Forum Klubu ROVERki.pl :: [r400] poduszka skrzyni
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r400] poduszka skrzyni
Autor Wiadomość
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 20:03   [r400] poduszka skrzyni
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

panowie mam pytanie. przy dodaniu gazu i spuszczeniu szarpie mi troszkę buda. obstawiam na tą poduszkę.

pytania:
1. Ile kosztuje taka poduszka?
2. Można kupić nową?
3. Ile kosztuje wymiana, trzeba opuszczac silnik ze skrzynia czy może jakoś inaczej to? ile mam się mniej więcej spodziewac :)
4. Jesli to nie ta poduszka to co ? poduchy pod silnikiem ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 15, 2011 20:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 16:27   

Powiem tak - mam identycznie. W dodatku zakupiłem taką poduszkę - inaczej łapę (używaną) w lepszym stanie i po wymianie było to samo. W związku z tym nie wiem, czy to poduszka jest winowajczynią, a nie luzy na skrzyni albo tuleje wahaczy.
Tą zakupioną zdjąłem od razu i czeka na wystawienie na alledrogo lub sprzedaż na forum.
Wymiana na kanale trwa 5 minut - wystarczy wykręcić 2 śruby i zamienić.

W sklepie powiedzieli mi, że może jakbym kupił nowe gumowe tuleje do tej poduszki to coś by to dało. Jednak w tym przypadku trzeba użyć prasy, żeby je wstawić, bo inaczej nie wejdą. Koszt samych tulei w sklepie to w tamtym roku było około 220 zł, cała nowa łapa ponad 320zł :/

Element ten wygląda mniej więcej tak (choć to wersja od diesla):

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-KKH101222

W R420Si z rocznika 99r ten element miał nr KKH101241
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 17:11   

dzięki za info. mi się wydaje że to jednak luz na łapie bo w skrzyni żeby takie luzy były? nie wydaje mi się. Chyba że inna poduszka he no nie wiem. Co do tulejek do łapy to jak wyglądają na dobre to powinno napewno pomóc jeśli to przez tą łape. a takie tulejki w każdym warsztacie na prasce by Ci mogli wybić i wbić za flaszkę :)

to przemawia jeszcze że to poducha bo jak powoli daje gazu to tak nie szarpnie. a jak gwałtownie to wtedy jest najgorzej.

Niech się ktoś wypowie jeszcze :)

No to nie wiem kurcze czy ryzykować i szukać łapy czy nie... na forum obstawiali na tą łape.
a ile zapłaciłeś za tą używaną? trzeba szukać do 2.0 czy pasuje od jakiegoś innego silnika (=skrzyni)
 
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 17:57   

pdasiek napisał/a:

No to nie wiem kurcze czy ryzykować i szukać łapy czy nie... na forum obstawiali na tą łape.
a ile zapłaciłeś za tą używaną? trzeba szukać do 2.0 czy pasuje od jakiegoś innego silnika (=skrzyni)


Ja za używaną dałem 120 zł czy coś takiego... Jedno Ci radzę - jeśli to faktycznie jest to (choć ja nie jestem pewien..) to kup nowe tuleje albo nową łapę. Używana to wtedy jakby Ci już stukało albo coś. Trzeba szukać konkretnie do 2.0 benzyna (podałem Ci wyżej nr z Rave). Od diesla jest podobna, ale ma inne wymiary. Jak Ci się uda wyeliminować to szarpanie to proszę napisz w tym wątku co wymieniłeś, żeby była informacja dla potomnych :)
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 20:25   

tzn ja narazie mam trochę spraw innego typu do załatwienia.
u mnie jest jeszcze to na takim poziomie że mam problem z LPG że mi troszkę szarpie przy dodaniu i spuszczeniu gazu, i ten problem szarpania u mnie występuje tylko na gazie. jak mi się uda wyregulować gaz to podejrzewam że szarpanie ustanie - mimo luzów na łapie
_________________
http://polskajazda.pl/Profil,Rover,400/73715
 
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 21:01   

Jaki masz sterownik? W naszym silniku należy odciąć dotryski, bo one są zwykle powodem szarpania przy dodaniu/ujęciu gazu.

Odcięcie dotrysków przy 1,4-1,6 ms w zależności od silnika.
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 21:42   

niestety mam zenita. Jest tam taka opcja ale ostatnio gaziarz coś próbował i nic nie dawało. Jestem umówiony już z takim miejscowym specem ponoć dobrym i mówi że trzeba się trochę pobawić ale będzie ok. tylko nie mam czasu kiedy do niego podjechać.

niestety ja nie zakładałem gazu bo ponoć stag 4 + magic jety a najlepiej matrix HD dają rade. no ale może coś wykombinuje z tego mojego zestawu.

a Ty Micros sobie poradziłeś z tym? masz może zenita?
_________________
http://polskajazda.pl/Profil,Rover,400/73715
 
 
 
Bodziek85 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 159
Skąd: Bielsko-Biała



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 21:56   

podokrecaj porzadnie piasty i ogolnie sprawdz mocowanie kół, u mnie był identyczny objaw a tylko to pomogło, najlepiej wstaw auto na podnosnik w warsztacie i mechanik juz znajdzie czemu szarpie, co do gazu to wiadomo - regulacja najwazniejsza
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 21:58   

Ja mam Stag 300 Plus + Magic Jety i takie dodatkowe szarpanie wyeliminowane zostało odcięciem dotrysków. Natomiast standardowo szarpie na benzynie i LPG przy mocniejszym dodaniu gazu, ale to już z powodu (któryś) z wyżej wymienionych gum zawieszenia/poduszek :] Taki urok 12-letniego auta z mocnym silnikiem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416Si] Poduszka skrzyni.
Majdan Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Sie 17, 2012 20:51
sobrus
Brak nowych postów [r 45 1,8 2001] poduszka skrzyni biegów PG1
dawidek126 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Nie Kwi 03, 2016 14:11
dawidek126
Brak nowych postów [R414] Poduszka skrzyni biegów
ray0579 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Paź 28, 2015 11:29
cin1391
Brak nowych postów [R416Si LPG 95r] Poduszka skrzyni biegów i silnika
patryk512 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Sie 22, 2009 00:34
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Cos trze podczas jazdy oraz poduszka skrzyni
alexyr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pon Lis 09, 2015 09:57
alexyr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink