Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zmieniarka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zmieniarka
Autor Wiadomość
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 20:39   [R75] Zmieniarka

Witam.Problem polega na tym że zmieniarka w R75 zachowuje się powiem delikatnie dziwnie tzn. często gdy wyjmę magazynek włożę płyty i włączam CD nie znajduje płyt tak jakby nie były włożone.Jak zaskoczy to wszystko jest ok nic się nie tnie i nie przerywa.Co to może być i jak wyjąć zmieniarkę ze schowka pod nogami pasażera ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 20, 2010 20:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 22:14   

Zmieniarka przykręcona jest do podstawy schowka na cztery wkręty, które są dostępne od spodu po sciągnieciu osłony bezpieczników.
 
 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 12:12   

Ostatnio miałem chyba podobny problem.
Tzn jak wciskałem w radyjku przycisk CD, radio odpowiadało NO CD.
Problem polegał na zacinającym się mechanizmie pobierania płyty z magazynka.
Trzeba zdjąć pokrywę zmieniarki i OSTROŻNIE, aczkolwiek w miarę dokładnie nasmarować cały mechanizm. Ostrożnie bo jeżeli damy go zbyt wiele i zaleje nam laser to problemy będą innego typu, ale nie mniejsze. Z tego powodu nie wolno stosować żadnych preparatów w spreju!!! Trzeba precyzyjnym dozownikiem niewielkie ilości zaaplikować tam gdzie jest potrzebny.
Ja użyłem smaru sylikonowego (dostępny w każdym lepszym sklepie elektronicznym). Spotkałem się z dwoma rodzajami takiego smaru: bardzo rzadki i nieco gęstszy. Do tego zabiegu polecam te gęstsze.
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 21, 2010 12:46   

krist napisał/a:
Ostatnio miałem chyba podobny problem.
Tzn jak wciskałem w radyjku przycisk CD, radio odpowiadało NO CD.
Problem polegał na zacinającym się mechanizmie pobierania płyty z magazynka.
Trzeba zdjąć pokrywę zmieniarki i OSTROŻNIE, aczkolwiek w miarę dokładnie nasmarować cały mechanizm. Ostrożnie bo jeżeli damy go zbyt wiele i zaleje nam laser to problemy będą innego typu, ale nie mniejsze. Z tego powodu nie wolno stosować żadnych preparatów w spreju!!! Trzeba precyzyjnym dozownikiem niewielkie ilości zaaplikować tam gdzie jest potrzebny.
Ja użyłem smaru sylikonowego (dostępny w każdym lepszym sklepie elektronicznym). Spotkałem się z dwoma rodzajami takiego smaru: bardzo rzadki i nieco gęstszy. Do tego zabiegu polecam te gęstsze.

Takie właśnie miałem przeczucie, że jest coś z mechanizmem zaraz to zbadam.Aha gdy chce zdjąć pokrywę bezpieczników, po odkręceniu tych dwóch plastikowych śrubek na płaski śrubokręt, czuje opór i mogę odchylić pokrywę, ale tylko tak żeby zajrzeć nie ma mowy o włożeniu reki, co tam blokuje pokrywę?
 
 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 18:36   

http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0
Temat odnośnie odgrzybiania parownika, ale są zdjęcia z zaznaczonymi uchwytami trzymającymi osłonę.
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 20:58   

lukasz5992 napisał/a:
(...)
Aha gdy chce zdjąć pokrywę bezpieczników, po odkręceniu tych dwóch plastikowych śrubek na płaski śrubokręt, czuje opór i mogę odchylić pokrywę, ale tylko tak żeby zajrzeć nie ma mowy o włożeniu reki, co tam blokuje pokrywę?

Te plastikowe to nie są śruby. W sensie, że nie mają gwintu ;) . Trzeba je okręcić tylko o 90 stopni żeby wypustki tych plastikowych zamknięć pokryły się z wycięciami w desce. A ponieważ mają dość duży luz zdarza się, że mimo prawidłowego położenia zaczepiają jeszcze końcówką wypustki o krawędź otworu. Trzeba z wyczuciem odciągać pokrywę poruszając plastikowym zabezpieczeniem na boki oddzielnie z lewej i prawej strony.
 
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 21:57   

Miałem podobne problemy ze swoją świeżo nabytą zmieniarką grała może tydzień,
później przy wkładaniu magazynka sprawdzała wszystkie płyty (były same oryginalne),
a na końcu pojawiał się napis ''NO DISC'' dałem ją do sprawdzenia i stwierdzili,
że laser jest uszkodzony za wymianę wołają 250 - 300zł :sad:

Może ktoś się orientuje czy faktycznie tyle to kosztuje bo za używaną zmieniarkę dałem połowę z tego :mad:
_________________
Filip
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Maj 22, 2010 08:46   

Ktoś już na forum przerabiał wymianę lasera ...
http://forum.roverki.eu/v...=wymiana+lasera
 
 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 22, 2010 12:56   

Filip napisał/a:
Miałem podobne problemy ze swoją świeżo nabytą zmieniarką grała może tydzień,
później przy wkładaniu magazynka sprawdzała wszystkie płyty (były same oryginalne),
a na końcu pojawiał się napis ''NO DISC'' dałem ją do sprawdzenia i stwierdzili,
że laser jest uszkodzony za wymianę wołają 250 - 300zł :sad:

Może ktoś się orientuje czy faktycznie tyle to kosztuje bo za używaną zmieniarkę dałem połowę z tego :mad:

Jeżeli zmieniarka po ponownym włożeniu magazynka sprawnie sprawdza wszystkie płyty to najprawdopodobniej winny jest laser. U mnie słychać było, że zmieniarka szybko "rezygnuje" ze sprawdzania zawartości magazynka.
Laser do tej zmieniarki kosztuje grosze (od 30zł) więc jeżeli tylko ktoś ma chęci to powinien poradzić sobie z jego wymianą. Bo płacić prawie 300zł... Rozbój!
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Maj 22, 2010 13:09   

robo napisał/a:
Ktoś już na forum przerabiał wymianę lasera ...
http://forum.roverki.eu/v...=wymiana+lasera


Co tu dużo mówić znam dokładnie tą zmieniarkę i "serdecznie"pozdrawiam poprzedniego właściciela :nook:
_________________
Filip
 
 
lukasz5992 




Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 194
Skąd: Świętokrzyskie

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 22, 2010 18:57   

Zmieniarka zrobiona.problem leżał po stronie mechanizmu pozycjonowania płyt.Jak zdejmie się obudowę i włączy zmieniarkę a ona zacznie wyciągać płyty sprawdzać je po kolei i wyskakuje NO CD czy jakoś tak to może być laser ale jak nie wyciąga to jest coś nie tak z samym mechanizmem tak jak u mnie.Wielkie dzięki za pomoc i naprowadzenie na wlaściwe tory dla krist ma Pomógł.
 
 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Maj 23, 2010 18:42   

Nie trzeba do diagnozy rozbierać zmieniarki. Jeżeli zmieniarka umieszczona jest w schowku to wystarczy go otworzyć, wyciągnąć magazynek i ponownie go włożyć. Gdy mechanizm działa, to wydaje pewne dźwięki :wink: , które trwają kilka chwil (każdy użytkownik sprawnej zmieniarki powinien wiedzieć o co mi chodzi). Jeżeli ten dźwięk ustaje zbyt szybko to ewidentnie wina mechanizmu. Poza tym laser nie psuje się z dnia na dzień (w przeciwieństwie do mechanizmu). Dlatego jeżeli tylko przed całkowitym problemie przy odczycie jakiejkolwiek płyty były problemy z np odczytem kopi nośników to można śmiało obstawiać uszkodzony/zabrudzony laser. Czasami dosyć skutecznie lasery można zreanimować przedmuchując go sprężonym powietrzem. Co ważne kupionym w sklepie w puszce, a nie np ze sprężarki!!! I nie polecam majstrowanie przy potencjometrach regulacji lasera...
 
 
krzys_ko5 



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 9
Skąd: Konin

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 23, 2011 19:51   

Witam ! U mnie również problem typu NO CD, czyli charakterystyczny brak "przeszukiwania" magazynka, a zamiast tego chwilowe bzyczenie przy każdej płycie. Po zastosowaniu waszych wskazówek, czyli demontażu i poruszaniu lekko całym mechanizmem problem ustał i zmieniarka działa :mrgreen: Pozdro! i Wielkie Podziękowania!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka CD
arczi220 Car-audio, nawigacje, radia CB 26 Sro Lip 06, 2011 20:41
urzendnik
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka
Patryk1987 Car-audio, nawigacje, radia CB 17 Wto Lut 02, 2010 21:08
Filip
Brak nowych postów Zmieniarka
szugar Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Mar 03, 2015 19:05
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka (bis)
probem po podłączeniu
argail Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Wto Gru 04, 2007 23:01
piter34
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka CD
remik36 Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pon Cze 04, 2007 08:36
Olo12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink