Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Czy fotele z MG ZS podejdą do MGF?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Czy fotele z MG ZS podejdą do MGF?
Autor Wiadomość
fieldy 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 36
Skąd: Białystok/Warszawa



  Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 08:29   [MGF] Czy fotele z MG ZS podejdą do MGF?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Jak w temacie. Stan moich siedzeń oceniam na 3, a wygodę na 3-. Ostatnio podpatrzyłem fotele z MG ZS :twisted: zastanawiam się nad podmianką. Podejdą? :roll:
Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 08:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:22   

lepiej poszukaj od mg tf :)
 
 
fieldy 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 36
Skąd: Białystok/Warszawa



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:41   

Jakby sobie porównać te fotele wizualnie
ZS:


a MG TF :


Nawet nie patrząc na stan- to zdecydowanie bardziej podoba mi się ZS.
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 19:14   

nie wiem jak je tam zamierzasz upchnąć no ale ok :)

Może problem tkwi w kolorze?


ja mam oryginalne, ale czarne i niezle utrzymane i nie zamierzam zmieniac a jak juz kiedys to tylko na czarne z TF.
 
 
fieldy 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 36
Skąd: Białystok/Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 14:41   

Witam, jeździłem już w wielu siedzeniach. Od Golfa 2 GTI (kubełki oryginalne) przez kubełki "pseudo" sportowe, mondeo, teraz również Astra Bertone (również kubełki). Zdecydowanie w MGF siedzenia są średnie. Po trasie prawie 200km wysiadłem z auta połamany. :neutral: Jeśli auto ma sprawiać przyjemność w prowadzeniu - to takie kubełki byłyby wskazane. Rozwiązaniem zamiennym jest włożenie foteli kubełkowych "pseudo" sportowych z regulowanym oparciem. :mrgreen: Do tego pasy 4 - punktowe i byłby wypas :) . Kwestia tylko czy to się zmieści :( .
 
 
 
Skwirek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 13:52   

Witam,

chciałbym tylko powiedzieć (z tego, co pamiętam), że w MGF/TF fotele podpiętę są "elektroniką" pod centralkę od układu AIR-BAG, dodatkowo pasy są wyposażone w napinacz pirotechniczny, tak więc zmiana foteli może spowodować świecenie się kontrolki od poduszek, a przy samym zabiegu można przez przypadek odpalić sobie napinacz pirotechniczny, a wtedy będzie "niewesoło" gdy komuś urwie rączkę.


Pozdrawiam,
Marcin
_________________
"Człowiek, który nie dąży do spełniania własnych marzeń równie dobrze mógłby być warzywem"
 
 
 
fieldy 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 36
Skąd: Białystok/Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 17:25   

Skwirek napisał/a:
Witam,

chciałbym tylko powiedzieć (z tego, co pamiętam), że w MGF/TF fotele podpiętę są "elektroniką" pod centralkę od układu AIR-BAG, dodatkowo pasy są wyposażone w napinacz pirotechniczny, tak więc zmiana foteli może spowodować świecenie się kontrolki od poduszek, a przy samym zabiegu można przez przypadek odpalić sobie napinacz pirotechniczny, a wtedy będzie "niewesoło" gdy komuś urwie rączkę.


Pozdrawiam,
Marcin


Mogłoby się to źle skończyć :oops:

Hmm. Pomyślę.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 22:32   

fotele z ZS są takie same jak w ZR ... mają inne mocowania, ale fotele są takie same (lub bardzo zbliżone) moze od ZR będą pasować ... co do napinaczy, to w przypadku foteli z ZR też są w nich napinacze i powinny być kompatybilne z elektroniką TF
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 20:25   

Skwirek napisał/a:
Witam,

chciałbym tylko powiedzieć (z tego, co pamiętam), że w MGF/TF fotele podpiętę są "elektroniką" pod centralkę od układu AIR-BAG, dodatkowo pasy są wyposażone w napinacz pirotechniczny, tak więc zmiana foteli może spowodować świecenie się kontrolki od poduszek, a przy samym zabiegu można przez przypadek odpalić sobie napinacz pirotechniczny, a wtedy będzie "niewesoło" gdy komuś urwie rączkę.


Pozdrawiam,
Marcin


Odłączasz akumulator, potem odkręcasz śruby fotela a następnie rozpinasz przewody pod fotelem.

Po podłączeniu aku i włączeniu zapłonu system SRS się od razu wyłączy i kontrolka będzie świeciła się non stop.

Napinacze (nie wie czy takie same) są w MG ZR. więc przy bardzo duże chęci można spróbować pokombinować z tymi fotelami... jednak fotele w ZR'ze są dość umieszczone dość wysoko i może okazać się, że w MGF/TF wyglądają jak krzesła z kuchni, a jazda samochodem polega na łapaniu zębami komarów... gdyż głowa wystaje nad przednią szybę :)

Fotele w ZS'ie są coprawda niższe, ale nie mają napinaczy. W ZS'ie napinacze są w słupku B.

[ Dodano: Pią Kwi 15, 2011 20:25 ]
Brt napisał/a:
fotele z ZS są takie same jak w ZR ... mają inne mocowania, ale fotele są takie same (lub bardzo zbliżone) moze od ZR będą pasować ... co do napinaczy, to w przypadku foteli z ZR też są w nich napinacze i powinny być kompatybilne z elektroniką TF


Fotele ZR'ze są inne niż w ZS'ie. Mają inną ramę i zupełnie inne regulacje.

A czy fotele w R400 są takie same jak w R200?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 21:54   

konstrukcyjnie jak najbardziej sie różnią .... miałem na myśli samo siedzenie w nich i wygląd ;) tu różnice są niewielkie ;) :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 23:17   

Wygląd owszem ale wydaje mi się, że fotele w MG ZR są mniejsze, niż te z ZS'a
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 01:11   

bardzo możliwe ... trzeba będzie na zlocie bezpośrednio porównać ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 14:53   

Brt napisał/a:
konstrukcyjnie jak najbardziej sie różnią .... miałem na myśli samo siedzenie w nich i wygląd ;) tu różnice są niewielkie ;) :)


... w sensie tapicerkę :)

Jeśli stelaż jest inny, mocowanie jest inne, sterowanie jest inne, gąbki są inne, elektryka jest inna (w ZS'ie są poduszki boczne w fotelach)... to jedyny wspólny element to tapicerka... a ta jest identyczna z ZT,

Więc może spróbować wsadzić fotele z ZT :P
 
 
fieldy 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 36
Skąd: Białystok/Warszawa



Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 14:28   

Już się zamieszałem :shock: . W takim razie jak myślicie - jest sens kombinować? Od którego modelu mocowanie będzie takie jak w MGF? A może dać se spokój :???: . MG TF jest tutaj pewnym rozwiązaniem - aczkolwiek fotele nie podobają mi się aż tak jak w ZS, tudzież ZT :) .
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 21:56   

Bo trochę sarkazmu było w naszych odpowiedziach... i trzeba nas znać aby odróżnić sarkastyczny dowcip od życzliwej rady... dlatego zapraszamy na zlot ogólnopolski :)

A tak na serio, byłbyś chyba pierwszym, który by się czegoś takiego podjął. Osobiście genealogia MG ZS (Honda Domani) i MGF (klasyczne Mini i Rover 100 w formule klasycznego raodstera) wskazuje, że podobieństwa, czy też możliwej kompatybilności pomiędzy tymi autami bym nie szukał.

Reasumując:
- jeśli się podejmiesz i Ci się uda... sława Ci,
- jeśli się podejmiesz i Ci się nie uda... wcale się nie zdziwię,
- Jeśli się nie podejmiesz, też się nie zdziwię gdyż to jedyne rozsądne wyjście.

Na Twoim miejscu kupiłbym fotele od jakiegoś wypasionego MGTF'a.
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 23:34   

a ja bym dał za kilka stówek do obszycia. jeden człek mi proponował po 400 zł od fotela (a są tylko 2) obszycie skóra i alcantara.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 23:41   

practicator napisał/a:
a ja bym dał za kilka stówek do obszycia. jeden człek mi proponował po 400 zł od fotela (a są tylko 2) obszycie skóra i alcantara.


Skóra na tapicerkę samochodową, czy jakakolwiek skóra?

Jeśli jest wszystko jest zgodnie z technologią, to tanio. Daj kontakt na forum, może jeszcze ktoś się skusi.
 
 
fieldy 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2011
Posty: 36
Skąd: Białystok/Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 13:57   

Mi proponowali około 600zł od fotela za obszycie, ponoć dobrą gatunkowo skórą specjalnie przeznaczoną do aut. Trochę drożej wychodziła alcantra. Tylę kasy wolałbym władować w nowy dach ;) .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] Fotele
85maarcin85 MGF i MG TF 0 Sob Kwi 16, 2011 16:51
85maarcin85
Brak nowych postów [MGF] Fotele, boczki, konsola środkowa.
Lars MGF i MG TF 25 Sro Lut 12, 2020 19:11
Malignus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink