Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 iDT] Sprzęgło. Pedał bierze przy podłodze...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 10:39
[R45 iDT] Sprzęgło. Pedał bierze przy podłodze...
Autor Wiadomość
lapa1978 



Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: stąd



Wysłany: Wto Sie 24, 2010 23:05   

mam pytanie.... gdzie w rover 75 1,8 benzyna znajdę korek do spuszczania oleju ze skrzyni biegów(o ile takowy istnieje) i w jaki sposób mozna sprawdzic poziom oleju w skrzyni.Skrzynia manualna z góry wielkie dzieki
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 24, 2010 23:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
matej11 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: ty to bierzesz

MG MGF

Wysłany: Wto Sie 24, 2010 23:50   

Witam wszystkich mam identyczny objaw - sprzęgło "bierze" przy samej podłodze
autko to mgf 1.8 vvc 97r
czy może ktos podpowiedzieć czy to będzie wysprzęglik?
pozdrawiam
 
 
mar15ek 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 47
Skąd: Ostrzeszów

MG MGF

Wysłany: Sro Paź 20, 2010 20:33   

Witam.
W moim MGF-ie tez wydaje mi się niski pedał sprzęgła.
Czy odpowietrzanie układu coś pomoże, czy raczej gdzie indziej trzeba szukać przyczyny.[/quote]
 
 
Lutek 



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 23:55   

Czy ktoś potrafi powiedzieć gdzie znajduje się zbiorniczek od wysprzęglika w rover 25.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 23:57   

Lutek, R25 nie ma zbiornika bo ma sprzęgło na linkę :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Lutek 



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 12:09   

Pedał bierze mi przy samej podłodze jest możliwośc podciągnięcia trochę linki być może się wyciągnęła.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 14:27   

możesz spróbować podciągnąć samoregulator (przy ścianie grodziowej od strony silnika) i może się ułoży inaczej i sprzęgło będzie wyzej brało ... a jak to nie pomoże to chyba tylko wymiana sprzęgła niestety ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Lutek 



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 46
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Maj 24, 2011 22:48   

Poruszałem trochę linką przy ścianie i pomogło pedał bierze o wiele wyżej .Dzięki
 
 
markopolo374 




Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Kętrzyn



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 09:20   

Witam,dołączam się do tematu . Od 2 dni mam problem taki : po wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu wstecznego , pedał sprzęgła został przy podłodze a ja nie mogłem przerzucić ani na luz ani na pierwszy bieg .Zmuszony byłem zgasić silnik kluczykiem , gdyż samochód jechał do tyłu , ale po kilkakrotnym naciskaniu na pedał sprzęgła , sprzęgło się podniosło i mogłem wrzucić bieg do przodu .W następnym przypadku było podobnie , ale kilkakrotnie powciskałem pedał bez gaszenia silnika i pedał wrócił do góry .Przeczytałem wszystkie posty na forum i nie znalazłem podobnego przypadku .Dzisiaj sprawdziłem płyn w zbiorniczku tu pod skrzynką z bezpiecznikami jest czysty i stan pełny , na postoju biegi wchodzą za każdym razem po wciśnięciu sprzęgła . Odpaliłem i na wstecznym wyjechałem z garażu , i po wciśnięciu sprzęgła do końca nie mogłem przerzucić biegu do przodu . Kilkakrotnie wcisnąłem pedał i pedał wrócił do góry i wrzuciłem bieg do przodu.Może zbyt długo się rozpisałem , ale chciałem jak najdokładniej opisać mój problem . Jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę o pomoc . Pozdrawiam :cry: :bezradny:
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 16:30   

markopolo374 - najprawdopodobniej masz problem z zacierającą się łapą sprzęgła.
 
 
markopolo374 




Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Kętrzyn



Wysłany: Pią Cze 10, 2011 17:21   

Jugol - dzięki za podpowiedź .Możesz mi podpowiedzieć jak to naprawić i gdzie tego szukać , bo " najlepszy " mechanik w okolicy tylko wymienia wszystko na oryginały za ogromna kasę a mnie rencistę nie stać. Za poradę z góry dziękuję . Pozdrawiam
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Cze 11, 2011 01:55   

Doraźnie możesz potraktować łapę sprzęgła( przy wejściu do skrzyni biegów ) WD-40- w celu jej rozruszania ( jeżeli jest zapieczona- a z opisu Twego to wynika), następnie po rozruszaniu- odczekaj spokojnie 1-2 godzinki, i potraktuj ją rzadkim olejkiem maszynowym. Jeżeli to nie pomoże, to żeby się do niej dobrać, i porządnie to zrobić ( wyczyścić z rdzy i nasmarować ) niestety trzeba zwalić skrzynię biegów. Temat przerobiłem- jeden dzionek w garażu i teraz jest stan fabryczny :ok:
 
 
markopolo374 




Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Kętrzyn



Wysłany: Wto Cze 28, 2011 17:44   

Jugol - dziękuję bardzo za radę . Idę do garażu i biorę się do roboty. Dam znać co było . Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 19:51 ]
Jugol - zgodni z twoią sugestią
"Doraźnie możesz potraktować łapę sprzęgła( przy wejściu do skrzyni biegów ) WD-40- w celu jej rozruszania ( jeżeli jest zapieczona- a z opisu Twego to wynika), następnie po rozruszaniu- odczekaj spokojnie 1-2 godzinki, i potraktuj ją rzadkim olejkiem maszynowym. Jeżeli to nie pomoże, to żeby się do niej dobrać, i porządnie to zrobić ( wyczyścić z rdzy i nasmarować ) niestety trzeba zwalić skrzynię biegów. Temat przerobiłem- jeden dzionek w garażu i teraz jest stan fabryczny :ok: "
od 9,00 do 18,00 wykonałem X razy więcej i nic :twisted:
Sprzęgło bez odpalenia chodziło super , biegi wszystkie zgodnie z instrukcją , ale po ruszeniu w trasę znów ten sam problem , dałem spokój przecież wolna sobota . Niedziela w jeździe trochę z przygodami :cry: Poniedziałek totalna klapa !! !!!!!!! Podjechałem pod market i już nie ruszyłem . Pedał wlazł w podłogę i holowanie na sznurku do domu WSTYD !! !!!! :oops: doszedłem ostatecznie do wniosku że padła pompka sprzęgła.
Po rozebraniu faktycznie strzelona jedna gumka w tłoczku .Oczywiście znalazłem komplet naprawczy do mojego R45 2.0 diesel 2002 i kupiłem 35zł z przesyłka. Jakież było moje zdziwienie ,że to nie pasuje do mojego sprzęgła - zostałem wrobiony .
W całej Polsce nie ma nigdzie kompletu naprawczego do pompy :DELPHI LOCKHEED - France DB07AF604B . Teraz szukam oryginał pompki , ale też problem , sprzedający nie wiedzą czy jest różnica w pompie do Rover 45 Disel czy Rover 45 benzyna :evil:
Może ktoś z Was miał taki problem i wie jaka dokładnie pompka pasuje do mojego Roverka 45 2.0 tdi -2002r. :cry:

[ Dodano: Wto Cze 28, 2011 17:44 ]
Witam ,jestem szczęśliwym użytkownikiem sprawnego już mojego R45 .Zakupiłem na allegro kompletną pompkę razem z wysprzęglikiem i zbiorniczkiem z płynem i przewodami za jedyne 1oozł dla wersji benzynowej . Wszystko pasuje i działa idealnie komplet z 2004 roku i gwarancja na rok.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuję za porady :grin: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r400 1,6benz 99] pedał sprzęgła w podłodze
towko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Lut 10, 2013 11:19
pardi
Brak nowych postów [R45] Sprzęgło w podłodze i pewna rzecz na asfalcie
cwieta Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 29 Nie Wrz 23, 2018 19:29
corpse13
Brak nowych postów [R45]Sprzęgło zostało w podłodze-Rozwiązanie samoczynne
barney79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Mar 23, 2012 07:39
szoso
Brak nowych postów [R45] Sprzęgło bierze wysoko.
piotrek1000 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Lis 27, 2018 09:27
denysss
Brak nowych postów [R400]Sprzęgło nisko bierze
Spoksik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pon Sty 13, 2014 12:45
Spoksik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink