Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Zgrzyt na 3 biegu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Zgrzyt na 3 biegu
Autor Wiadomość
chrupol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 148
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 18:52   [R420] Zgrzyt na 3 biegu
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam

Mam skrzynie, gdzie przed wrzoceniem 3 czuc lekki zgrzyt bieg sie wrzuca normalnie ale ten zgrzyt jest dosc uciazliwy no i nie wiem czy przez niego nie psuje sie skrzynia albo sprzeglo ...

zgrzytu nie ma, gdy silnik jest zimny (no i skrzynia zapewne tez) podejzewam, ze chodzi o oliwe moze jej brak ? albo co innego bo na zimnym olej jest gesty moze ma to jakis zwiazek albo plote glupoty, jeszcze nie sprawdzalem stanu poziomu oliwy w skrzyni (nawet nie wiem jak to zrobic)

pomozcie, moze ktos spotkal sie z tego typu usterka, jeszcze tak myslalem, ze moze to przez synchronizatory ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 18, 2011 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 29, 2008 18:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dante27 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 204
Skąd: 33- 300 Nowy Sącz



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 21:32   

Najpierw sprawdź stan oleju w skrzyni, to proste. Musisz podnieść auto i przy skrzyni z boku będzie śruba (tzw. korek), jeżeli przy odkręcaniu zacznie lać olej to jest dobrze jeżeli wykręcisz całkiem i nic to znaczy że go nie ma lub jest duży ubytek. Najlepiej wymień mimo wszystko polecam Elfa. Nie jest drogi i bardzo dobry około 16- 17zł za 0,5L a wchodzi około 2L. To co opisujesz to wskazuje na jak wspomniałem olej lub masz wodzik na 3 biegu wyrobiony. Podobnie miałem w zimie. Olej był ok ale drugi i czwarty bieg wchodził z oporem i takim dziwnym zgrzytem. Po jakimś czasie uspokoiło sie i było ok. Ale czarnego scenariusza nie chcesz znać. Pozdrawiam.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 19:40   

calkiem mozliwe ze pada Ci synchronizator tegoż biegu
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
chrupol 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 148
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 21:37   

Panowie sprawdzalem olej u mechanika i o ile w blad mnie nie wprowadzil to olej jest

tak wiec wymiana synchronizatora (zalozmy, ze to to) wiele kosztuje - duzo roboty ?
 
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 21:50   

Powiedz mi też jak ten mechanik srawdził ten olej-powąchał?spróbowal jezykiem?dotknął paluchem ?jak stwierdził że jest dobry i kiedy był wymieniany ?..........
Wymień olej na nowy i zaobserwuj co sie dzieje-jak sie poprawi to wybulisz ze 40 pln (2 litry oleju+wymiana),a jak nie to bedziesz sie martwił dalej-bo za 50 pln to skrzyni nie wyciągniesz,ani tym bardziej nie naprawisz.....a dopiero po rozebraniu okaże sie co tam za czort siedzi....(zużyty synchron,wytarta przesuwka,luz na łozyskach,zużyte zeby....)
pozdrawiam
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 09:33   Re: [420 Si Lux] zgrzyt na 3 biegu

chrupol napisał/a:
Witam

Mam skrzynie, gdzie przed wrzoceniem 3 czuc lekki zgrzyt bieg sie wrzuca normalnie ale ten zgrzyt jest dosc uciazliwy no i nie wiem czy przez niego nie psuje sie skrzynia albo sprzeglo ...

zgrzytu nie ma, gdy silnik jest zimny (no i skrzynia zapewne tez) podejzewam, ze chodzi o oliwe moze jej brak ? albo co innego bo na zimnym olej jest gesty moze ma to jakis zwiazek albo plote glupoty, jeszcze nie sprawdzalem stanu poziomu oliwy w skrzyni (nawet nie wiem jak to zrobic)

pomozcie, moze ktos spotkal sie z tego typu usterka, jeszcze tak myslalem, ze moze to przez synchronizatory ?


Jeśli zgrzyta tylko przy włączaniu III biegu, a na innych nie zgrzyta (prócz wstecznego, bo ten nie jest synchronizowany) - to znaczy, że nie działa jak należy synchronizator tego biegu.
Albo jego sprężyna siadła, pękła, albo pierścień ślizgowy synchronizatora zużyty.
Bez wyciągnięcia skrzyni i oglądnięcia tego gałami nie da rady tego stwierdzić.
I tak masz lepiej, bo ja w swoim Polonezie, żeby wyciągnąć skrzynię biegów, to muszę się pięknie namęczyć.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
kqba 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 262
Skąd: Żory



Wysłany: Pon Lis 07, 2011 13:30   

chrupol napisał/a:
Panowie sprawdzalem olej u mechanika i o ile w blad mnie nie wprowadzil to olej jest

tak wiec wymiana synchronizatora (zalozmy, ze to to) wiele kosztuje - duzo roboty ?


Czy udało Ci się to naprawić, bo chyba mam to samo?

Czy synchronizator jest na którymś z tych obrazków:
http://www.rimmerbros.co....00-1600--m-2859
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Zgrzyt na 3 i 5 biegu
chrupol Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Nie Paź 19, 2008 20:47
chrupol
Brak nowych postów [416 Si] Zgrzyt podczas wrzucania biegu wstecznego
Mevisto93 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Sty 23, 2016 22:58
sTERYD
Brak nowych postów [R420] Zgrzyt w tylnym zawieszeniu przy dodaniu gazu
6harry6 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Lip 27, 2014 09:00
6harry6
Brak nowych postów [R420] Słabiutki na 4 i 5tym biegu
pgrad Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sob Kwi 12, 2008 15:36
pgrad
Brak nowych postów [R420] Spalanie na biegu jałowym
GG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Gru 09, 2007 21:16
GG



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink