Forum Klubu ROVERki.pl :: Ranking ubezpieczenia AC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ranking ubezpieczenia AC
Autor Wiadomość
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 20:48   Ranking ubezpieczenia AC

Pod koniec maja "wychodzi" mi ubezpieczenie AC mojego auta.
Prosił bym Was o poradę co robić dalej.
Proszę o wypowiedzi jakie macie pozytywne/negatywne doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi.
Obecnie AC mam w firmie Compensa.

Rok temu zrezygnowałem u nich z OC i przeniosłem do mBanku z racji ceny.
Zawsze uważałem że to AC jest o wiele ważniejsze.
W mBank mam polisę OC oraz wykupione NNW na 30.000
Opcja rozszerzona o pokrycie kosztów szpitalnych.

Zastanawiam się gdzie wykupić AC.
Jestem skłonny dopłacić za lepsze warunki i skłaniam się raczej do ubezpieczenia przez Internet.
Którego ubezpieczyciela polecacie.
Jaką podać wartość auta bo jak porównam swojego z 2002r. z innymi egzemplarzami z tego rocznika to moje jest super zadbane. Wiem że niektórzy ubezpieczyciele posługują się widełkami i mają gdzieś stan auta.
Zależało by mi na takim który wypłaci mi w razie kradzieży sumę wpisaną w polisę.
Swoje auto oceniam na podstawie wyposażenia i stanu na około 24.000 zł
(Zakonserwowane, nowe zawieszenie, silnik i blacha stan idealny, limitowana wersja Black Spirit ze wzmocnionym motorem 130KM).
Problem w tym że w dowodzie rej. wpisali mi standardowe dane dla silnika TD4 bo ... w komputerze nie ma takiego silnika.
Wiem że są ubezpieczyciele którzy za większa składkę wypłacają kwotę z polisy i o takiego mi chodzi. Jestem skłonny trochę dopłacić.
Zależy mi także na tym by w przypadku tfu tfu odpukać w niemalowane szkody całkowitej to firma ubezpieczeniowa martwiła się co z wrakiem.

Opiszcie proszę swoje doświadczenia bo do 15 maja wypadało by się zdecydować.
Polisę mam do 26 maja w Compensa.

Może ktoś z Was pracuje w firmie ubezpieczeniowej i mógłby mi zrobić wycenę auta:

Land Rover Freelander
Data produkcji 29.11.2002
Data pierwszej rej 17.01.2003
Przebieg: 90.000 mil
Silnik 2.0 TD4 GS 96KW/130KM w dowodzie wpisali niestety 80KW (Nie wiem skąd to wzieli bo żaden model TD4 nie miał takiej mocy, ale nie chciałem się kłócić ).
Fabryczny Hak
Zawieszenie nowe
Wersja Black Spirit z pełną elektryką
Blacha bez śladów korozji.
100% bezwypadkowe i bezkolizyjne.

Na zdjęciach jeszcze nie przełożone wycieraczki
Przekładka 100% europejskie nowe części.
Delikatne obtarcie drzwi kierowcy i błotnika (rysa parkingowa widoczna na foto)
Nowe opony, nowe łożyska w reduktorze, nowa konserwacja podwozia, nowe kompletne zawieszenie.
Na doinwestowanie w auto 3200zł posiadam FV.
W planach polerka lakieru.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 24, 2011 20:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 10:48   

SyntaX, ja mam w PI ZET JU, na wrak zawsze znajdą Ci nabywcę, co do wartości auta to niestety jadą zawsze z cennika EUROTAX, ale z tego co znajomi mają i sam się przekonałem nie ma nigdy problemu z wypłacalnością odszkodowań, a u konkurencji bywa różnie, zresztą zawsze możesz dowiedzieć się na ile auto Ci wycenią... mi R wycenili na 15, a chcieli wycenić na 16... dodam że kupiłem go za 9800 :wink:
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 12:50   

Ja również polecam PZU. Dwa razy korzystałem z odszkodowania AC i sprawa była załatwiona w kilka dni (od oględzin do wypłaty odszkodowania). Wycena zawsze była zadowalająca i jak do tej pory naprawdę nie mogę złego słowa o AC w PZU powiedzieć. Jedynym mankamentem (ale dotyczy to wszystkich ubezpieczycieli) jest zapis w OW, wg którego jeśli szkodę rozliczasz gotówkowo zostanie ci potrącony VAT. Państwo poradziło sobie z tym w przypadku OC określając taki zapis jako klauzula niedozwolona, ale póki co w przypadku dobrowolnego ubezpieczenia AC taki zapis jest zgodny z prawem. I jeszcze jedna uwaga. Nie polecam starania się o jak najwyższą wycenę samochodu przy ubezpieczeniu. Koszt ubezpieczenia będzie wyższy, a w przypadku szkody ubezpieczyciel i tak wyceni wartość auta od nowa i będzie próbował ją zaniżyć ile się da. Trzeba wtedy będzie płacić za niezależne ekspertyzy, żeby udowodnić, że wartość samochodu była wyższa.
 
 
yushi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 63
Skąd: Aleksandrów Łódzki

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 13:04   

To chyba jednak głównie zależy od likwidatora, albo oddziału danej firmy. Ja np. mam dobre zdanie o firmie Warta. Moi rodzice mają u nich ubezpieczone wszystkie sklepy oraz samochody, łącznie z moim- mój tata jest zrobiony współwłaścicielem, wiadomo, dlaczego :wink:
Kiedyś mieli szkodę na jednym z ubezpieczonych sklepów w Warcie i nie było absolutnie żadnego problemu. Zwrócili kasę nawet za wydruk zdjęć :!:
Natomiast jeden ze sklepów był ubezpieczony w firmie Concordia. Totalna masakra. Nic się u nich nie da załatwić i były 2 szkody, albo może nawet i trzy i za każdym razem były problemy, które ciągnęły się w nieskończoność...
Jeśli chodzi np. o assistance, to moi rodzice mieli okropne doświadczenia z pzu...
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 13:26   

thef napisał/a:
którego jeśli szkodę rozliczasz gotówkowo zostanie ci potrącony VAT.
ja tak nie miałem - z tego co się orientuję działa to jak masz auto firmowe :ok:
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 14:44   

bociannielot napisał/a:
ja tak nie miałem - z tego co się orientuję działa to jak masz auto firmowe :ok:
Jak masz firmowe, czyli jak jesteś płatnikiem VATu. Przy prywatnym samochodzie zawsze potrącą VAT.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 17:12   

thef, mi nic nie potrącali, nie tylko mi zresztą, a auta nie były firmowe, tylko prywatne :ok: .
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 19:35   

bociannielot napisał/a:
thef, mi nic nie potrącali, nie tylko mi zresztą, a auta nie były firmowe, tylko prywatne :ok: .
No tak, nie potrącali tylko nie wliczali, albo robiłeś warsztatowo. Przeczytaj OW, przy rozliczeniu gotówkowym dostajesz odszkodowanie bez VAT.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 21:11   

Ok ubezpieczenie mam do 26 maja i chyba zdecyduję się na Wartę.
Dzięki.
Pytanie tylko czy można rozłożyć na ratki.
 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 22:04   

SyntaX napisał/a:
Ok ubezpieczenie mam do 26 maja i chyba zdecyduję się na Wartę.
Dzięki.
Pytanie tylko czy można rozłożyć na ratki.


Można ale dodatkowo 10% za rozłożenie
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 08:13   

thef napisał/a:
No tak, nie potrącali tylko nie wliczali, albo robiłeś warsztatowo. Przeczytaj OW, przy rozliczeniu gotówkowym dostajesz odszkodowanie bez VAT.

wiesz co - mi robili na podstawie wyceny normalnie wypłatę - wypłacono z vat - robiono w serwisie moim znajomym bez vat, potem musieli dopłacić, bo kupili na firmę AC więc bez vat, generalnie wiem o co kaman, trochę lat już się bujam z tematem ubezpieczen, mam paru znajomych handlarzy :ok:
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 09:04   

bociannielot napisał/a:
wiesz co - mi robili na podstawie wyceny normalnie wypłatę - wypłacono z vat - robiono w serwisie moim znajomym bez vat, potem musieli dopłacić, bo kupili na firmę AC więc bez vat, generalnie wiem o co kaman, trochę lat już się bujam z tematem ubezpieczen, mam paru znajomych handlarzy :ok:
Dobra, nie będę się kłócił, ale wyraźnie w OW jest zapisane, że przy wycenie gotówkowej VATu nie dostaniesz. Koniec i kropka. I tak jest u każdego ubezpieczyciela.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 11:11   

thef napisał/a:
Dobra, nie będę się kłócił,
no właśnie ja też się nie chce kłócić, ale pierwszy raz o tym słyszę, a nie raz zarówno ja jak i znajomi korzystaliśmy z gotówkowego rozliczenia... Jak masz to zapodaj jakieś linki - z chęcią o tym poczytam.
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 07:40   

Warta jest dosc droga ogolnie biorac, proponuje isc do multiagenta i przeliczyc skladke we wszystkich firmach ktorych AC ma w ofercie. pozniej spokojnie w domku pomyslec :-)

generalnie PZU wychodzi niezle przy drozszych autach, bo tam sa sklonni negocjowac skladke.

jak na razie likwidowalem szkode w PTU, w Matizie za rysniete lekko drzwi przyszlo 330pln. Dodam ze mieli opcje "malej szkody" (czyli szkody do 1.5kpln) przez co nie bylo utraty znizek. Jedynie likwidacja trwala ponad umowne 30dni, bo podobno pani odpowiedzialna za sprawe dostala ją na biurko bedac na zwolnieniu i ruszyla temat po powrocie. Sama wizyta rzeczoznawcy i przyslanie kosztorysu na maila zajelo 3 dni od zgloszenia.

podsumowujac, warto isc do multiagenta, bo kazdy ubezpieczyciel ma w danej chwili ciekawa oferte dla pewnej grupy ludzi/samochodow :-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 15:19   

paff napisał/a:
Jedynie likwidacja trwala ponad umowne 30dni, bo podobno pani odpowiedzialna za sprawe dostala ją na biurko bedac na zwolnieniu i ruszyla temat po powrocie.

A co Ciebie to obchodzi, to jest ich problem nie Twój, nie wyobrażam sobie żeby coś takiego mogło się wydarzyć w Pi Zet jU.
 
 
 
skorpion012 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 17
Skąd: Będzin / Sosnowiec



Wysłany: Wto Maj 03, 2011 15:27   

SyntaX napisał/a:
Ok ubezpieczenie mam do 26 maja i chyba zdecyduję się na Wartę.
Dzięki.
Pytanie tylko czy można rozłożyć na ratki.


To jak chcesz to daj cynk jakie masz wyliczenie z Warty - może uda się załatwić coś dodatkowo ( ale nie obiecuję ) - jak coś to mój mail - Mariusz.Slusarczyk@warta.pl
Ewentualnie podeślij nr. tel.

Co do autka to fakt - nie ma takiego silnika w tabelach infoekspert w związku z tym można się oprzeć na wycenie z roku ubiegłego oraz aktualnej sytuacji rynkowej. Jakchcesz mogę zrobić wycenę dla modelu z silnikiem o mniejszej mocy.

Pozdro
 
 
kasylwia 



Dołączyła: 07 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: śląsk



Wysłany: Czw Maj 05, 2011 12:47   

Generalnie dokładną wycenę dla Warty robi sie dla wariantu Komfort. W standardzie można manewrować SU.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ubezpieczenia] Źródła i wyjaśnienia kwestii prawnych
Linki do stron zawierających wyjaśnienia nt. najczęściej występujących problemów
maciej Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Cze 22, 2009 13:00
maciej
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Ubezpieczenia]
Wycena całkowita a gośc w warsztacie kupił części co zrobić?
szepd Prawo i ubezpieczenia 7 Nie Mar 29, 2009 20:52
szepd
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] Kolizja
magneto Prawo i ubezpieczenia 25 Pią Lut 04, 2011 22:48
marcin316
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] wycena
Sabina Prawo i ubezpieczenia 2 Wto Wrz 14, 2010 21:26
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink