wymieniałam... bo też na to stawiałam... a co do sterownika... to one nawet w polsce są tanie... najgorzej że samo przełożenie to właśnie koło 500 zł... bo trzeba przeprogramowywać immobilaiser ( sorki za pisownie ).
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 18:39   

150 zł max przeprogramowanie immo komputerem testbook t4
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Pytanie o komputer
maarcin_bel Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Wrz 05, 2008 16:10
piter34
Brak nowych postów [R420] Komputer T4 w Warszawie lub okolicach
mirwin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 24 Pon Lis 29, 2010 08:40
mirwin
Brak nowych postów [R420] Wąż wodny (trójnik) i komputer
bizi01 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pon Lip 30, 2012 11:53
szoso
Brak nowych postów [R420] Do wymiany komputer + immobilizer?
witsok Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Cze 12, 2013 21:23
witsok
Brak nowych postów [R416] Walniety akumulator?
Z dnia na dzien przestal palic.
Lechos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Sty 26, 2009 00:44
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink