Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] Proszę o pomoc w ocenie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] Proszę o pomoc w ocenie.
Autor Wiadomość
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 19, 2011 12:15   

może warto się zainteresować autem klubowicza Ciufa zadbany i bardzo fajny egzemplarz, ktorym zajmował się Mariusz418.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 19, 2011 12:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 19, 2011 12:31   

Ten zółty, bardzo ładnie wygląda. Też myślę, że warto go obejrzeć. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Sie 19, 2011 19:35   

Markzo, kolega szuka auta do 11 tys zł a taka cena nie wchodzi w gre :) za darmo nie oddam :P
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 12:25   

raczej nikt nie sprzeda ZR 160 zadbanego za mniej niż 14k. Nie ma co liczyć na prezenty. To są samochody które bardzo prowokują, przez co mało jest egzemplarzy nie bitych, lub z silnikami w dobrym stanie. Jak ktoś dołoży to jeździ aż zajeździ i dopiero sprzedaje. Ja kupiłem szrota ale dość tanio. Dołożyłem do niego 6500, w przyszłym tygodniu dołożę jeszcze z 500 i w najbliższej przyszłości będę miał hamulce do zrobienia, a w tym modelu to jest koszt 2 razy taki jak z innym silnikiem... Ogólnie jak wszystko podliczyć to mnie się opłaciło kupić szrota i naprawiać. Ale przynajmniej silnik miał ten samochód zdrowy i z niskim przebiegiem. Oprócz spalania trzeba też wziąć pod uwagę inne rzeczy. Bo większy silnik to nie tylko większe spalanie, ale też koszty ubezp. i opon. Ogólnie ja miałem dostać samochód tylko wizualnie w złym stanie. Od tej pory panuje u mnie zasada, że jak coś źle wygląda to będzie też źle jeździć. Ludzie bardziej przywiązują uwagę do wyglądu. Jak ktoś nie wydawał kasy na wygląd samochodu to nie ma co liczyć że technicznie będzie wszystko ok. A ceny tych MG są zależne od dwóch rzeczy: stanu i czy przed liftem czy po lifcie. Rocznik i przebieg nie gra roli. Licznik można zawsze cofnąć. Spalanie tego samochodu jest też wcale nie małe jeżeli się go ciśnie. Mi spala około 13-16L w mieście. Można zejść do spalania 10l w mieście ale wtedy to wolałbym diesla. Z ofert internetowych to chyba bym wziął tego z pod Poznania po lifcie i próbował go reanimować. Ale za jakieś 8k zł max. Wyrobiłbyś się w 11k zł z wymianą silnika.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 13:39   

pgrad napisał/a:
że jak coś źle wygląda to będzie też źle jeździć.
heh uwielbiam takie generalizowanie, mój samochód wizualnie ma duże braki, za to od strony technicznej jak na swój bieg utrzymuje go cały czas w bardzo dobrym stanie... po prostu jak mi to kiedyś kolega powiedział(kupił subaru po dachu prawdopodobnie heh) blachą się nie jeździ, wolę porobić zawiechę, jakieś wymiany części eksploatacyjnych ew. innych ważnych pomagających w codziennej eksploatacji rzeczy niż martwienie się zniszczonym lakierem lub wgniotką parkingową :p ale cóż najwyżej nigdy nie kupisz ode mnie samochodu...
 
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 21:40   

2 razy słyszałem podobną opinię i 2 razy się zawiodłem. Więcej się nie dam nabrać. Jeżeli samochód źle wygląda to na 99% jest też rzeźba z mechaniką- takie moje zdanie. Są wyjątki od tej reguły ale to rzadkość. W przypadku MG ZR, jeśli kogoś stać na paliwo do tego samochodu i części to na lakiernika itp. też go powinno być stać.
 
 
 
zelu 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 69
Skąd: Warszawa/Marki



Wysłany: Czw Paź 06, 2011 21:58   

ja kupilem 420 za 3000 czyli sporo ponizej ceny rynkowej wizualnie ma duzo brakow ale technicznie wszystko oki a samochod ma 270tys km teoretycznie ^^ jedyny minus to to ze gubi plyn od wsmogania
_________________
www.pasmanteria.warszawa.pl
Zapraszam :)
 
 
 
PopeY 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 208
Skąd: Konin



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 10:38   

ja swojego chce sprzedać za 11000zł i nie ukrywam że ma mankamenty,ale głównie ze strony blacharki bo silnik i mechaniczne sprawy oceniam dobrze,lecz pomimo tego żadnych telefonów nic i tak już z rok czasu :sad:
_________________
MG ZT 190
Kocham oryginalne auta
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Paź 19, 2011 11:26   

PopeY, bo widzisz ludzie są głupi - ja mam opinię że blachą się nie jeździ to nie robię tym bardziej że miałem przykład jak mi już dwa razy w te same drzwi przypiep...li - dobrze że nie robiłem bo totalna wtopa przy takim układzie by była :wink: . Rovera miałem wychuchanego wizualnie a za to technicznie była padaka, nie raz też auto ledwo jeżdżące za to lakier jak nówka mimo konkretnego wieku... szczególnie jak jest na sprzedaż, wiem bo niejednego handlarza znam :wink: .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] proszę o pomoc w ocenie.
ADAM1974 Chcę kupić ROVERka 4 Wto Lip 06, 2010 07:14
mike-l
Brak nowych postów Proszę o pomoc w ocenie r75
gigias Chcę kupić ROVERka 4 Sob Sie 28, 2010 12:04
gigias
Brak nowych postów [R25 & MG ZR] proszę o pomoc w ocenie egzemplarzy 1,4+lp
marcinbl Chcę kupić ROVERka 9 Czw Gru 26, 2013 23:00
marcinbl
Brak nowych postów ROVER 25-proszę o pomoc w ocenie
smietan123 Chcę kupić ROVERka 4 Wto Paź 14, 2014 14:17
smietan123
Brak nowych postów [R75] tym razem proszę o pomoc w ocenie tych:
eluniaj Chcę kupić ROVERka 5 Pon Sie 16, 2010 14:55
Zukowaty



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink