Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF/TF]Oględziny sprawnego, szczelnego dachu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF/TF]Oględziny sprawnego, szczelnego dachu
Autor Wiadomość
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 16:13   [MGF/TF]Oględziny sprawnego, szczelnego dachu
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam. Prośba głównie do właścicieli MGF/TF z Krakowa - potrzebuję obejrzeć jak się układa u kogoś z Was sprawny dach, jak są spasowane uszczelki, jak idzie naciąg itp.

mam już dość cieknięcia i chciałbym je finalnie wyeliminować, a podejrzewam że przy dachu nasi kochani druciarze też coś grzebali, i trzeba po nich poprawić.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 26, 2011 16:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Czw Maj 26, 2011 17:10   

przy szybach Ci cieknie?
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 19:47   

tak. mam szczeliny na ok. 0,3-0,5 cm w rogu szyby na styku dachu i słupka, i przez to woda z dachu wcieka do środka zamiast za szybę.

[ Dodano: Czw Maj 26, 2011 19:46 ]
Regulację na łapach już zrobiłem tak że ledwo da się trzpień założyć za haczyk. wcześniej ciekło też po krawędzi dachu, teraz nie. zostały te głupie szyby.

[ Dodano: Czw Maj 26, 2011 19:47 ]
próbowałem też regulować je na ograniczniku wysuwania przy tej szynie w drzwiach, jednak bez sukcesu.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
Ostatnio zmieniony przez practicator Pią Maj 27, 2011 03:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Maj 26, 2011 22:00   

W sobote o 15 na ul. Mackiewicza 14 ;) ale drzwi Ci rozkręcić nie pozwole hahahah ;p
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Maj 27, 2011 03:02   

chodzi mi raczej o przyleganie uszczelek do siebie i do szyby. boczków nie zamierzam demontować, bo to i tak nic nie zmienia - chyba każdy ma minimalnie inaczej wklejone szyby boczne, więc różnice powinny kompensować uszczelki.

z dzisiejszych obserwacji przy piwku: jeśli naciągnę górną krawędź rowka z dziurką (tylko bez skojarzeń :twisted: ) w uszczelce przy przedniej szybie na róg dachu, i siedząc w środku otworzę trochę i domknę okno, to szczeliny nie ma praktycznie. jak wysiądę, szyba wyciąga się z uszczelek i zaczyna odstawać tak, że nie da się jej już prawidłowo wcisnąć w uszczelki.
efekt taki, że jak jadę, to jest szczelnie, ale nie da się pozostawić samochodu zaparkowanego tak żeby było szczelnie.

na Mackiewicza mam całkiem blisko. mam nadzieję że będę wtedy jeszcze w Krakowie, bo mam jechać do Dobczyc.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
wierzmi 



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 20:52   

Jak wam wypadło porównywanie uszczelek?
Ja mam problem z drzwiami kierowcy - szczelina jak cholera i jej pozbyć się nie mogę a sezon burzowy w najlepsze trwa :-(
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Cze 02, 2011 21:30   

Z tego co wypatrzyliśmy to kolega ma za wysoko szyby osadzone, tak mi sie wydaje bo u mnie chowają sie idealnie pod dach a u niego szyba zachodzi na dach i dlatego sie leje. Może do tego czasu udało mu sie rozwiązać ten problem ale coś milczy więc nie wiem :)
 
 
wierzmi 



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 22:48   

Czy boczne i czołowa szyby w MGF i TF są takie same?
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 23:37   

Raczej tak. Wierzmi - mniej więcej wiem już jak to naprawić, i prawie mi się udało. Prawie, bo mam zapieczone przednie mechanizmy regulacji.
Jak masz czas w weekend to mogę spróbować Ci to wyregulować - może u Ciebie będą sprawne, wtedy nie powinno być problemu.

Mnie na chwilę obecną czeka chyba wymiana uszczelek (jeśli gdzieś je dorwę) i ew. regulacja u jakiegoś specmajstra od soft-topów.

U mnie efekt jest taki że przy ulewie (symulacja ze szlaucha) ze szczeliny między uszczelką przy przedniej szybie (w miejcu tego trójkąta) a uszczelką boczną dachu jest 1 mm odstęp, i woda w wredny sposób wchodzi pod dach, i spływa wzdłuż słupka, albo po wewnętrznej części szyby, a raz na minutę kapnie sobie na podłogę przy drzwiach.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Rafal_Bogus 




Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 102
Skąd: Gdańsk

MG MGF

Wysłany: Czw Cze 02, 2011 23:39   

Maksymalne wysuniecie szyb jest regulowane. z racji tego, że w mgf/tf drzwi nie mają ramek szyba ograniczana jest przez kątowniczni przykrecone wewnątrz drzwi. po zdjęciu boczków w górnych rogach drzwi trzeba poszukać nakretek z regulacja na "fasolkach" około 1,5 cm. popuścić, powoli podnosząc i opuszczając szybę ustawić tak jak nam odpowiada i dokrecić.
 
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Cze 03, 2011 14:06   

wiem. oprócz tego jest regulacja wygięcia szyb (docisk górnej krawędzi w kierunku osi auta) zarówno z przodu jak i z tyłu - na dolnych mocowaniach szyn prowadzących szybę.

kąt krawędzi natarcia regulowany jest na wylnym wózku.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG TF] Dziura w dachu
SKIACTIVE MGF i MG TF 0 Nie Maj 13, 2012 22:06
SKIACTIVE
Brak nowych postów [MGF] 1.8 Składanie dachu
piotrekw93 MGF i MG TF 3 Nie Mar 08, 2009 10:04
piotrekw93
Brak nowych postów [MGF] Konserwacja dachu
fanatyk1 MGF i MG TF 7 Sro Wrz 19, 2018 20:51
Malignus
Brak nowych postów [mgf] regulacja dachu
mugenoo MGF i MG TF 1 Wto Paź 27, 2015 01:04
Tinuviel
Brak nowych postów [MGF]urwana śruba od dachu
wladi MGF i MG TF 3 Sro Lut 19, 2020 19:08
Malignus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink