Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 Tourer] Demontaż tylnej szyby, ogrzewanie tylnej szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Sob Paź 22, 2011 17:51
[R75 Tourer] Demontaż tylnej szyby, ogrzewanie tylnej szyby
Autor Wiadomość
urzendnik 



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 22, 2011 14:24   [R75 Tourer] Demontaż tylnej szyby, ogrzewanie tylnej szyby
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Przeszukałem forum ale nie udało mi się znaleźć nic o demontażu tylnej szyby w r75 kombi.

Problem polega na braku ogrzewanie tylnej szyby. Po długiej walce udało mi się zdemontować całą szybę. Prąd do wtyczki dochodzi. Na instalacji ogrzewania szyby mam 14 omów.

Próbowałem również dobrać się do bezpośredniego podłączenia nie wiem jak oddzielić szybe od blachy. Czy to jest klejone? czy może na jakieś zaczepy? Ktoś może wie jak to zrobić? Jak dobrać się bezpośrednio do podłączeń na szybie, pod blachą?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 22, 2011 14:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 22, 2011 14:48   

jaestem przed tym samym... ale z tego co ja sie dopatrzyłem - to wina leży w przerwanych nitkach - tam jeest tak niefajnie zrobuone ze jest folia ochrona przy uszczelce ( od wewnętrznej strony auta) jak sie otwieta klapę ( w sensie samo szkło) dośc czesto to przecierają sie - przyglądałem sie jakis czas temu i jak dla mnie jest to nie rozbieralne - zostaje jedynie połatać te nitki. Spróbój cieniutkim przewodem sprwadzić przy samym brzegu okna - czy masz napięcie ale sprawdz to po odchyleniu tej uszczelki ( czy tam foli - dokładanie nie pamietam) - jeśli tam masz napięcie a na środku juz nie .. to przerwane jest własnie w tym miejscu - będe niedługo to robił to moze porobie fotki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
urzendnik 



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 22, 2011 15:17   

Masz racje.
4 nitki od dołu nie przewodzą już. Ale..... Czy to powód, że cała szyba nie grzeje??
Obwód na wtyczce jest zamknięty a mimo to - nie grzeje.
A jeszcze ta uszczelka... ona jest strasznie sztywna i ciężko ją odciągnąć od szyby.
Można ją bezpiecznie wyciągnąć?
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 22, 2011 18:51   

uszczelke musisz lekko podwadzic i tam tą farbką przewodzącą przesmarować ... nie wiem dokłądnie - jak..w sobote będę walczył ..
czy ty też czesto korzystasz z otwieranej szybki ? ja zauwazułem ze nitki mi zaczeły padac stopniowo - im wiecej uzywałem tym szybciej padały
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
urzendnik 



Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 36
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 19:09   

Autko mam od czerwca tego roku i z tego co kojarzę, to od początku nie działało ogrzewanie szyby. Jak to zwykle bywa, latem nie miałem problemu i ogrzewana szyba była niepotrzebna. Teraz pogoda mnie zmusiła do działania. Szybę przyniosłem do domu, żeby niska temperatura nie usztywniała uszczelki. Niestety - niewiele to pomogło. Jak słusznie zauważyłeś, ściera się pod uszczelką, ale chyba dość głęboko to starcie jest i ciężko będzie czymkolwiek podejść. Na razie brakło mi czasu na dalszą zabawę. Ale będę próbował. Ja coś Ci się uda i bedziesz się chciał podzielić to będę obserwował ten temat :)
Mi się udało szybę całkowicie zdemontować i jeśli tu będziesz miał kłopot o chętnie pomogę.
Powodzenia
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Lis 09, 2011 20:54   

Czy w końcu komuś udało się zdemontować uszczelkę/szybę? Przydał by się jakiś opis dla potomnych. :lol:
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 16:38   

ja sie poddałem .. jeżdzę bez ogrzewanej tylnej szyby .pewnie wymienie na nową bo malowanie nitek tak gdzie je widać nic nie daje .. poprzecierane są w miejscach do których nie ma dostępu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 17:08   

Dostęp jest po wyjęciu uszczelki. Mam upalone kilka ścieżek po lewej stronie (patrząc od tyłu auta) pod uszczelką. Nie za bardzo chce wyjść, a nie chcę jej uszkodzić. Szyby też szkoda by było :razz: . Ale żeby zaraz kupować cała szybę, :shock: to chyba lekka przesada.
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 10, 2011 22:56   

HarryVip napisał/a:
Dostęp jest po wyjęciu uszczelki. Mam upalone kilka ścieżek po lewej stronie (patrząc od tyłu auta) pod uszczelką. Nie za bardzo chce wyjść, a nie chcę jej uszkodzić. Szyby też szkoda by było :razz: . Ale żeby zaraz kupować cała szybę, :shock: to chyba lekka przesada.


oj tam oj tam :) - nie mam gdzie tego zrobic ..musze oddac do warszatu ..albo jechac 170 km.. do tego jak policzyc srebro w płynie do naprawy + 0 gwarancji że bedzie działało ....
+ czas na to wszystko , moze sie okazac ze lepiej poszukac zdrowej sztuki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Spryskiwacz tylnej szyby - Tourer
maryba Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Sie 08, 2015 14:19
prebenny
Brak nowych postów [MG ZT] Ogrzewanie tylnej szyby
MaReK Rover serii 75, MG ZT 31 Czw Lis 05, 2015 20:06
wellman
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie tylnej szyby
Zajac1941 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Mar 06, 2017 16:41
Marcin84
Brak nowych postów [r75] podgrzewanie szyby tylnej
n0name Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Kwi 05, 2017 06:50
dj_darco
Brak nowych postów [R75] Roleta tylnej szyby
sash997 Rover serii 75, MG ZT 31 Pią Sty 12, 2018 16:49
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink