Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wysprzegllik, dwumasa, tarcza, docisk, koszty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Pią Cze 10, 2011 08:50
[R75] Wysprzegllik, dwumasa, tarcza, docisk, koszty
Autor Wiadomość
daltonik 



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Brzeszcze



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:08   

Poruszę znów temat problemu ze sprzęgłem w rover 75.a mianowicie: jadac w trasie poprostu nie od pewnego momentu nie mogłem wbić biegu.Zaholowano mnie do mechaników.oni uznali że trzeba kupić tarcze z zaciskami oraz wysprzęglik.zamówili je(koszt 2200zł).myslalem ze wszystko bedzie dzialac.po zamontowaniu okazało się że nie dzieła.żaden bieg nie wchodził.więc uznali że trzeba kupić pompę sprzęgła.w końcu z nerwów udało mi się samemu odpowietrzyc układ i wchodzily biegi 1,3,5 bez problemu.gdy chciałem wrzucić 2,4 lub R to przy puszczeniu prawie całego pedału sprzegła tylko słychać że bieg nie jest dobrze wbity i słychać to zgrzytanie.wydaje mi się że ta pompa pracuje wporządku.ale okazało się później że bez sprzęgla tez wbijaja się biegi 1,3,5.później poprosiłem o części które oni zdemontowali czy ta tarcze i wysprzeglik.mam pytanie czy w wysprzegliku jest jakas sprezyna.bo mam taka i zastanawiam sie czy ci mechanicy poprostu nie zlozyli dobrze tego wysprzeglika? prosze o jakas wskazówkę!!! z góry dzięki
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:29   

To skroili Cię nieźle :shock:

W wysprzęgliku jest sprężyna.

Wydaje mi się że masz problem z linką od zmiany biegów, a nie z układem sprzęgła.
Ewidentnie linka, albo mechanizm do 2, 4 i R ma jakiś defekt.
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Cze 10, 2011 09:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:30   

apples napisał/a:
Wydaje mi się że masz problem z linką od zmiany biegów, a nie z układem sprzęgła.

Tak jest, wygląda, że spadło/urwało się jedno cięgno.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:35   

Rowan jakby spadło do "fachowcy" przy wymianie by założyli. A jak jest walnięta linka to nawet nie zwrócili uwagi tylko zdiagnozowali sprzęgło, bo to najłatwiej i też trochę można zarobić :wink: . Ach Ci mechanicy.

Ja w sobotę walczę ze swoim. Sprzęgło i wysprzęglik zamówione. :grin:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:38   

apples napisał/a:
jakby spadło do "fachowcy" przy wymianie by założyli.

Nie zdziwiłbym się gdyby nie, patrząc na opis tego jak postępowali przy diagnozie, to bym się nie zdziwił...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
daltonik 



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Brzeszcze



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 18:06   

Ok.dzięki za podpowiedź.tak tez mi sie zdaje że to może byc problem z ta linka od dźwigni zmiany biegów.wiem że oni odlączali te ciegna.może coś !@!$#.aha tak wogóle muszę dodać jeszcze że gdy wyciagneli wysprzeglik to on faktycznie rozsypał się,wiec chyba wysprzeglik mialem do wymiany.

Jeżeli ktoś mógłby mi jeszcze podsunąć jakaś mysl co sprawdzic to z gory dzieki.

Do wiadomości wszystkich posiadaczy marki ROVER .... OMIJAJCIE

ZAKŁAD MECHANIKI POJAZDOWEJ W KRAKOWIE-BALICE przy lotnisku ( obok stacji benzynowej) Oszuści i naciągacze.

Aha nie wspomniałem wam jeszcze że nawet nie skrecili wszystkich plastików w wnetrzu a o podłaczenie akumulatora musiałem poprosić( nie miałem zadnych narzedzi przy sobie)
bo jak go mialem holować bez swiateł.

Zreszta jeden z mechanikow przyznał mi się ze wie co tam sie dzieje ale jak sam powiedzial potrzebuje pracy i ma dwojke dzieci!!!!

Ale czemu moim kosztem.Tam mechanicy robia to co chce właściciel zakładu.
 
 
 
piwonski12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 40
Skąd: tomaszow lub.



Wysłany: Sro Lis 11, 2009 20:30   

Może ktoś się z was orientuje gdzie można kupić tą linke do zmiany biegów i czy duzo jest roboty z wymianą?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 16:36   

Używki widziałem na allegro.
Nowy http://www.tomateam.pl/sk...l=naped&c=1204, albo szukaj na eBay.

Rowan mam pytanie, aby nie popełnić gafy. Czy tarcza pasuje tylko jedną stroną, czy jest możliwość założenia jej odwrotnie? Chodzi mi o tą część ze sprężynami (co wystaje bardziej z jednej strony tarczy) zakłada się w stronę wysprzęglika?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 19:45   

apples, tego nie idzie pomienić, jeśli wyjmiesz dwumas (o ile go będziesz odkręcał), to tylko w jedną stronę będzie pasować do docisku, tarcze różnią się zależnie od tego jaki jest docisk i czy jest tarcza ze sprężynkami.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 20:28   

Rowan zakładam NATIONALA tak jak TY. Tarcza jest ze sprężynkami, a dwumasy nie będę odkręcać, bo i tak nie planuję jej wymieniać. Na pewno ją sprawdzę, aby wiedzieć czy zbierać kasę :grin: Jak możesz to napisz tylko jak ją sprawdzić jeszcze i jak z tarczą.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 20:39   

apples, dwumas sprawdza się po przez ciągnięcie jest na jedną i na drugą stronę, w osi obrotu. Fabrycznie powinna mieć 7% w jedna i 7% w drygą wychylenia. Moja miała około 40% w jedna i 40% w drugą, mechanik mówił, że jakbym załoył do niej nowe sprzęgło to by ją oberwało. Na dodatek Przy zmianie strony ciągnięcia jej coś w niej stukało.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 20:45   

7% hym, czyli 7 stopni w osi obrotu? A jak założyć tarcze?

Zasada działania koła dwu masowego.
http://www.youtube.com/watch?v=YnaXB8q3uzQ
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 21:49   

apples, zobacz to:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 21:49 ]
Tylko, że to nie ciągnie si tak jak tamten gość lekko, to wtedy już dwumas !@!$# w nic, ale ciągnie się mocniej.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 21:08   

Dzięki Rowan za pomoc. Już wymienione. Trochę potu, sporo rozkręcania, efekt bezcenny. Sprzęgło chodzi tak lekko że myślałem że coś źle złożyłem. :grin:

Stare było tak samo jak wysprzęglik firmy AP, która widać że wkładała do R75 na pierwszy montaż.
 
 
daltonik 



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Brzeszcze



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 09:08   

Więc mam nowe informacje.Zawiozłem moja 75 do mechaników.tym razem do takich co znaja sie na rzeczy.okazało się że coś tam żle założyli wysprzęglik i dlatego te biegi 2,4,r nie wchodzily.wzieli grosze za naprawe. alez jestem szczesliwy.Aha i jeszcze powiedzieli że nie była dobrze skręcona skrzynia biegów.teraz cieszę sie ze nie zostawiłem tego auta tam w krakowie bo oni wymieniliby pompkę za 800zł(bo taką chcieli zamówić) a auto i tak cholowałbym do domu bo kompletnie na niczym sie nie znaja.

Jeszcze raz uprzedzam was.jak w okolicach krakowa padnie wam wysprzeglik i traficie do tych mechaników koło lotniska to zapłacicie 3600zł za naprawę!!!!!
Zastanawiam sie czy nie złożyć sprawy do sądu.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:21   

Jak czujesz się na siłach to załóż. Takich speców jest mnóstwo, na pewno nic to nie zmieni, ale następnym razem zastanowią się czy przyjąć samochód do naprawy.
 
 
wojtekmil 



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 08:24   [R75] Zapowietrzające się sprzęgło
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,
mam ten problem jak pewnie wielu z was. Jakiś miesiąc temu siadło mi sprzęgło. Objawy były takie, że nie mogłem wbić żadnego biegu a pedał sprzęgła też chodził nienaturalnie jakby bez żadnych oporów. Sprzegło odpowietrzyłem, żadnych wycieków nie zauważyłem, było ok aż do dzisiaj. Objawy mam te same nie moge wbić biegu myślę, że jak odpowietrzę to będzie dobrze tylko pytanie na jak długo. Poczytałem forum i zastanawiam się nad wymianą wysprzęglika, na allego znalazłem od freelandera td4 za 230zł niby nie dużo ale znacie może koszty wymiany bo sam sobie nie poradzę i dobry warsztat w okolicach legnicy.
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Cze 10, 2011 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 09:03   

wojtekmil napisał/a:
znacie może koszty wymiany bo sam sobie nie poradzę
Najlepiej podzwonić i się popytać. Orientacyjnie 300 - 400zł
wojtekmil napisał/a:
dobry warsztat w okolicach legnicy.
http://forum.roverki.eu/v...p=191254#191254
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75]Tarcza sprzęgła i docisk diesel benzyna - różnice
Boncky Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Lut 09, 2013 16:08
Boncky
Brak nowych postów [R75]Dwumasa
grota10 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Mar 03, 2020 18:58
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Czy to dwumasa?
lukpab Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Kwi 28, 2013 23:37
mecho
Brak nowych postów [R75] Dwumasa
Boncky Rover serii 75, MG ZT 81 Pią Wrz 05, 2014 20:16
Pingiel
Brak nowych postów [r75] dwumasa wysprzęglik itp
n0name Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Kwi 17, 2019 10:19
n0name



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink