Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Turbina, intercooler, olej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Turbina, intercooler, olej
Autor Wiadomość
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Mar 01, 2011 18:07   

tutaj jest zwykła turbina a nie ze zmienną geometrą łapatek które mogłyby się przyciąć więc nie przymulisz jej. Jeździj tak, jak Ci odpowiada :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 01, 2011 18:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marekxx 




Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 20
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Mar 01, 2011 19:56   

Dzięki za info. Po wczorajszym zalaniu baku do pełna stwierdziłem że muszę trochę przyoszczędzić a nie na 4 biegu gaz w dechę i wyprzedzać wszytko co popadnie:)
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 22:09   

Witam po bardzo długiej przerwie bezawaryjnej jazdy.
Od pewnego czasu nie słyszę w kabinie turbiny, przedtem leciutko sobie pogwizdywała. Auto jest też trochę przymulone i przy pedale w podłodze dymi na czarno. Stwierdziłem też że ta gruba gumowa rura co wchodzi do EGR przy chłodnicy jest mokra od oleju. Oleju jednak w aucie nie ubywa ani kropli. Acha ,ta rura gumowa kiedyś jak sprawdzałem przy ok. 3tys. obr. robiła się bardzo twarda "napompowana", teraz przy tych samych obrotach już nie jest tak twarda. Jak samemu sprawdzić czy turbina działa? Co z dymieniem i tą mokrą rurą?
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 22:22   

phuss napisał/a:
Stwierdziłem też że ta gruba gumowa rura co wchodzi do EGR przy chłodnicy jest mokra od oleju. Oleju jednak w aucie nie ubywa ani kropli.
Może warto już wymienić odmę http://forum.roverki.eu/v...p=466372#466372 :wink: Raczej trzeba :)
phuss napisał/a:
Acha ,ta rura gumowa kiedyś jak sprawdzałem przy ok. 3tys. obr. robiła się bardzo twarda "napompowana", teraz przy tych samych obrotach już nie jest tak twarda. Jak samemu sprawdzić czy turbina działa? Co z dymieniem i tą mokrą rurą?
Nieszczelność intercoolera. Pękło kolanko przy Turbinie http://forum.roverki.eu/v...p=468006#468006 albo kolanko przy chłodnicy intercoolera http://www.the75andztclub...818&postcount=2
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 22:46   

Dzięki Apples, co do odmy, dziś próbowałem ją wyjąć żeby zobaczyć jaki typ mam, ale nie mogłem jej wyjąć bo przeszkadzał w tym jeden z tych wężyków, a i jego nie mogłem wyciągnąć tak mocno siedzi. Obstawiam kolanko przy intercoolerze, jak się do tego zabrać , tam chyba trzeba zderzak wyjąć czy jak? No i jak samemu stwierdzić czy turbina działa czy nie?
I jeszcze jedno jak sobie dziś grzebałem , postanowiłem wyczyścić EGR i kolektor, kolektor ku memu zdziwieniu był czysty, EGR trochę zasyfiony ale go ruszułem, tylko mam inny problem z EGR, jakiś magik chyba kiedyś walnął go młotkiem i wgiął tą puszkę, wydaje mi się że przez to wgięcie ruch zaworu jest zbyt krutki, ruch jest na jakieś 3-4mm, czy tak jest ok czy nie?
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 07:42   

phuss, co do zrobienia tego kolanka, to tak, trzeba zdjąć zderzak, wtedy jest idealny dostęp do tego. A co do mułowatości... Sprawdzałeś przepływkę? Jeśli chodzi o EGR, to on nie ma jakiegoś dużego skoku bardzo, aczkolwiek faktycznie, jeśli jest on mechanicznie uszkodzony, to może nie działać poprawnie i nie domykać się i dusić silnik, ale to już jest trudniejsze do ocenienia.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Intercooler, turbina
grota10 Rover serii 75, MG ZT 27 Czw Mar 29, 2012 09:29
szpynior
Brak nowych postów [R75] Intercooler
Dam-Kam Rover serii 75, MG ZT 20 Wto Lip 16, 2019 21:51
Rivo38
Brak nowych postów [R75] Intercooler
vwjacek Rover serii 75, MG ZT 31 Pon Wrz 14, 2009 21:08
vwjacek
Brak nowych postów [R75] Intercooler, EGR - czyszczenie
jarema Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Lip 12, 2014 11:55
maciejk1980
Brak nowych postów [R75] Wyciek oleju - Intercooler
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 16 Sob Maj 05, 2007 13:03
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink