Forum Klubu ROVERki.pl :: [R820ti]'95 jak przelozyc akumulator do bagaznika?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R820ti]'95 jak przelozyc akumulator do bagaznika?
Autor Wiadomość
roiven 



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd: K-ce



  Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 22:39   [R820ti]'95 jak przelozyc akumulator do bagaznika?
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam, planowana modyfikacja ukladu dolotowego wymaga stworzenia dodatkowego miejsca i wymusza przelozenie akumulatora do bagazika
kabel chce poprowadzic przez kabine samochodu do bagazika prawdobodobnie gdzies obok kabla idacego do zmieniarki plyt
1. czy kabel 50mm2 bedzie wystarczajacy czy lepiej 70mm2? a to juz jest 12mm srednicy kabla, to wtedy moze jakis reduktor zamieniajacy jeden gruby kabel w 3małe?
2. czy wystarczy podpiac ten kabel pod plusowa kleme lub czy da sie jakos caly istniejacy kabel od razu wywalic i od poczatku ukladu wstawic ten nowy grubszy
3. co jeszcze powinienem wziac pod uwage przy takiej modyfikacji?

kiedys widzialem na zdjeciu r800 bez aku pod maska bodajze to byla fotka od uzytkownika blue827 moze on moglby mi tez pomoc jak on wykonal przerobke

zapraszam wszystkich forumowiczow do dyskusji
pozdrawiam Marek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 22:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 22:55   

Blue827 ma coupe a tam bagażnik wygląda nieco inaczej.
Jak dla mnie taka przeróbka pozbawiona jest sensu, no ale jak chcesz. Kable nie muszą być takie grube, 50mm2 wystarcza w zupełności. Możesz wywalić istniejące druty, ja jednak uciąłbym same klemy i połączył kable.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 00:40   

troche trudna sprawa,
w bagazniku musisz koniecznie solidnie zamocowac aku
ale w/g mnie najgorsze bedzie bezpieczne przeprowadzenie przewodu przez caly samochod, chyba nie musze pisac co sie stanie jesli w ktoryms miejscu z czasem sie przetrze
ja bylbym jednak za tym aby zwiekszyc grubosc przewodu, z racji tego ze bedzie kilka razy dluzszy, a to rowna sie spadkiem napiecia
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
roiven 



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 47
Skąd: K-ce



Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 17:27   

racja przeprowadzenie kabla przez wnetrze będzie niełatwe, rozbebeszylem dziś bagażnik żeby zobaczyć którędy są poprowadzone kable ze zmieniarki i tylnych lamp, wszystkie wchodzą pod siedzenia i slad sie urywa pewnie dalej idą w progu lub pod autem ale to mniej prawdopodobne
z klemy plusowej idzie kabel o srednicy ok 5mm do rozrusznika a drugi do bezpieczników, z bagażnika poprowadze kabel od akumulatora o sred. 8mm i zrobię połączenie z tamtymi kablami na zasadzie trojnika który będzie w miejscu klemy
50mm2 to kabel o sredicy 7,98mm a 70mm2 to srednica 9,44 wybiore chyba 50mm2 bo trzeba jeszcze niestety dodać otuline

ciekawe którędy blue827 przeprowadzil kabel przez wnetrze
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 17:55   

50mm2 będzie wystarczający. Oryginalne kable idą w progu, pod podłoga nie idą żadne przewody za wyjątkiem tych od czujników ABS. W twoim przypadku raczej próbowałbym przepuścić kabel pod podłogą, bo we wnętrzu będzie ciężko upchać, tak żeby nie był widoczny. Przy takiej przeróbce warto by jeszcze zastosować pirotechniczną klemę, ale raczej wątpię byś się na to zdecydował.
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 19:12   

Kabel przeprowadziłem przez błotnik, tak jak na fotkach poniżej. Dalej do tyłu kabel idzie nad progiem obok fabrycznego białego korytka kablowego, jest tam sporo miejsca. (5 fotka)
Czyli najpierw trzeba w środku kabiny kabel przepchać przez gumowy przepust do środka błotnika, stamtąd wyciągnąć przez szczelinę (gdzie są zawiasy). (2 fotka)

Później w komorze silnika do błotnika wprowadzić jakiś sznurek (biały na 1 fotce) tak aby wyszedł tam gdzie nasz kabel, skleić ze sobą sznurek i kabel, następnie wyciągnąć sznurek wraz z kablem do komory silnika. Tam kabel dolutować do grubego kabla idącego do rozrusznika, i do cieńszego kabla idącego do skrzynki bezpieczników (ja dałem nowy).

Ad.1 z tego co pamiętam to mój kabel jest 20mm2, bez problemu rozrusznik kręci
Ad.2 wywaliłem mój oryginalny kabel plusowy, zostawiłem tylko ten gruby co idzie do rozrusznika (4 fotka), kabel idący do skrzynki bezpieczników też dałem nowy (4 fotka) ale nie potrzeba tak grubego jak na mojej fotce
Ad.3 zrobić dobrą masę w bagażniku, z łatwym dostępem aby w razie co poprawić.

mam masę fotek , ale to uważam za najistotniejsze:


moje mocowanie akumulatora:


podstawa ze sklejki przykręcona na 3 blachowkręty do podłogi bagażnika. Sposób mocowania akumulatora, taki sam jak fabrycznie. Natomiast z jednej strony musiałem dorobić pasek z blachy który jest uniesiony przez podkładki, a z drugiej strony do sklejki przymocować nakrętkę (przyspawana) do której przykręca się fabryczną blachę która dociska dolną krawędź akumulatora.

Z perspektywy wielu już lat, rozwiązanie się sprawdza, akumulator stabilnie zamontowany, nic się nie luzuje. Użyłem dosyć gruby kabel masowy (chyba 50mm2), jest dosyć sztywny, ale przykręcony jest do masy na małą śrubkę M6 bo już był tam gotowy otwór. Więc planuję jeszcze dołożyć drugi kabel masowy podłączony do rurki miedzianej lpg która idzie do przodu samochodu, i stamtąd rozprowadzić na karoserię i silnik. Takie dodatkowe uziemienie nie zaszkodzi.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R820Ti] Wydech
Perez Rover serii 800 9 Wto Maj 10, 2011 12:33
paff
Brak nowych postów [R820Ti] Grający zawór??
klin18 Rover serii 800 13 Sro Lip 25, 2012 07:13
klin18
Brak nowych postów [R820Ti] Demontaż maglownicy
Yog-Sothoth Rover serii 800 2 Czw Maj 03, 2012 00:07
Yog-Sothoth
Brak nowych postów [R820Ti] Ciśnienie paliwa
Perez Rover serii 800 28 Wto Maj 24, 2011 19:59
Marrkus
Brak nowych postów [R820Ti] Sprzęgło.. nie wchodzą biegi
Yog-Sothoth Rover serii 800 12 Czw Sty 03, 2013 16:43
Yog-Sothoth



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink