Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Rover 75 - dobry wybór?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Rover 75 - dobry wybór?
Autor Wiadomość
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:37   

Jestem zdania, że R75 nie ma w sobie jakiegokolwiek rozwiązania które byłoby zastosowane tylko w nim i którego nie ogarnąłby uczciwy i kumaty mechanik. Ma grupę specyficznych usterek które trapią tylko ten model, a w mniejszej lub znikomej liczbie inne marki, lecz nie są to rzeczy na poziomie konstrukcji promu kosmicznego. Wiadomo, że w Polsce nie jest aż tak łatwo z uczciwym mechanikiem, jednakże z własnego doświadczenia powiem, że na 10, 2 kumatych się znajdzie. Pomijając mechaników uważam, że większość rzeczy można zrobić samemu, a forum, artykuły, oraz ogrom oddanych marce i pomocnych ludzi stanowi niesamowitą pomoc w użytkowaniu tych wspaniałych samochodów.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:40   

już to wszystko jakoś lepiej brzmi:) ja nie ukrywam że 90% robię sam... tak koszta były by spore. Oczywiście nie ma aut które się nie psują i nie zużywają ( chyba że nowe przez 3 lata...) każdy może porównywać bo miał wiele aut albo i ma, jednak popatrzmy na pewne statystki, posty, tematy... wiele napraw jednak wymaga średniego nakładu finansowego, często pewnych poszukiwań, telefonów itd... a czasem i Rimmer Brosa :)

Auto jest bardzo ładne, wykończenie środka niespotykane w tej klasie cenowej... bajery bardzo bogate. Jednak nie polecam dla młodej osoby jako pierwsze auto, zakładając że ktoś nie jest miłośnikiem tej marki albo po prostu nie zarabia całkiem sympatycznie... bo nie wyobrażam sobie mieć Rovera i zarabiać 1200zł i płacić rachunki... :) sam zaczynałem od aut tańszych łatwiejszych i ekonomicznych... w fordzie ka za sprzęgło płaciłem 300 zł... ;] w roverze za tyle kupię zaślepkę :)

Gorąco polecam Rovera, ale najlepiej jak by właściciel umiał coś sam zrobić, lub po prostu było go stać na normalne życie i na auto a nie kompromis nowej pompki sprzęgła i tydzień bez piwa:) i nie demonizuję... Golfy też się sypią i inne badziewia też :)

Tak po za tym to jak bym był Tobą to bym kupił R75 bo mam taki charakter... :D ale Ci namieszałem ;]
_________________
Pamparampam
 
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:47   

heh mam podobnie tzn. lubię ryzyko i za razem oryginalność .... przy zarobkach na poziomie 1200zl bezpieczniej będzie kupić roWer albo skuter :-) albo sprawić sobie dobrze zarabiającą żonę :-) ... a mówiąc poważnie to nikt za autora nie zdecyduje i niestety sam musi podjąć decyzję o ewentualnym ryzyku - auto to skarbonka bez dna
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 21:48   

Piotrass napisał/a:
Jestem zdania, że R75 nie ma w sobie jakiegokolwiek rozwiązania które byłoby zastosowane tylko w nim i którego nie ogarnąłby uczciwy i kumaty mechanik. Ma grupę specyficznych usterek które trapią tylko ten model, a w mniejszej lub znikomej liczbie inne marki, lecz nie są to rzeczy na poziomie konstrukcji promu kosmicznego. Wiadomo, że w Polsce nie jest aż tak łatwo z uczciwym mechanikiem, jednakże z własnego doświadczenia powiem, że na 10, 2 kumatych się znajdzie. Pomijając mechaników uważam, że większość rzeczy można zrobić samemu, a forum, artykuły, oraz ogrom oddanych marce i pomocnych ludzi stanowi niesamowitą pomoc w użytkowaniu tych wspaniałych samochodów.


Popieram w 100% tylko pamiętaj Piotrass że ty masz Łep, wiedzę, chęci, umiejętności, fundusze i miejsce do wykonywania prac przy samochodzie, teraz wyobraź sobie jak by zabrakło z 2 elementów ;]

Wiele osób nie ma z tej listy prawie nic:) a jak nie mieszka w większym mieście to tam Rover dla mechanika to właśnie prom kosmiczny:)
_________________
Pamparampam
 
 
 
gienek73 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 19
Skąd: Lipnica Wielka



Wysłany: Sro Lut 23, 2011 22:06   

Ano właśnie mechanicy ... do większego miasta (Kraków) mam 100 km, na początku czytałem sporo forum i sam pomagałem mechanikom lokalizować to co było do zrobienia a później ... oparłem się tylko na ich wiedzy, to się zemściło, pokornie wróciłem na forum jak przywaliłem w problem nierozwiązywalny u mnie w promieniu kilkudziesięciu km. Zostało mi szukanie mechanika w Krakowie lub forum, to drugie jest moim zdaniem nieocenione przy roverze. To nie octavia i nie pasat które każdy mechanik zna na pamięć. Woda w bagażniku np ostro dała mi w tyłek, oj namęczyłem się nim zlokalizowałem przeciek (w zasadzie mnie się nie udało, drugiemu z kolei mechanikowi) a ... starczyło na forum zaglądnąć, tu problem w kilka min byłby rozwiązany.
Teraz pytanie do czego i jak go równać - jeśli do aut tej samej klasy i jeśli pominiemy jego oryginalność to moim zdaniem raczej wypada średnio, jeśli porównamy go z innymi autami w tej samej cenie to już ... oferuje całkiem sporo. Auta klasy R75 w podobnym stanie są moim zdaniem sporo droższe od niego. Mam go ponad dwa lata (wcześniej ok 3 lata 620sdi), o 620 tylko dobrze mogłem mówić o R75 nie napisałbym ani skrajnie dobrze ani źle.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 22:12   

Boncky napisał/a:
Gorąco polecam Rovera, ale najlepiej jak by właściciel umiał coś sam zrobić, lub po prostu było go stać na normalne życie i na auto a nie kompromis nowej pompki sprzęgła i tydzień bez piwa:) i nie demonizuję... Golfy też się sypią i inne badziewia też


To jest podstawa każdego zakupu, ale ... jak pokazują badania zdrowy rozsadek rzadko jest podstawą zakupów, zazwyczaj emocje. Powiem tyle że rover nie jest ani tani ani drogi w eksploatacji, jeśli porównujemy go z autami w jego klasie. Ale napewno rzuca się w oczy :wink:
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sob Lut 26, 2011 17:23   

Nie R75 jest problemem, bo: czy znacie i możecie polecić młodemu kierowcy jako jego pierwsze auto coś innego o parametrach:
~10-cio letni, dwulitrowy turbo diesel CR + IC, klimatyzacja + webasto (powiedzmy opcja)? - szczególnie do "bezproblemowego" użytkowania.
Boncky, z ciekawości - bo nie mam żadnego rozeznania w tym temacie - jest jakaś marka dużo tańsza w utrzymaniu, ale o parametrach, jak wyżej napisałem?
R75 jest drogi w utrzymaniu wyłącznie w porównaniu do ceny zakupu. A ceny zakupu wynikają z innych, niż techniczne, względów.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 18:30   

henryk napisał/a:
Nie R75 jest problemem, bo: czy znacie i możecie polecić młodemu kierowcy jako jego pierwsze auto coś innego o parametrach:
~10-cio letni, dwulitrowy turbo diesel CR + IC, klimatyzacja + webasto (powiedzmy opcja)? - szczególnie do "bezproblemowego" użytkowania.
Boncky, z ciekawości - bo nie mam żadnego rozeznania w tym temacie - jest jakaś marka dużo tańsza w utrzymaniu, ale o parametrach, jak wyżej napisałem?
R75 jest drogi w utrzymaniu wyłącznie w porównaniu do ceny zakupu. A ceny zakupu wynikają z innych, niż techniczne, względów.


Cena zakupu wynika głownie właśnie z aspektów technicznych, potem mamy brak serwisów itd. Ogólnie Rover miał być tanim autem, z takim założeniem został wyprodukowany, był konkurentem innych aut w tej klasie takich jak jaguar, na pierwszych targach był wystawiony z jaguarem i nim pozamiatał w opinii krytyków, jakości co do ceny i linii nadwozia którego cena była 2 x mniejsza. Jednak po pewnym czasie wychodziły pewne wady takie jak np sprzęgło, przesadny styl angielski, plajta koncernu itd...

Inne auta, tańsze i łatwiejsze do utrzymania ? : (ps: założyciel tematu nie pisał że musi być 2 litry itd... dodatkowo pisał o ekonomi.)

Opel Vectra C 2.0
Opel Vectra B 2.0
Opel astra coupe bertone
Opel Zaifra 2.0
Ford Mondeo mk3 2.0
Ford Focus mk1 2.0
Toyota Avensis 2 2.0
volvo V40 i v60

to takie przykłady aut w podobnej cenie, można dostać z fajnym wypsazeniem i są prostsze serwisowo u nas i znacznie tańsze. Oczywiście można polemizować. Takie mam zdanie, wszystko tu już było napisane. Taniej mnie mój Capri z 71 wychodzi niż Rka :grin:
Polecam również rovera :wink: wyżej pisałem...
_________________
Pamparampam
 
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 26, 2011 19:11   

Opel astra coupe bertone :ok: naprawdę świetne auto. Pół roku szykowałem się do jej kupna, jednak kupiłem Roverka. Bertonka w/g mnie jest naprawdę niesamowita :)
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
Xelo123 




Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Bieruń

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 00:47   

Dlaczego Rover 75 nie jest ekonomiczny? Ja mam 2.0 CTDi po mieście z 6-7l pali według mnie bardzo ekonomiczny uwzględniając jego wagę. Codziennie dojeżdżam do szkoły tym samochodem a w weekendy robię rajd do dziewczyny z Tychów do Torunia (420km) wymieniam regularnie olej i leje "lepszego" diesla. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł :) W tym samochodzie czuje się bezpiecznie i do tego ma bardzo przytulne wnętrze :) Wygląd samochodu to kwestia gustu ale ja uważam że jest piękny i wyróżnia się na drogach.

Jedynie co mnie denerwuje to trzeszczące plastiki :evil: :evil: :evil:
 
 
 
kamil652 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 147
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 09:19   

u mnie sprawa wygladała tak . Za samochód dałem 18 tys . przebieg 190 tys . Silnik CDT .Wszystko działało itd . Z czasem jak czytalem forum dowiedziałem się co sie w nich psuje ( wentylator , sprzęgło ) . Nie omineło mnie to koszty napraw są duzę . Ja w ciagu roku wydalem ponad 6 tys na wymianę częsci , plynów opon itp .
_________________
:)
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 02, 2011 09:26   

Xelo123 napisał/a:
Dlaczego Rover 75 nie jest ekonomiczny? Ja mam 2.0 CTDi po mieście z 6-7l pali według mnie bardzo ekonomiczny uwzględniając jego wagę. Codziennie dojeżdżam do szkoły tym samochodem a w weekendy robię rajd do dziewczyny z Tychów do Torunia (420km) wymieniam regularnie olej i leje "lepszego" diesla. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł :) W tym samochodzie czuje się bezpiecznie i do tego ma bardzo przytulne wnętrze :) Wygląd samochodu to kwestia gustu ale ja uważam że jest piękny i wyróżnia się na drogach.

Jedynie co mnie denerwuje to trzeszczące plastiki :evil: :evil: :evil:



ja nie stwierdzam czegoś na podstawie siebie a kilkudziesięciu czy set aut. Ile masz swoje auto czasu ? właśnie... :) :razz: po za tym ekonomia to jest 1.0 -1.4 a nie 2.0. I słowo ekonomia nie dotyczy samego spalania
_________________
Pamparampam
 
 
 
marecki6 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 270
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 02, 2011 10:17   

kamil652 napisał/a:
u mnie sprawa wygladała tak . Za samochód dałem 18 tys . przebieg 190 tys . Silnik CDT .Wszystko działało itd . Z czasem jak czytalem forum dowiedziałem się co sie w nich psuje ( wentylator , sprzęgło ) . Nie omineło mnie to koszty napraw są duzę . Ja w ciagu roku wydalem ponad 6 tys na wymianę częsci , plynów opon itp .


jak już ustaliliśmy ciężko wrzucać wymianę opon, płynów i innych elementów eksploatacyjnych bo równie dobrze naprawą można byłoby nazwać lanie paliwa do baku ... zwłaszcza jak ktoś zakłada sobie 17' czy 18' calowe felgi a później jęczy, że opony drogie ... co do ekonomii to oczywiście ciężko porównywać silnik 1.4 z 2.0 ale rozpatrując większe pojemności tragedii nie ma - moi rodzice kilka tygodni temu kupili 3 letnia Toyotę RAV4 2.2 w dieslu i spalanie na trasie nie schodzi poniżej 9,5l ... ja nie namawiam autora na zakup bo tak naprawdę tylko on zna swoje możliwości finansowe a niestety trzeba się liczyć z tym, że za egzotykę tego auta na naszym rynku trzeba będzie zapłacić trochę więcej podczas użytkowania-jednak czytając ten wątek od początku można się naprawdę zniechęcić i przestraszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 75] Wybór akumulatora.
Dominoz Rover serii 75, MG ZT 62 Czw Sty 07, 2016 21:34
SeniorA
Brak nowych postów [Rover mg zt] BENZYNA + LPG wybór opon i kilka zapytan ;)
arleta90 Rover serii 75, MG ZT 133 Czw Lut 25, 2016 09:37
arleta90
Brak nowych postów [Rover 75] Dobry mechanik w Poznaniu
Dominoz Rover serii 75, MG ZT 54 Pią Lut 12, 2021 12:54
Tommy_R75
Brak nowych postów [rover 75 ]dobry i sprawdzony mechanik śląsk
Andrzej Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Lip 01, 2015 15:21
zdzichu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink