Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Hamulce praktycznie przestały działać
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Hamulce praktycznie przestały działać
Autor Wiadomość
Radziol17 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Wroclaw



  Wysłany: Nie Paź 02, 2011 21:55   [R420] Hamulce praktycznie przestały działać
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam!

Sytuacja na drodze wymusiła bardzo gwałtowne hamowanie. Udało się uniknąć kolizji, ale poczułem, że pedał od hamulca jakoś głębiej mogę wcisnąć, niż wcześniej. Następnie hamulce przy wciskaniu pedału bardzo słabo działały. Zatrzymałem się i przy ponownym odpaleniu zaświeciła się kontrolka od hamulca. Jak naciskałem pedał lekko to było słychać taki świst powietrza, jakbym coś pompował.

Jesteście w stanie doradzić, co to może być??
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 02, 2011 21:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 02, 2011 22:03   

Radziol17 zacznij od skontrolowania poziomu płynu hamulcowego. Jeżeli jest poniżej minimum - zacznij szukać wycieku.
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 02, 2011 22:40   

Moze pompa hamulca poszla

[ Dodano: Nie Paź 02, 2011 22:40 ]
albo ktorys z przewodow
 
 
 
Radziol17 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Wroclaw



Wysłany: Pon Paź 03, 2011 10:22   

Sprawdzę ten płyn hamulcowy. Jeśli jest wyciek to jak wleje tam sporo tego płynu to dam rade dojechac 10km do warsztatu, czy musze zalatwiac jakas lawetę? Z tak slabymi hamulcami to niebezpieczne, a nie nie mialem wczesniej nigdy takiego czegos, więc zadaję takie pytanie.
 
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 10:36   

Jeśli płynu było zbyt mało, to przy ostrym hamowaniu układ mógł zassać powietrze przez zbiorniczek i po prostu się zapowietrzyć.
 
 
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 12:11   

kwestia zapowietrzenia jest bardzo prawdopodobna. Tylko jeśli poziom płynu hamulcowego spadł to raczej należałoby zacząć szukać wycieku.. W Roverku mojej mamy (rok starszym) były już przewody hamulcowe (te które po podwoziu prowadzą na tył auta) do wymiany.. Polecam sprawdzić profilaktycznie bo przyczyną nie musi być wyciek z pompy lub bezpośrednio przy tarczach hamulcowych...

BTW. W ten weekend wymieniałem w swoim klocki hamulcowe oraz uszczelki w tłoczkach hamulców właśnie z powodu wycieku płynu przez sparciałą uszczelkę tłoczka.. :)
 
 
Radziol17 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Wroclaw



Wysłany: Pon Paź 03, 2011 18:22   

Czy odpowietrzanie tego to ciężka sprawa? Nigdy tego nie robiłem, może nie muszę fatygować mechanika?? Najgorsze jest, że nie wiem jak coś czy dam radę dojechać do mechanika, czy muszę lawetę wzywać... :/
 
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Pon Paź 03, 2011 20:27   

Do odpowietrzania potrzebnych jest dwóch ludzi. Jeden siedzi w kabinie i naciska pedał, drugi przy kołach odkręca odpowietrzniki. Zawsze istnieje ryzyko, że odpowietrznik można ukręcić i wtedy trzeba rozwiercać cylinderek i gwintować.
 
 
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 09:39   

dokładnie tak. Jeśli potraktujesz odpowietrzniki WD-40 a potem delikatnie będziesz odkręcał to nie powinieneś mieć problemów.

O ile dobrze pamiętam (nie będę się wdawał w szczegóły)
Uzupełnij poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku.
1.Odkręcasz koło
2.Odnajdujesz odpowietrznik
3.Delikatnie odkręcasz odpowietrznik tak aby pozostałna swoim miejscu, jednak zaczął "przepuszczać" zaległe w przewodach powietrze/płyn hamulcowy
4.Nałóż jakiś wężyk na odpowietrznik aby nie marnować płynu..
5.Druga osoba wsiada do autka i pulsacyjnie "pompuje" pedałem hamulca aż z przewodów hamulcwych zacznie wypływać jedynie płyn hamulcowy...
6.PAMIĘTAJ O REGULARNYM DOLEWANIU PŁYNU DO ZBIORNICZKA ABY NIE ZASSAŁ ON KOLEJNYCH PORCJI POWIETRZA PODCZAS ODPOWIETRZANIA :)

Jak gdzieś się pomyliłem to proszę o poprawki :)

Powodzenia ;)
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 12:01   

Dobrze napisałeś :mrgreen:
Ja kiedyś w Mondeo odpowietrzałem bez zdejmowania kół (i bez kanału), dało radę. Nie wiem, jak jest w Roverach z dostępem do odpowietrzników, bo jeszcze tego nie przerabiałem.
Kolejność odpowietrzania: PT - LT - PP - LP.
 
 
Radziol17 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Wroclaw



Wysłany: Wto Paź 04, 2011 13:48   

Witam! Dzięki za zainteresowanie.

Pojechałem samochodem do mechanika, dałem radę spokojnie dojechać bez lawety.
Okazało się, że całe przewody są już zardzewiałe i skorodowane. Lekko śrubokrętem odgiął w jednym miejscu i pękł przewód z którego był wyciek. Muszą z dwóch stron przez cały samochód poprowadzić jakieś miedziane kable które kupuje się na metry (potrzeba z 8m), odpowietrzyć, uzupełnić płyn hamulcowy. Za całość w Warszawie mechanik powiedział, że będzie to kosztowało 500zł. Czy to normalna cena? Jak mam do tego się ustosunkować??

Z góry dzięki za odpowiedź...
 
 
 
adamek.o2 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 143
Skąd: Zambrów/W-wa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 04, 2011 14:17   

Witaj. No skoro przewody były skorodowane to miałeś ten sam problem co w moim drugim Roverku...

Hmm 500zł i "NORMALNA CENA" nie idą w parze.. ale to Warszawka i to dużo wyjaśnia...
Ja wymieniałem to w mojej rodzimej miejscowości 130km od Wawy więc i ceny inne.. Ale za wymianę kompletu przewodów (tak jak mówisz- też było płacone za metr bierzący plus zarabianie końcówek) to z robocizną zapłacone coś pomiędzy 220 a 260zł.. Na pewno nie więcej. Fakt, że autkiem tam dojechać i dzień spędzić trzeba więc wątpię aby Ci się chciało ale masz porównanie ;)

Ja się ogólnie bardzo cieszę, że jeszcze nie musiałem w żadnym swoim autku nic naprawiać w Wawie a części kupuję w sklepach "u siebie" na Podlasiu bo ceny i części i usług są w najgorszym wypadku 1/3 niższe...


Jako potwierdzenie proszę sobie zadzwonić i sprawdzić jeśli chcesz :)

"Expert" S.C. PHU J. Kowalewska i C. Kowalewski

Dane adresowe: woj. podlaskie · Cieciorki 18-300, ul. Cieciorki 1

tel. (86) 2714201
 
 
Radziol17 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 34
Skąd: Wroclaw



Wysłany: Wto Paź 04, 2011 14:59   

No to niezłą przebitkę mają. Mechanik mówił, że to za materiał wyjdzie coś ponad 200zł, a robocizna i odpowietrzanie + płyn hamulcowy chyba nie wychodzi za 300zł... Może uda mi się go przycisnąć. Chcę jeszcze mu dorzucić linkę od otwierania maski bo mi się urwała.

Ja pochodzę z opolskiego i jestem pewien, że u siebie zrobiłbym to taniej, ale stało się to w Warszawie i nie miałem wyboru...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Wszystkie szyby przestały działać
IWA Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Lip 06, 2012 17:41
bizon
Brak nowych postów [R400 '98] elektryczne szyby nagle przestały działać
z dnia na dzień zdechły wszystkie szyby
MikoY Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Lis 24, 2009 10:05
darek_wp
Brak nowych postów [R420] Po wizycie u mechanika przestał działać ABS
chrupol Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Kwi 18, 2008 21:16
PHJOWI
Brak nowych postów [r420] Licznik kilometrów przestał działać
haxigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Lis 30, 2012 18:06
haxigi
Brak nowych postów [R420] Przestała działać kontrolka rezerwy paliwa
Jusci Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Kwi 15, 2007 10:05
Jusci



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink