Forum Klubu ROVERki.pl :: ALLEGRO - SILNIK WENTYLATOR NOWY ROVER 75 - ZAMIENNIK
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
ALLEGRO - SILNIK WENTYLATOR NOWY ROVER 75 - ZAMIENNIK
Autor Wiadomość
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



  Wysłany: Pią Mar 25, 2011 12:39   ALLEGRO - SILNIK WENTYLATOR NOWY ROVER 75 - ZAMIENNIK

Witajcie!

Kolega kris-tofer poinformował mnie, że na Allegro pojawiło się następujące ogłoszenie:
http://allegro.pl/show_it...2+wys%C5%82any.

Chodzi o to, że sprzedawca "pożyczył" sobie zdjęcia z artykułu umieszczonego na stronie Roverki.pl. (ja jestem autorem artykułu i zdjęć).

Pytanie teraz do Was: czy coś z tym robić?
Kto jest prawnym właścicielem zdjęć? Czy sprzedawcy mogą z nich korzystać? A może to "swoista" reklama dla Klubu i nie ruszać sprawy?

Jak uważacie?

Mi osobiście to "rybka", choć z drugiej strony, nie pisałem artykułu po to, aby ktoś na tym zarabiał - to było dla dobra Klubu.

Powinienem się odezwać do sprzedawcy? A może władze Klubu powinny coś zrobić?

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 25, 2011 12:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 12:49   

Wpisał źródło, więc ja bym się nie czepiał ;)
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 13:41   

Ja też bym się nie czepiał, skoro koleś padał źródło, może uratuje to kogoś przed ewentualną pomyłką. A cieszyć się można z tego, że Twój artykuł cieszy się popularnością, i jest to dowód że stał się dla kogoś pomocny
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 14:06   

heh przyznam się że przyczyniłem się poniekąd do tego że ten sprzedawca umieścił info o zamienniku...
Tzn sam osobiście nabyłem u niego silnik od Voyager'a a gdy pytał się "prawy czy lewy" to powiedziałem że dla mnie to bez znaczenia. Mnie interesuje mnie tylko silnik bo on pasuje do R75. Facet się zdziwił, zrobił wielkie oczy. Pokazałem mu swój stary i tyle. Dalej widać sprzedawca poradził sobie sam za pomocą internetu.
Ale powiem Wam że sprzedawca ten pisze prawdę tylko w połowie. Dlaczego?
Hmm widać jest mnóstwo producentów tych silników. Ja kupiłem jakiś zamiennik. Na forum mamy poradnik który mówi o tym że do silnika od Voyagera można podpiąć oryginalne śmigło z Rovera stosując przy tym rezystor. Silniki które sprzedaje ten facet mają zupełnie inne mocowanie śmigła i nie da się go przerobić tak żeby wmontować oryginalne śmigło Rovera. Dlatego ja dnia następnego pojechałem do gościa znowu i wziąłem też śmigło które było w komplecie do tego silnika inforując go że te silniki mają inne mocowanie śmigła. I obecnie w moim R75 jest silnik i śmigło od Voyagera.
Ot cała historia.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 14:22   

No mimo to, że podał źródło nie bardzo go usprawiedliwia jeśli nie spytał się o zgodę.
Chyba, że pytał, to co innego.

Stacja TVN usuwa z Youtube'a swoje produkcje wstawiane przez użytkowników portalu, mimo że znaczek TVNu widoczny jest na obrazie i jeszcze w opisie filmu też używa się nazwy stacji oraz tytułu programu.

Kto jest prawnym właścicielem zdjęć? Trudno powiedzieć. Autor - jak się domyślam Ty - ale zgodziłeś się wysłać je na www.roverki.pl czyli już klub. Tak czy inaczej, ktoś nie zadał sobie trudu żeby zrobić własne fotki, tylko korzysta z cudzych. Nie jestem biegły w prawie więc pozostaję tę kwestię zostawić naszym kolegom, specjalistom ;)

Wczoraj apples już do mnie o tym pisał.
Moja odpowiedź była podobna do tych powyżej, ale gdyby się tak zastanowić głębiej, to tak jak napisałem już.

A czy jak bez pytania wziąłbym samochód sąsiada, napisał na wszystkich szybach, że to własność sąsiada, to dalej jest to kradzież, czy nie ;D ?

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 14:22 ]
xROnx napisał/a:
zupełnie inne mocowanie śmigła i nie da się go przerobić tak żeby wmontować oryginalne śmigło Rovera.

Kupiłem używany oryginał od Voyagera (prawy). Założyłem śmigło od Rovera i zamknięcie obudowy również od Rovera. Na wszelki wypadek, aby się śmigło nie obróciło i nie spadło z mocowania dałem dwa krótkie wkręty, które go blokują. Śmigło od Rovera jest większe i być może przez to wydajniejsze. Przez to, że jest większe, daje pewnie większe obciążenie na silnik... ale żyje już czas jakiś i ma się dobrze ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
witgut 




Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pią Mar 25, 2011 15:15   

nie wnikając w sprawy legalności użycia zdjęć, to tak naprawdę nie wiadomo co koleś sprzedaje. Silnik z opla??, bo o chryslerze nie ma tam ani słowa.
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 18:31   

pisałem do sprzedawcy z allegro, sklął mnie i napisał mi, że sprzedaje silniczki voyagera, zdjęcia z opisem zrobione przez Mariana dotyczą silniczka od opla, widać nie natrudził się nawet, żeby zrobić własny opis. Skoro szybko znalazł artykuł Mariana na stronie, to myślę, że jest też forumowiczem i zabierze głos w tej sprawie.

Dla mnie jest to naruszenie zasad związanych z handlem i wykorzystywaniem czyjejś pracy do własnych zarobków. Ma 3 takie same aukcje po kilkanaście sztuk, więc podłapał temat na całego... Do tego na zdjęciach znak wodny z jego nickiem, moje zdanie jest takie, że coś z tym trzeba zrobić, napisać jako klub do Allego? - antyreklama, lub ochrona własnych publikacji.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 19:58   

Zgłosiłem już allegro jako naruszenie zasad.
Zastanawiam się, czy to nie ten sam sprzedawca, który wystawił na allegro "trafionego" TF'a ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Mar 25, 2011 20:11   

MaReK napisał/a:
Kto jest prawnym właścicielem zdjęć?
dla ścisłości nie ma takiego pojęcia "prawny właściciel". Zdjęcia są chronione prawem autorskim, które występuje w dwóch postaciach:
1. właścicielem osobistych (niezbywalnych) praw autorskich jest Marian_K. Na język polski: nikt nie może sobie przypisać faktu zrobienia tego zdjęcia. Zrobił je Kolega i tak już zostanie na zawsze. Prawa tego nie można przekazać. Właściciel praw materialnych - o których niżej - posiadając prawa do publikacji również nie może napisać, że zrobił to zdjęcie.
2. odrębną kwestią są materialne prawa autorskie, czyli te decydujące o prawie do wykorzystania zdjęć.
Myślę, że nie istnieje umowa przeniesienia materialnych praw autorskich z Marian_K na Roverki.pl, czyli prawa materialne pozostają przy twórcy, który je udostępnił na stronie Klubu. Marian_K może oczywiście przekazać Klubowi np. nieodpłatnie materialne prawa autorskie. Umowa taka (przekazanie) powinna określać zakres przekazywanych praw.
Kolejność uzyskania prawa do wykorzystania zdjęć w tym przypadku:
allegrowicz -> Klub
Klub -> Marian_K
Odpowiedzi w odwrotnym kierunku. Wszystkie warianty możliwe, czyli np. Marian_K wyraża zgodę na nieodpłatne wykorzystanie, co nie wiąże Klubu, który może np. w tym momencie zażyczyć sobie jakiegoś honorarium lub innej czynności np. umieszczenia reklamy, linku czy innej formy w materiałach allegrowicza.
Tak czy inaczej bez uzyskania zgody, allegrowicz nie może wykorzystywać cudzych materiałów, szczególnie do osiągania korzyści materialnych.
Ściśle rzecz ujmując wyobrażam sobie, że właściwe by było uzyskiwanie oświadczenia osób, których materiały są publikowane na stronie Klubowej, że przekazują materialne prawo autorskie do zamieszczania ich na stronie Klubowej - lub wciągnięcie zapisu zbliżonej treści do regulaminu Strony - o ile istnieje - lub, być może taki zapis tam jest, tylko trzeba by przeczytać ten regulamin..., np.: "Przesyłając swoje materiały przekazujesz materialne prawa autorskie Klubowi Roverki.pl do zamieszczenia ich na Stronie Klubowej oraz wykorzystania ich w działalności Statutowej Klubu oraz oświadczasz, że posiadasz materialne prawa autorskie do tych materiałów."
Trochę to formalne...
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 25, 2011 22:33   

henryk napisał/a:
Tak czy inaczej bez uzyskania zgody, allegrowicz nie może wykorzystywać cudzych materiałów, szczególnie do osiągania korzyści materialnych.


to samu pisałem temu sprzedawcy, to wyzwał mnie i moją mamę nie wiedzieć czemu :/
cóż, dobrze, że się za niego bierzemy, też wysłałem wczoraj naruszenie zasad na allegro.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pią Mar 25, 2011 23:40   

on ma 105 stron aukcji i zarejestrowana dzialalnosc, latwo z nim pojechać:) wykorzystuje do czerpania korzysci te fotki:) a to DROGO kosztuje:)
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Mar 26, 2011 09:38   

Proponuję aby ktoś zrobił screen jego aukcji aby była podkładka. :wink:


P.S. MaReK pewnie już to zrobił. :smile:
 
 
Jugol 



Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Mar 26, 2011 10:04   

henryk napisał/a:
2. odrębną kwestią są materialne prawa autorskie, czyli te decydujące o prawie do wykorzystania zdjęć.
Myślę, że nie istnieje umowa przeniesienia materialnych praw autorskich z Marian_K na Roverki.pl, czyli prawa materialne pozostają przy twórcy, który je udostępnił na stronie Klubu. Marian_K może oczywiście przekazać Klubowi np. nieodpłatnie materialne prawa autorskie. Umowa taka (przekazanie) powinna określać zakres przekazywanych praw.

wg mnie określa to jednoznacznie pkt. 13 regulaminu forum:

13. Treści zamieszczanych na forum wiadomości są chronione prawem autorskim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Przyklejony: [Seria K] Nowy typ uszczelki pod głowicę!
W przypadku HGF zakładać nowy typ uszczelki
piter34 Offtopic 512 Pią Cze 26, 2020 01:12
AndrewS
Brak nowych postów Nowy system komentarzy Allegro - Opinie
Excalibue Offtopic 9 Nie Kwi 23, 2017 14:08
Gość
Brak nowych postów Nowy bajer w Rover'ze :D
pioneer_SRT Offtopic 17 Wto Sie 11, 2009 08:39
Mietkowski
Brak nowych postów Nowy Rover 75 CDT. Są chętni?
PTE Offtopic 6 Wto Lip 21, 2009 08:43
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink