Forum Klubu ROVERki.pl :: Kolejna naprawa telefonu w ramach gwarancji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna naprawa telefonu w ramach gwarancji
Autor Wiadomość
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 13:26   Kolejna naprawa telefonu w ramach gwarancji

Witam. W kwietniu ubiegłego roku kupiłem nowy telefon w Play na abonament. Niestety około października oddałem telefon do naprawy.
No dobra... Naprawili i wszystko było ok. Po około dwóch miesiącach wystąpiła w telefonie drugi raz ta sama usterka. Z braku czasu oddałem go dopiero w styczniu tego roku a dokładnie 17 stycznia był w serwisie.
Został znowu naprawiony i było dobrze do wczoraj kiedy ta usterka wystąpiła po raz trzeci.
Od naprawy minął delikatnie ponad miesiąc.
Czy w takim wypadku kiedy ta sama usterka powtarza się mogę wnosić o wymiane telefonu na nowy czy coś w tym stylu ?? ?? Słyszałem że podobno nie jest to możliwe.
Prawda to ?? Będą mi go tylko naprawiać za darmo dopóki gwarancja się nie skończy??
Jak to jest ??
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 26, 2011 13:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Lut 26, 2011 14:23   

ZTCP to po trzeciej nieudanej naprawie możesz domagać sie wymiany towaru na nowy wolny od wad lub zwrot pieniedzy
czyli jezeli zaplaciles za telefon zlotowke to tyle ci oddadza bo prawdopodobnie nie maja juz tego telefonu nowki sztuki ;)
a tak z ciekawosci to jaki to telefon i co sie psuje?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 14:37   

Ciufa napisał/a:
ZTCP to po trzeciej nieudanej naprawie możesz domagać sie wymiany towaru na nowy wolny od wad lub zwrot pieniedzy
czyli jezeli zaplaciles za telefon zlotowke to tyle ci oddadza bo prawdopodobnie nie maja juz tego telefonu nowki sztuki ;)


A właśnie rozmawiałem z siostrą która jest kierowniczką sklepu która mówi że już takie prawo nie przysługuje kupującym. Czyli nie miała racji ??

Za telefon dałem 350 zł i jest to nokia e52.
Psuje się głośnik od rozmów (zaczyna trzeszczeć) i znika sygnał i wibracje przy otrzymaniu SMS-a (gdy ktoś dzwoni wszystko jest)
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
claudii 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 86
Skąd: Olsztyn

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 14:46   

miałam podobna przygodę z Play, telefon Toshiba G500 bodajże. Oddałam go raz na gwarancję dali mi zastępczego złoma, po miesiącu zaczęłam się lekko irytować sytuacją gdyż mieli 21 dni na naprawę telefonu.
Doczytałam się w necie jakiś paragrafów że spokojnie mogę wystąpić z pismem o natychmiastowe zwrócenie naprawionego telefonu lub wymianę na nowy i to zrobiłam - złożyłam pismo z wyszczególnionymi paragrafami, na drugi dzień telefon z salonu że niestety nie mają już tego modelu w ofercie więc jaki bym chciała, wybrałam tel z podobnymi funkcjami a na drugi dzień odebrałam nową Nokie E51.
Hehe byłam pod wielkim wrażeniem ile takie jedno pismo może zdziałać :)

Jak znajdę te pismo gdzieś na kompie to Ci podrzucę.
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Lut 26, 2011 14:56   

Deamian napisał/a:
A właśnie rozmawiałem z siostrą która jest kierowniczką sklepu która mówi że już takie prawo nie przysługuje kupującym. Czyli nie miała racji ??

nie wiem ja z tego prawa korzystałem ostatnio kilka lat temu
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 15:05   

Pracowalem przez ponad 2 i pol roku w Plusie wiec napisze co i jak :
Wymiana telefonu na nowy odbywa sie po trzech naprawach tego samego elementu
Czas na naprawe wynosi 14 dni-juz nie pamietam czy roboczych czy kalendarzowych
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
claudii 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 86
Skąd: Olsztyn

Rover 600

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 20:36   

Pawkaz napisał/a:

Czas na naprawe wynosi 14 dni-juz nie pamietam czy roboczych czy kalendarzowych


na pewno roboczych ale w przypadku konieczności ściągania części z zagranicy może się przedłużyć do 21 dni, no ale do tego 3 naprawa więc nie powinni się stawiać przy żądaniu wymiany na nowy.

edit: niestety nie znalazłam swojego pisemka ale wystarczy że powołasz się w piśmie na ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U. Nr 141, poz. 1176) Art. 8
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 20:31   

Po kolei :)
Ustawa przywołana przez koleżankę claudii nie precyzuje po ilu wymianach można odstąpić od umowy i żądać zwrotu ceny. Teoretycznie sprzedający może wymieniać/naprawiać sprzęt w nieskończoność.
Takie warunki może określać gwarancja, ale to inna opowieść - należy sięgnąć do treści gwarancji, tam faktycznie może być jasno wyrażony obowiązek wymiany na nową rzecz po trzeciej naprawie.
_________________
It's all right...
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 20:32   

Deamian napisał/a:
Za telefon dałem 350 zł i jest to nokia e52.
Psuje się głośnik od rozmów (zaczyna trzeszczeć) i znika sygnał i wibracje przy otrzymaniu SMS-a (gdy ktoś dzwoni wszystko jest)
troche z innej beczki, ale nowy też będzie tak się psuł :/ Ten typ tak ma, niby biznesowy model ale kicz straszny.
 
 
 
claudii 




Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 86
Skąd: Olsztyn

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 20:54   

niestety przepisy nigdy nie są do końca precyzowane i zawsze można polemizować ale w tym przypadku towar jest niezgodny z umową. I jestem pewna że jeżeli Deamian odpowiedni uzasadni swoje pismo nie będzie najmniejszych problemów z wymianą, bo sama przez to przeszłam, Play wysyła telefony do serwisów i to oni nie wiedzą co mają z tym zrobić.

Jeśli wada wystąpiła w okresie do sześciu miesięcy (chyba się mieści) od chwili wydania towaru, domniemywa się, że istniała również w dniu jego zakupu. W takim przypadku to na sprzedawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że wada powstała już po zakupie i nie wynika z przyczyn leżących w samej rzeczy.
Towar można uznać za niezgodny z umową kiedy nie nadaje się do celu do jakiego zwykle się go używa, nie posiada właściwości jakie powinny być typowe dla tego towaru lub jakie obiecywał sprzedawca lub gwarantował w reklamie czy w opisie na opakowaniu, lub utracił swoje właściwości lub cechy przydatności do użycia przed okresem gwarantowanym przez producenta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Allegro . Zwrot płyty głównej uszkodzonej na gwarancji.
Raptile Prawo i ubezpieczenia 67 Nie Kwi 22, 2012 21:06
wild_weasel
Brak nowych postów Autoryzowany serwis każe zapłacić za naprawę mimo gwarancji
memphisto Prawo i ubezpieczenia 11 Nie Mar 20, 2011 14:28
nicco_nuwai
Brak nowych postów Kolejna przykrość - uszkodzona opona na dziurze :(
maciej Prawo i ubezpieczenia 12 Wto Sie 21, 2007 21:24
walkie
Brak nowych postów [ OC] Kolizja, naprawa, ubezpieczenie
Cherman Prawo i ubezpieczenia 33 Pon Lis 24, 2008 12:13
Cherman
Brak nowych postów naprawa z OC zarządcy drogi
henryk Prawo i ubezpieczenia 6 Czw Sty 24, 2008 20:45
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink