Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Układ chłodzenia problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Układ chłodzenia problem
Autor Wiadomość
raffi5000 




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Aberdeen



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:01   [R75] Układ chłodzenia problem
Typ: T Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witam. Wskaźnik temperatury wody podnosi się szybciej niż zwykle. Po 5 minutach jazdy już pokazuje pełną temperaturę. Gdy odkręcę kapsel od wlewu to woda w zbiorniczku jest całkiem zimna. Wymieniłem termostat i wciaż to samo. Przewód dochodzący do termostatu jest zimny. Wymontowałem pompę wodną i okazuje się, że jest wporządku. Działa. Efekt jest taki, jakby woda nie krążyła w całym układzie i dlatego nagrzewa się szybciej niz zwykle. Nie mam pojęcia co jeszcze mialoby wpływ na to ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:13   

sprawdz czy wąż idący od trójnika w dół gdzie powrót z chłodzenia turbo dołączony jest nie załamał się, ja miałem awarię w postaci pęknięcia tego trójnika na górze co jest i popękania węży od niego, po wymianie 4 przewdów i trójnika(trójnik TOMI, przewody z metra cięte) tez miałem tak że chłodnica zimna, ponowne odpowietrzenie nie pomogło, okazało się że się na dole wąż taki gruby zgiął/zassał nie wiem, wykrecili obejmy zakrecili go ponownie i hula:)

Co do silnika 1.8T to oprócz bolączki z zapłonem który zwalczyłem po pół roku razem z kolegami szukając przyczyny, bolączką jest wężyk chłodzenia turbo doprowadzający, często z niego wali woda ale prosto na turbo że pod maską sucho, śmierdzi płynem a go nima, test układu zrobiłem podłączając w miejsce korka na zbiorniczku wyrównawczym kompresor i na zimnym silniku doładowałem ciśnienia troche, po chwili płyn zaczął wyciekać z tego wężyka od turbo <a juz wcześniej go mieniałem jak popekał tak że tryskał wodą>
 
 
raffi5000 




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Aberdeen



Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:25   

ooo...dzięki za radę, zaraz biorę się do sprawdzenia tych węży. A ten problem z dolotem chłodzienia turbiny już mam za sobą. Wymieniłem na zbrojony wężyk i lepsze zaciski...tyle że ja miałem widoczny wyciek, więc nie musiałem testów robić. Zaraz sprawdzam trójnik i węże. Dzięki !
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Mar 12, 2011 17:11   

nie tylko trójnik ten górny ale koniecznie ten obok termostatu co wraca do ukladu z turbo woda.


P.s. grzebałeś coś przy turbince??:-D bo ja troche ale mam na wiecej jednak nie wiem jak zniesie komputer 75 (wiadomo tylko t4 do serwisowania) zamontowanie świnki:-)
 
 
raffi5000 




Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Aberdeen



Wysłany: Nie Mar 13, 2011 00:55   

już wszystkomjasne...termostat ma taki metalowy kołnież, w którym jest mały otwór o srednicy 3 mm. Przy wymianie na nowy wdłubałem z tego otworu jakis paproch jakby z silikonu. Myslałem, że to tak ma być...że to element części, a w prawdzie, to przez ten mały otworek ma krążyć woda pomału i nagrzewać termostat do momentu, w którym osiągnie temperature otwarcia pełnego. Nowy termostat nie miał tego otworka, bo widocznie jest od modelu, który ma niezależne obejście przeplywu wody więc też się nie otwierał i myslałem, że przyczyna leży w pompie. Zrobiłem otwór w nowym termostacie na wzór starego i jest ok. Czyli przyczyną był ten mały paproch uniemożliwiający powolną cyrkulację wody. Po problemie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Układ chłodzenia - 1.8 problem
Emil.P Rover serii 75, MG ZT 25 Czw Lut 15, 2018 21:32
cyborg
Brak nowych postów [R75] Układ chłodzenia
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 17 Sob Lut 04, 2012 14:23
markozalko
Brak nowych postów [R75] Układ chłodzenia
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 14, 2020 19:10
Ozi546
Brak nowych postów [R75] Układ chłodzenia
mattlon Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Maj 13, 2010 22:31
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Układ chłodzenia
sysekp Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Lip 17, 2009 18:26
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink