Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] wyłacza się dzwięk podczas zgłaśniania radia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] wyłacza się dzwięk podczas zgłaśniania radia
Autor Wiadomość
mgrzesiekm 




Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Giżycko

Rover 75

  Wysłany: Nie Sie 28, 2011 16:04   [r75] wyłacza się dzwięk podczas zgłaśniania radia

Witam podłączyłem do radia aktywny subwoofer i pojawił się taki problem, że podczas zgłaśniania muzyki dźwięk się wyłącza. Radio podświetla się dalej nie ma tylko dźwięku. Po ponownym włączeniu radio gra normalnie aż do momentu gdy chce się dać muzykę głośniej.
Mam oryginalne radio 2din bez wyjścia na wzmacniacz, więc podłączyłem subwoofer poprzez złącze high output. Czy ktoś zna przyczynę takiego zachowywania się radia????
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 28, 2011 16:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mikimisz 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 61
Skąd: inąd

Rover 25

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 19:15   

Za bardzo się nie znam, ale jak dla mnie to mu (radio) mocy brakuje.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 28, 2011 20:49   

Jaki to wzmacniacz? Stosowałeś taki konwerter: http://allegro.pl/konwent...1743626690.html ?
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Nie Sie 28, 2011 21:11   

1 z ilu kanałów pobirasz sygnał do subwoofera ??
2. czy po odłączeniu przewodów czincz z adaptera ( bo domyślam sie ze z adaptera do subowoofera podłączenie jest za pomoca czincz) dzieje sie to samo??
3. jaki masz subooofer, gdzie on jest, jakiego pzekroju przewody zasotsowałeś do zasilania tego subwoofera i gdzie je podłączyłes pod zasilanie??
4. sprawdz jakie masz napięcie na akumulatoze przy wyłączonym silniku i przy załączonym, moze by tak ze alterantor jest na wykonczeniu i nie daje rady kiedy jest "uderzenie" basu i poprostu nie wyrabia
5. jakie masz radio orginalnie zainstalowane??
4. i jaki adapter??
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
mgrzesiekm 




Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Giżycko

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 29, 2011 22:19   

Radio mam oryginalne Alpine (te z nawigacją ale bez monitora tv). Konwentera nie zastosowałem ponieważ subwoofer ma wbudowany wzmacniacz w którym można podpiąć się do radia na dwa sposoby: 1. za pomocą czinczów, 2. za pomocą wyjścia high output (podpina się pod głośniki muszą być dwa minusy i dwa plusy). Ja wybrałem ten drugi sposób ponieważ radio oryginalnie nie posiada wyjść czincz.
Tak przyszło mi do głowy, że może jak podłączyłem się pod prawy i lewy głośnik przedni to być może za mocno obciążyłem radio?? (Z tego co poczytałem to z przodu są podobno większe głośniki niż z tyłu i jeszcze dodatkowo są te głośniczki do wysokich tonów). Jutro spróbuję podłączyć się pod tylne i zobaczę co będzie się działo? z
Znalazłem na allegro aukcje gdzie widać na zdjęciu takie same podłączenia jak u mnie w subwooferze:
http://allegro.pl/600w-su...1779235577.html
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Sie 29, 2011 22:43   

mgrzesiekm napisał/a:
Znalazłem na allegro aukcje gdzie widać na zdjęciu takie same podłączenia jak u mnie w subwooferze:
http://allegro.pl/600w-su...1779235577.htm

powedz mi jedno czy jak masz ściszone radio to czy subwoofer gra??
myśle ze powinienś podłączyć subwoofer poprzez adapter HL-406
http://www.audiosklep.pl/...inch-p-771.html
który pobiera sygnał z głosnika prawego i lewego(obojetnie czy przód czy tył) i przerabia na sygnał dostosowany do wejscie RCA (cinch)
myśle ze pownieneś ominąć te HIGH OUTPUT bo jakoś mi to sie nie podoba, raczej powinno pisac HIGH INPUT czyli wejscie a nie wyjscie HIGH OUTPUT, chyba ze sie myle.... na allegor pisze ze to wyjsie i wejscie ale moze koleś sie pomylił bo na tabliczce tak nie pisze
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
mgrzesiekm 




Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Giżycko

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 30, 2011 15:06   

Jak mam wyciszone radio to subwoofer nie gra. Jutro zobaczę jak będzie to wszystko grało jak podłącze z tylnymi głośnikami. Jak dalej będzie to samo to zamówię od razu ten konwerter i mam nadzieję że problem zniknie:)

[ Dodano: Wto Sie 30, 2011 15:06 ]
Podłączyłem się pod tylne głośniki i dalej to samo. Teraz zostało mi już zastosować konwerter i wtedy zobaczę jaki będzie efekt.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Sie 31, 2011 07:37   

mgrzesiekm napisał/a:
Teraz zostało mi już zastosować konwerter i wtedy zobaczę jaki będzie efekt.

polecam ci ten patent bo ja rak miałem zrobione przed wymianą radia na inne, napewno działa :) daj zanac jaki efekt z tego wyszedł
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
mgrzesiekm 




Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Giżycko

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 21:43   

Podłączyłem konwerter i problem zniknął:) Wszystko gra ładnie i radio już nie wyłącza dźwięku nawet przy bardzo głośnym podkręceniu muzyki:)
Jakby ktoś kiedyś chciał zamontować sobie subfoofer to polecam takie rozwiązanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Wyłącza wzmacniacz po odpaleniu silnika
roverr Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Czw Gru 04, 2014 10:02
longer86
Brak nowych postów [R600 20 SDI 98r] - Radio się grzeje i wyłącza
Vader Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pon Wrz 22, 2008 22:35
Vader
Brak nowych postów [MG ZT] Subwoofer HK - lepszy dźwięk przy otwartym bagażniku
wingregor Car-audio, nawigacje, radia CB 23 Nie Mar 04, 2018 16:34
sknerko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Kod do radia
Markzo Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Maj 21, 2010 11:29
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink