Forum Klubu ROVERki.pl :: [Discovery] Dziwne zachowanie silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Discovery] Dziwne zachowanie silnika
Autor Wiadomość
MateuszK 



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 20:35   [Discovery] Dziwne zachowanie silnika
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich. Przeczytałem wszystkie tematy pokrewne do mojego problemu ale nie za bardzo znalazłem odpowiedź dziwnego zachowania mojego Disco. Mianowicie problem rysuję się tak. Na wolnych obrotach ma mniej więcej 800-900obr/min i telepie nim niemiłosiernie podczas ruszania trzeba dodać bardzo dużo gazu żeby w ogóle odjechał w czasie zmiany z 1 na 2 następuje szybki spadek obrotów do (sic!) 200obr/min (czasem gaśnie czasem nie) i potem wraca na 1500obr.min i dalej się "rozpędza", ale robi to okrutnie powoli. Na 2 i 4 biegu też telepie ale przy 2000obr/min wyżej już nie.
Podsumowując, stracił moc i zaczęło nim telepać. Co mam robić? Za co się zabrać?

Za każdą konstruktywną radę będę przeogromnie wdzięczny bo jazda moim Disco teraz nie należy do najprzyjemniejszych.

Pozdrawiam MateuszK
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 22, 2010 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 20:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 20:54   

ja bym zaczal od sprawdzenia dolotu itd ....2 jesli cos to mozesz sprawdzic kompresje na cylindrach... 3 czy stuka cos w nim czy nie sluchac zadnych dziwnych dzwiekow ... 4 pompa wtryskowa moze byc tego przyczyna, a dokladnie tzw nastawnik
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:29   

Mamy ten sam silnik, a ja miałem b. podobne objawy.
Auto kupiłem we wrześniu, a problemy zaczęły się w listopadzie. Po odpaleniu autem strasznie telepało, nie miał mocy, czasem do tego nie dopalał na jeden cylinder. Trzeba go było "wkręcać" przy ruszaniu, bo obroty leciały drastycznie w dół.
W Roverkowym serwisie stwierdzili, że pewnie zawory poprzepalane, na komputerze im wyszło, że niby "podciśnienia nie trzyma" (cokolwiek to znaczy), choć kompresja była ok.
Mój mechanik się na to roześmiał i powiedział, że bujdę mi wcisnęli, że może to być problem z wtryskiem paliwa. Wlewałem lepsze paliwo, starałem się jeździć na nieco wyższych obrotach, a teza potwierdziła się na wiosnę. Mam w aucie LPG i zauważyłem, że zaraz po przełączeniu na LPG (a przy plusowych temp. przełącza się szybko) problem nagle znikał. Gdy paliwowe wtryskiwacze kończyły pracę, a wchodziły do akcji wtryski gazu (MagicJet) silnik się uspokajał i dostawał kopa. Następnym krokiem był zakup 2płynów - do czyszczenia wtrysków na pusty bak i na pełny bak. Mechanik polecał mi te brandowane przez Shell'a (do kupienia na stacji), bo mówił, że STP lał i lał i nic. Więc kupiłem. Wyjeździłem bak, na rezerwie wlałem płyn, pojeździłem. Kręciłem go do 5tys. na każdym biegu, kilka takich okrążeń. Tankowanie, potem znowu po wysokich obrotach. Po zabiegu silnikiem nadal nieco trzęsło, ale był już dużo żwawszy i nie leciały obroty. Po miesiącu drugi taki zabieg i... przeszło mu prawie całkiem. Raz na jakiś czas nim rzuca po odpaleniu przez chwilę, ale to jest nic w porównaniu do tego co się działo. Moc ma, bo ostatnio w szrankach (z trudem, ale) połknąłem Nubirę 2.0 kolegi, a ona ma wg producenta 9sec do setki i również 136KM.

Nie twierdzę, że w Twoim wypadku to pomoże. Ale zanim wywalisz kilkaset złotych na naprawy proponowałbym spróbować. Na lepszym paliwie pojeździć (Neste E98 kosztuje często tyle, co E95 na innych stacjach, a parę oktanów zawsze więcej), pokręcić trochę na wyższych obrotach (tylko bezpiecznie!;), zalać płynami i zobaczyć.

Jeśli nie chcesz się bawić w tego typu rzeczy, to na pewno polecam zacząć od szukania przyczyny w układzie wtryskowym: pompa wtryskowa, ew. wtryskiwacze.
 
 
MateuszK 



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 16:17   

o dziwo problem rozwiązany. Zrobiłem reset silniczka krokowego/przepustnicy (instrukcje znalazłem gdzieś w necie) i problemu nie ma. :mrgreen: Disco na wolnych obrotach ma eleganckie 1100obr/min nic nim nie telepie nie jest zamulony. Przyspiesza bardzo ładnie jak na 2t i 136KM Sam się dziwie że pomogło. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam, MateuszK
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 16:19   

Kurde a ja myslalem ze masz silnik diesla :D ale ja madry jestem :D :lol:
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 08:59   

Dziwne, ale cieszyć się należy, że pomogło!! :)

U mnie reset pomógł, ale tylko wtedy, gdy np. wchodził na zbyt wysokie obroty (~1500) po odpaleniu i nie schodził. Nie zmieniało się nic w temacie telepania czy wstrząsów.
 
 
MateuszK 



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Gru 27, 2010 16:44   

Witam. Znów mam problem z disco. Powiem krótko. Od ostatnich problemów było całkiem w porządku, na zimę niestety znów się zaczęło i tym razem gorzej. Samochód szarpie ale obroty ma ok, ma praktyczny brak mocy i przy tym telepie strasznie, strzela z tłumika.
Z tego co było diagnozowane to że pompa paliwa jest ok. Dowiedziałem się że ten silnik to T16 od rovera. Czy ktoś może wie w czym tkwi problem. Stawiałem na czujnik położenia wału ale nie miał moc. Teraz nie wiem co może być przyczyną.
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 23:26   

U mnie też niestety problemy wróciły na zimę. Za cholerę nie wiem co jest grane... Ten stan (straszne telepanie, brak mocy) po odpaleniu utrzymuje się dosłownie parę minut i występuje po odpaleniu tylko przy niższych temperaturach. Może to map sensor w kolektorze ssącym głupieje? Może jakaś nieszczelność (tzn. coś się rozszczelnia) pod wpływem zimna w układzie podciśnienia, na wężykach czy coś... Pamiętam, że jak byłem na pomiarze TestBookiem rok temu zimą to jedyny czujnik i jedyny pomiar odbiegający od normy to było właśnie podciśnienie pokazywane przez map sensor. Było prawie 100% za małe (czyli w stronę ciśnienia atmosferycznego) - nie pamiętam w jakiej to było jednostce, ale zamiast '30' było '50-56' coś tak kojarzę i po paru minutach się stabilizowało do poprawnej wartości. Ludzie, pomóżcie rozwikłać tą zagadkę:) Prawie rok czasu był spokój i zaczęło się... A już myślałem, że to układ wtryskowy. A może nadal to jednak układ wtryskowy? ;) Nie wiem sam.

[ Dodano: Czw Gru 30, 2010 23:26 ]
MateuszK, http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=63787
 
 
MateuszK 



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sty 28, 2011 19:03   

Dla tylko rozwiązania tego problemu. Może komuś się przyda. Winowajcą wszystkich problemów z dyskoteką był wypalony zawór wydechowy na 3 cylindrze. Po wymianie wszystko wróciło do normy.
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Sty 31, 2011 14:37   

Ile zapłaciłeś? U mnie znaleźli niewielkie pęknięcie na wężu podciśnienia, po wymianie zobaczymy czy się poprawi.
 
 
krokodylek 




Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 45
Skąd: Mazury zachodnie



Wysłany: Sro Lut 02, 2011 22:33   

MateuszK myślałem że do resetu silniczka krokowego potrzeba kompa diagnostycznego.
Mógłbyś napisać jak to zrobiłeś? Szukałem w Google ale nie znalazłem a może pomoże na moją usterkę we freelanderze :>
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 15:03   

Wielokrotnie opisywane na forum :] Przekręcasz kluczyk w pozycję II (zapłon), naciskasz co najmniej 5 razy gaz do dechy (NA ZGASZONYM SILNIKU) i odpalasz silnik. Następnie czekasz min. 10 min aż temperatura płynu chłodzącego dojdzie do odpowiedniego stanu (~90'C) i wtedy jedziesz na przejażdżkę. Potem normalnie gasisz auto i to tyle.
 
 
MateuszK 



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 20:33   

Micros sprawdź maila :wink:


krokodylek masz tu link. na nim się wzorowałem. http://www.youtube.com/watch?v=QHRAqnd6fCk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [discovery I] Swap 2.0 si na 2.0 ti
Siedlu Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Sro Wrz 18, 2019 09:01
Siedlu
Brak nowych postów [LR Discovery Sport] cześci z neta
kozikowa83 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 7 Pon Maj 11, 2015 14:05
Aska85
Brak nowych postów [Land Rover Discovery V]Opinie
niko99 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sro Wrz 18, 2019 10:38
niko99
Brak nowych postów [Land Rover Discovery 3] Nawigacja PL?
Kamilll Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Pią Maj 25, 2012 18:44
Kamilll
Brak nowych postów [Land Rover Discovery III] - problem z ruszaniem
dammot Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Wto Lis 07, 2017 10:55
stypkalukasz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink