Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Zbyt czuły ABS?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Zbyt czuły ABS?
Autor Wiadomość
Robertkaluza 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 14:44   [Freelander] Zbyt czuły ABS?
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam
To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Szukałem rozwiązania w wyszukiwarce, ale nie znalazłem, więc zakładam nowy wątek.
We Freelanderze którym jeżdżą moi rodzice strasznie czuły jest ABS. Wygląda to tak, jakby po zablokowaniu jednego z kół abs nie zmniejszał siły hamowania na to koło, tylko na wszystkie. Co skutkuje całkowitym brakiem hamulców :/ Już pare razy przy naprawde niewielkich prędkościach wjechałbym ( i moi rodzice też) komuś w tył auta.

ABS nie wyświetla żadnego błędu, nigdy nie było z nim problemów, dopiero tej zimy.
Czy usterki szukać w sterowniku czy raczej w mechanice (przy czujnikach na kołach)?

Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 22, 2010 23:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 12, 2010 14:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 15:26   

Ja bym zaczął od wymiany płynu hamulcowego, nie wiadomo ile przepracował i czy przypadkiem nie ma w nim juz sporo wody, skoro mowisz że problemy sa od zimy.
Wywalił bym stary ply, zalal nowym i porządnie odpowietrzył układ.
Sprawdx tez czy nie ubywa płynu w zbiorniczku.
W jakim stanie sa klocki z przodu i okładziny w bębnach z tyłu.
Jeżeli to nie pomoże, problemem może okazać sie rozdzielacz siły hamowania.
Tam lubiły sie w środku wyrabiac takie gumeczki, jak któras mebranka poszła to może to sie objawiac blokowaniem jednego z kół i zmniejszeniem wydajności całego układu.
Na szczsćsie nie jest to drogie.
Sprawdź też przewody przy pompie ABS, czy gdzieś sie nie pocą.
U mnie po przeplukaniu rozdzielacza siły chamowania hamulce sa brzytwa a ABS działa idealnie i auto hamuje jak po sznurku.
 
 
Robertkaluza 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 23:15   

Właśnie wróciłem z małej "przejażdżki" i zauważyłem, że podczas gwałtownego hamowania zanim zadziała ABS tył auta mocno ściąga w prawo, więc możliwe że to ten rozdzielacz siły hamowania - jutro jadę na warsztat umówić się na wymianę płynu i oglądnięcie tego rozdzielacza.

Przy okazji porobiłem sobie testy hamowania na zaśnieżonej drodze. Hamowanie z tym ABSem który mam teraz jest tak fatalne, że przy prędkości 40km/h szybciej wyhamuję zaciągając na maksa hamulec ręczny (jakieś 5m krótsza droga hamowania przy ręcznym). Więc jest kiepsko...

Pozdr.
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Gru 12, 2010 23:21   

sprawdz czy pierscienei od ABS nie sa popekane
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Robertkaluza 



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 26
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 21:13   

Witam
Auto dzisiaj odebrane z warsztatu. Wyregulowali ten korektor siły hamowania (czy jak to się nazywa) i od razu lepiej.
Nie wiem jednak, czy na 100% tak powinien hamować, bo wydaje mi się jednak troche zbyt czuły. Chociaż może po prostu auto jest tak ciężkie że często się ślizga przy hamowaniu.
Nie mam go na tyle wyczutego, bo dopiero drugą zimę jest w naszej rodzinie, a rok temu mało nim jeździłem, bo śmigam moją granatową strzałą (daewoo espero :P )

A co do ściągania w prawo podczas hamowania winowajcą było niedopompowane prawe tylne koło - niestety tego nie widziałem normalnie, bo najczęściej parkujemy w dość głębokim śniegu.

A czy we Freelanderze jest możliwość wyłączenia ABSu? bo próbowałem wyciągać bezpiecznik, ale świeci się jednocześnie kontrolka hamulca zjazdowego i ręcznego (ładowania).

Pozdrawiam
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 21:43   

Rzeknę a nie mówiłem :)
Z doświadczenia powiem że o ile freelek na grząskim radzi sobie nad wyraz dobrze o tyle na ubitym oblodzonym śniegu ABS faktycznie jest moim zdaniem trochę za czuły.
Trzeba uważać.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 31, 2010 10:34   

Robertkaluza napisał/a:
A czy we Freelanderze jest możliwość wyłączenia ABSu?
Robertkaluza, układ hamulcowy z odłączonym ABS-em ,jest całkowicie innym niż układ ham. fabrycznie bez ABS-u.W aucie bez fabrycznego ABS-u , jest montowany korektor siły hamowania , a w systemie z ABS , tą rolę spełnia elektronika.Po odłączeniu ABS , lub jego awarii, jest ryzyko blokowania tylnych kół na śliskim , co kończy się zwykle obróceniem auto wokół własnej osi.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
araz 



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6
Skąd: uk



Wysłany: Nie Mar 27, 2011 12:49   

Witam, mam takie pytanko zwlaszcza do kolegi SyntaX a mianowicie: autko uzytkuje moj brat ale ostatnio cos mi mowil ze okzayjnie zaczelo mu hamowac przednie lewe kolo, (klocki prawie nowe moze z 5k km) pozyczajac od niego auto z przyczepka :mrgreen: mialem na dzialce jeden przypadek mianowice po zapaleniu silnika nie moglem ruszyc autem ani do przodu ani do tylu (wygladalo to jakby zablokowalo przednie kola) dopiero po nacisnieciu z wieksza sila hamulca (strzelilo jakby ktos bejsbolem walna po masce) kola sie odblokowaly i auto wrocilo do normy .. co to moglo byc?brat sprawdzal wszystkie 4 koloa i nic..
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Mar 27, 2011 12:58   

Prawdopodobnie zukosował się klocek hamulcowy i zablokował. Większa siła
nacisku ustawiła go prawidłowo. Sprawdż czy klocki nie majązbyt dużych luzów w oprawie zacisku.
_________________
rom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander I] Zbyt ciepło w kabinie
Coatl1987 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sro Sie 05, 2020 19:06
piokow01
Brak nowych postów [FreeLander]Regeneracja reduktora w Land Rover Freelander
TrueGrand Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 10 Nie Maj 26, 2013 11:57
robag



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink