Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Nowy nabytek i kilka pytań + foto
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Nowy nabytek i kilka pytań + foto
Autor Wiadomość
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



  Wysłany: Pon Sie 01, 2011 03:46   [MGF] Nowy nabytek i kilka pytań + foto
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

Witam przez zupełny przypadek stałem się właścicielem tego świetnego autka.
Nie miałem nic czasu żeby przygotować się do zakupu autka i może w sumie lepiej bo teraz po 5 godzinach czytania o HGF pewnie bym się trochę bał :wink:
Pytanie nr 1. Czy można regulować pozycje dachu, lub szyby bo w jednych drzwiach szyba po zamknięciu ładnie wchodzi w uszczelkę a w drugich się o nią zapiera i muszę robić myk z domykaniem szyby na zamkniętych drzwiach żeby wlazła w swoje miejsce.
2. Jak u was z twardością sprzęgła bo muszę przyznać że moje jest bardzo męskie. Gdzie szukać winy/jak temu zaradzić??
3. Jak to jest z białymi kierunkami z przodu? Ja na te pomarańczowe nie mogę patrzyć a na allegro białych nie widzę. Zna ktoś sklep który by oferował białe czy muszę polować na takie u "szrociarzy"
4. Podobnie z antenką od radia. Mam uchwyt z śrubą czy ktoś kupował/orientował się jaka antena z allegro (np. uniwersalna) Podejdzie i będzie jakoś wyglądać?


Na razie to tyle dodatkowo wrzucam kilka fotek auta :wink:






Mam nadzieje że auto się podoba
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 01, 2011 03:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pon Sie 01, 2011 14:24   

mati1411 napisał/a:
Pytanie nr 1. Czy można regulować pozycje dachu, lub szyby bo w jednych drzwiach szyba po zamknięciu ładnie wchodzi w uszczelkę a w drugich się o nią zapiera i muszę robić myk z domykaniem szyby na zamkniętych drzwiach żeby wlazła w swoje miejsce.


Skąd ja to znam... Na szczęście u mnie to prawa tak ma. Teoretycznie da się to wyregulować. Nawet wiem jak. Tylko teoria rozbiła się o praktykę, bo po wielu godzinach mordowania śruby regulacyjnej odpuściłem - zapieczona jak $%^&* - i możliwe że to przypadłość nie tylko mojego egzemplarza, tak dziwnie tą regulację zrobili...

mati1411 napisał/a:
2. Jak u was z twardością sprzęgła bo muszę przyznać że moje jest bardzo męskie. Gdzie szukać winy/jak temu zaradzić??

Raczej nic nie zaradzisz - ten typ tak ma ;)

mati1411 napisał/a:
3. Jak to jest z białymi kierunkami z przodu? Ja na te pomarańczowe nie mogę patrzyć a na allegro białych nie widzę. Zna ktoś sklep który by oferował białe czy muszę polować na takie u "szrociarzy"


Najtaniej chyba tu:
http://www.tomateam.pl/sk...=nadwozie&c=864
http://www.tomateam.pl/sk...=nadwozie&c=865
do tego jeszcze dwa takie na boki:
http://www.tomateam.pl/sk...nadwozie&c=1018

(nie żebym robił reklamę, ale nigdzie indziej nie widziałem, a na ebayu to są po 300 sztuka).

Antena? Trzebaby zmierzyć gwint i coś dopasować. Albo kupić całkiem nową.

I zapomnij o szrotach przy tym samochodzie. Nie znajdziesz tam nic co byłoby w dostatecznym stanie, aby był sens to kupować, a zazwyczaj popatrzą się na ciebie jak na idiotę, spytają "że co?" "Ale co to jest za samochód, jaka marka?" Po czym po dłuższym zastanowieniu pada "Nie znam, nie mamy do tego części".

Pierwszy raz widzę w polsce MGFa z coverami tylnych lamp. Dałbyś radę zrobić fotki w nocy jak wyglądają (mijania, kierunki, hamulce, wsteczne)?
Ładną tapicereczkę ktoś w nim zrobił ;)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Wto Sie 02, 2011 10:45   

No to powalczę jeszcze z tym dachem bo mnie to denerwuję.
Co do sprzęgła to chyba poczekam aż się skończy bo nie denerwuje mnie to znowu jakoś bardzo :wink:

Antenkę już sobie kupiłem w pierwszym lepszym sklepie ;-)

Dzięki za link do tych kierunkowskazów są kuszące tylko szkoda że dymione :sad: Jak nie znajdę nic lepszego to i tak na pewno będą lepsze od pomarańczowych.
Autko jest fajne i nie pozwala się nudzić ;-) Już w powitalni pisałem że wczoraj tak sobie na zgaszonym silniku po przejażdżce pękł wąż od wody. Akurat byłem z mechanikiem pod autem kiedy się to stało :/ Ale opanowaliśmy temat i jeździ dalej :wink:

Porobiłem zdjęcia tych lamp w nocy ale wszyły bardzo kiepsko nie oddają nawet w 10% efektu. Ale wrzucę jakieś jeszcze dzisiaj. :smile:
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Wto Sie 02, 2011 13:56   

Ściągasz boczek drzwi (śruby naokoło, niektóre z boków, do tego dwie od uchwytu i jedna od tego plastiku klamki). Oba regulatory (na przedniej i tylnej szynie) to widoczne na wierzchu blachy drzwi nakrętki (bodajże klucz 12) wewnątrz których widać końcówkę śruby z nacięciem na płaski śrubokręt. Trzeba te nakrętki poluzować - dwa pełne obroty powinny wystarczyć, i potem spróbować przekręcić śrubokrętem tą wewnętrzną śrubę - tylne powinny się poddać bez bólu, najwyżej po potraktowaniu WD40. Przednie jak drgną, to możesz się cieszyć - jest duża szansa że są zapieczone. Regulujesz parami, tak je wkręcając/wykręcając, żeby dolną część szyby przesunąć głębiej, bliżej zewnętrznej blachy drzwi i wzmocnienia. - To tak w skrócie. Niestety jak sam to robiłem, to mi się nie chciało żadnych zdjęć robić...
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Nie Sie 07, 2011 21:34   

te lexus lampy jak dla mnie są do wywalenia :/

dziwne wnętrze, skóra w romby, to jest seryjne?

Kierunki kupisz na tomateam lub na angielski ebayu, tanie nie są, ale warto przyinwestowac w lepszy wygląd:)
 
 
Maxiking 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Sie 08, 2011 01:42   

Od razu widać, że wnętrze nie jest oryginalne :wink: ktoś miał prawdę mówiąc okropny gust, ale o gustach się nie dyskutuje :razz: , a co do lamp to zdecydowanie nie pasują ale nie bawiłbym się w ich wymianę bo za nowe będzie musiał troche wybulić (używane z allegro) a te będą mu leżały w garażu bo wątpie czy znajdzie na nie klienta .

p.s jak Cie gryzie pomarańczowy kierunek kup spray'a do lamp i przyciemnij sobie :lol: najszybciej najprościej i najtaniej
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pon Sie 08, 2011 11:02   

Te lexusy sprzedasz na ebayu bo angole kochają takie wynalazki, a zwykłe lampy na allegro nie kosztują dużo jak sie dobrze upatrzy :)
 
 
lukasz07 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Sie 08, 2011 16:58   

Mad napisał/a:
a zwykłe lampy na allegro nie kosztują dużo jak sie dobrze upatrzy


Racja ja jak jedną musiałem potłuc aby dostać się po kluczyk do bagażnika to płaciłem 49zł z wysyłką :)
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pon Sie 08, 2011 17:28   

odkupię te lexusy. mogę Ci wysłać swoje - w pełni sprawne, bez żadnych pęknięć czy rys.
Mad - ostatnio z kumplem rozkminiliśmy jak by je uzdatnić - i to będzie dobry pomysł. a jak nie, to najwyżej kupię oryginały.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pon Sie 08, 2011 17:34   

Niech zgadnę, pomalujesz środek na czarno :) ?
 
 
practicator 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pon Sie 08, 2011 17:58   

lepiej ;)

[ Dodano: Pon Sie 08, 2011 17:58 ]
czarne leksusy stały kiedyś na ebayu i też nie zachwycały.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Pon Sie 08, 2011 18:02   

ja gdybym miał białego MGFa to bym zamontował dymione klosze, a tak to nie bardzo jest na co zmienić żeby bylo lepiej a nie gorzej :)
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Sob Sie 13, 2011 13:37   

Nie odzywałem się bo byłem na delegacji :wink:
Co do Lamp to na pewno zostają może na zdjęciach nie prezentują się najlepiej ale za to na żywo już tak.
Po prostu do innego koloru auta pewnie by nie pasowały ale akurat ze srebrnym się nie gryzą i dodatkowo fajnie się łączą z listwą chromowana klapy.
Mam znajomego który handluje diodowymi żarówkami podjadę zobaczyć co mi zaoferuje bo może być fajny efekt nocą z nimi.
Skóry przede wszystkim są porządnie obszyte i to mnie cieszy, mogły by być całe czerwone ale ze są jakie są to też nie jest źle.
Walczę z sobą czy częściowo nie obić też kierownicy na czerwono bo z góry i z dołu już się ściera. W końcu jak już ktoś powiedział A to można powiedzieć B :wink:

Co do dostawania się do bagażnika jak pisał kolega Łukasz to już też mnie to spotkało... Całe szczęście ze jedna lampa i tak miała poluzowane zaczepy i miałem je pokleić. Po akcji z kluczykami już musiałem :wink:
Generalnie cały czas się ciesze MG-F jest Pozytywnym autem i wywołuje pozytywne emocje :grin:
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Sob Sie 13, 2011 17:10   

nie no jeszcze listwa chromowana :twisted:
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Sob Sie 13, 2011 19:50   

hehehe dopiero mi uświadomiłeś że nie była oryginalnie :mrgreen:
Wszystko w co do tej pory wierzyłem pękło jak mydlana bańka... :wink:
Btw. Czy ktoś ma tzw. Roll Hoops`y??? Jestem ciekaw jak są montowane, bo myślę sobie coś takiego sprawić :wink:
 
 
Mad 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 321



Wysłany: Sob Sie 13, 2011 22:44   

Kupisz na ebayu jak wiekszosc fajnych gadzetów to mgfa, jak są montowane nie wiem, na pewno są drogie, występują w kilku odmianach i są bardzo fajne, tylko wtedy nie mozesz uzywac konwencjonalnego windschotta, jedynie plexa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG Tf] 1.8 kilka pytan
soban01 MGF i MG TF 2 Pią Maj 03, 2019 10:53
sTERYD
Brak nowych postów [MGF] Kilka pytań
Ciappo MGF i MG TF 23 Wto Kwi 02, 2019 19:28
Ciappo
Brak nowych postów [MGF] Garść pytań o MGF przd zakupem
Tinuviel MGF i MG TF 36 Pią Gru 27, 2013 15:20
Tinuviel
Brak nowych postów [MGF] Kilka problemów
Madis MGF i MG TF 9 Sro Sty 16, 2013 18:09
MultecFSO
Brak nowych postów [MGF] Kilka usterek
bosniak MGF i MG TF 11 Czw Gru 30, 2010 18:57
bosniak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink