Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all] Czym zabezpieczacie lakier po myciu?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R all] Czym zabezpieczacie lakier po myciu?
Autor Wiadomość
Krystian1982 




Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 68
Skąd: Przysucha/Warszawa



Wysłany: Pią Lis 25, 2011 00:20   [R all] Czym zabezpieczacie lakier po myciu?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Hej. Chciałbym Was podpytać jakie środki stosujecie do zabezpieczania lakieru po umyciu samochodu. Sam trzymam samochód pod chmurką i dodatkowo nie mam zaparcia, żeby godzinami wcierać w karoserię kolejne specyfiki. Dlatego wdzięczny będę za wskazanie prostych w użyciu i niedrogich (najlepiej typu all in one) środków przy pomocy których mogę zabezpieczyć lakier przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 25, 2011 00:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 27, 2011 13:59   

Dokładne mycie, a po myciu raz na jakiś czas pasta tempo. Diabelski połysk po każdym następnym myciu.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 29, 2011 17:35   

rovek, takie rady sobie daruj pasta tempo po za tym, ze sciera nam lakier nie zabezpiecza go w zaden sposob po za tym chyba nie widziales prawdziwego polysku :razz:

Krystian1982, niestety jak nie masz zaparcia to nic dobrego Ci polecic nie moge. Dobry wosk wytrzyma spokojnie 3 miesiace ale trzeba poswiecic na to kilka dobrych godzin zeby dobrze przygotowac powierzchnie i nalozyc wosk. Imho warto raz na 3-4 miesiace poswiecic wiecej czasu niz przy kazdym myciu babrac sie tanimi marketowymi specyfikami. Gdzies nawet na tym forum opisywalem co i jak wiec mozesz poszukac jesli Cie temat zaintereuje :D
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 00:17   

Pasta Tempo to najgorsze badziewie jakie może być. Efekty jakie daje po wypolerowaniu dla przeciętnego użytkownika auta będą świetne, ale już po pierwszym myciu praktycznie cały efekt znika i zostają mikro rysy po paście, które doskonale widać pod słońce, a po dłuższym stosowaniu doskonale matuje lakier. Nie raz już się spotkałem z opinią kolegów, że jestem głupi bo wydaję kupę kasy na kosmetyki, a oni kupują "super" pastę Tempo za 7zł i mają prawie taki sam efekt (oczywiście w tym przypadku "prawie" robi wielką różnicę), tylko że mój efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy i nie niszczy lakieru lecz go chroni, a ich tak jak już wcześniej napisałem. Sto razy lepszy będzie jakiś markowy wosk, który można kupić od około 20zł do nawet 150zł. Z tych tańszych i dających naprawdę dobry efekt (lepszy niż Tempo) polecam "Formula 1 Carnauba car wax", kiedyś stosowałem i byłem zadowolony.
Od dłuższego czasu interesuję się auto detailingiem, czyli "porządniejszą" pielęgnacją samochodu i zainteresowanym polecam to forum:
http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php
Są tam wszystkie (a nawet i więcej) informacje na temat kosmetyki aut.
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 21:38   

TUTAJ
Pisałem coś chyba o zabezpieczeniu lakieru. Generalnie ,środki z niskiej półki na długo nie starczają...
 
 
vengador 



Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: W-wa



Wysłany: Pią Gru 23, 2011 19:49   

Ja polecam hydro wosk, tani nie jest, no i ciężko dostać małe opakowanie, ale jest super jeśli chodzi o zabezpieczenie przed wnikaniem brudu, nie uchroni jednak od smoły i kamieni. Po myciu lekko zraszasz auto, spłukujesz wodą i gotowe, kropelki jak po woskowaniu, zero zmęczenia.
 
 
kangaroo69 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 562
Skąd: Lubelszczyzna



Wysłany: Czw Gru 29, 2011 19:04   

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wosk Ice firmy Turtle ,niebieski w płynnej postaci, na Allegro dotępny z przesyłką za 50pln. Przede wszystkim w odróżnieniu od innych specyfików nie zatrzymuje wody. Dla porównania ja użyłem wosku Autolandu za 20pln, a kolega Ice, pracujemy razem więc obserwowaliśmy auta co dziennie, efekt był taki że na moim samochodzie połysk znikł po dniu a i woda już się zbierała a kolegi golf z wysokim połyskiem i brakiem kropli wody 2 tygodnie wytrzymał :grin: Jednak myślę że pomimo pięknego wyglądu mocno samochodu nie zabezpieczy bo nakłada się go w postaci niby mgiełki, co za grubą warstwą nie jest :???:
Pozdrawiam :smile:
_________________
http://www.ekmoto.pl/KONKURS-a13_0.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ALL] Przetarty bok, lakier, wgniecenie
Link Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 13 Pon Maj 04, 2009 21:46
faecd
Brak nowych postów [Rover all] ile mniej więcej kosztuje lakier
drlubicz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 9 Sob Kwi 03, 2010 10:47
Perez
Brak nowych postów [All]Co w czym jeździ.
BigBoyPL Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Pon Lis 05, 2012 18:01
BigBoyPL
Brak nowych postów [seria K] czym diagnozować Rovera 1,4?
kusmier223 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 10 Sro Gru 10, 2008 18:05
kusmier223
Brak nowych postów [MG ZR160] Czym spawac zderzak - PP+10%TF
dawidd Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Nie Cze 07, 2020 14:14
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink