Forum Klubu ROVERki.pl :: O co chodzi z podpisami?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
O co chodzi z podpisami?
Autor Wiadomość
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:36   

alexi napisał/a:
Cytat:
Zanim zadasz pytanie przeczytaj Techniczny FAQ , następnie poszukaj , a jeśli nadal masz wątpliwości dopiero zadaj pytanie stosując się do Zasad Kącika, w którym piszesz.
Pisz poprawnie
Pozdrawiam Monika
Galeria Sztuki
Przekaż 1% podatku dla Oli


A to niby jest krótki podpis xD


Pod względem kodu, który jest niewidoczny dla przeglądającego forum, podpis jest jeszcze dłuższy :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:37   

alexi napisał/a:
A to niby jest krótki podpis xD
ale spełnia warunki. Wykorzystane 6 linijek z 7 dostępnych.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:40   

tronsek napisał/a:
alexi napisał/a:
A to niby jest krótki podpis xD
ale spełnia warunki. Wykorzystane 6 linijek z 7 dostępnych.


Jeśli mowa o widocznym podpisie, mój zajmował 2 lub 3 linijki (nie pamiętam).

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:40 ]
tronsek napisał/a:
alexi napisał/a:
A to niby jest krótki podpis xD
ale spełnia warunki. Wykorzystane 6 linijek z 7 dostępnych.


Kolejny pisze o warunkach!! Jakie one są?? Gdzie można o nich przeczytać (dokładnie)?

Przestań pisać o warunkach, skoro sam nie wiesz jakie mają być!
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:40   

Tomi napisał/a:
mój zajmował 2 lub 3 linijki (nie pamiętam).
wiem i widziałem. Dlatego w Twoim przypadku jest to dla mnie niezrozumiałe, dlaczego musiałeś edytować.
Tak, czy inaczej trzeba poczekać na Marka aby wyjaśnił co i jak.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:42   

tronsek napisał/a:
Tak, czy inaczej trzeba poczekać na Marka aby wyjaśnił co i jak.

No przecież wyjaśniłem ;) To błąd w oprogramowaniu ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:45   

Przepraszam, że się uniosłem ale czasem irytująca jest postawa admina/mod, który przyjmuje postawę wszechmogącego i wszechwładnego a nie potrafi przekazać podstawowych informacji, o które jest pytanie.

Źle świadczy, gdy admina może skomentować w sposób:
"Mądry wie co pisze,
głupi pisze co wie."

Dlatego jeśli się nie ma nic do powiedzenia (napisania) lepiej nie pisać nic.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:47   

tronsek, Tomi należy do grupy Instytucja Wspierająca, która ma takie same przywileje (jeśli chodzi o forum) jak Klubowicz, ale Markowi to umknęło i Tomi został "potraktowany" jako Sympatyk.

A co do warunków, fajnie, że piszesz że takie są tylko że dla nas to w dalszym ciągu abstrakcja. Wszystko świetnie, że sobie coś ustaliliście, ale zapomnieliście dać nam szklaną kulę.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:49   

MaReK napisał/a:

No przecież wyjaśniłem ;) To błąd w oprogramowaniu ;P


Jak widzisz dla admina, to niezgodność z zasadami forum :)

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 11:49 ]
walkie napisał/a:
tronsek, Tomi należy do grupy Instytucja Wspierająca, która ma takie same przywileje (jeśli chodzi o forum) jak Klubowicz, ale Markowi to umknęło i Tomi został "potraktowany" jako Sympatyk.


Walkie patrz trochę wyżej podpis ADIego.
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:51   

No dobra, to przynajmniej chyba tak miało być jak napisałam. (z naciskiem na chyba).

I nie mam wytłumaczenia tego bałaganu. Nie wiem jak Wy ale idę w ciepłą wannę się zanurzyć. ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:53   

Tomi ustaw sobie testowo podpis na więcej niż 3 linijki.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:57   

Zmieniłem i chyba tak zostawię jako protest przeciw temu, co najbardziej mnie boli w niejasności regulaminu i regulacji.

A co mnie najbardziej boli, to przekazywanie komercyjnych informacji w podpisie... ale jak widać przeszkadza to tylko adminom, gdy handlarz samochodów pojawia się na forum i chce sprzedać parcha :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 11:58   

Cytat:
_________________
Sprzedam wszystko i wszędzie (to podpis, który spełnia kryteria forum)
Czyli sprzedam:
1
2
3
4


No chyba się udało.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:13   

MaReK napisał/a:
Cytat:
_________________
Sprzedam wszystko i wszędzie (to podpis, który spełnia kryteria forum)
Czyli sprzedam:
1
2
3
4


No chyba się udało.


Specjalnie odniosłeś się tylko do kwestii technicznej :P

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:00 ]
A i to nie do końca (patrz podpis ADIego, który chyba klubowiczem nie jest :P

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:02 ]
Zresztą to kwestia na szerszą dyskusję (mowa o komercyjnych aspektach współpracy z klubem)...

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:13 ]
Jak widać dyskusja wymarła i żaden admin/mod nie chce się wypowiedzieć na ten temat... może dlatego, że nie sposób podpisać tego do regulaminu forum :P

ale ja się proszę "warna" tymi prowokacjami :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:13   

Tomi napisał/a:
Specjalnie odniosłeś się tylko do kwestii technicznej :P

Tak.

Tomi napisał/a:
A i to nie do końca (patrz podpis ADIego, który chyba klubowiczem nie jest :P

Ja też złamałem barierę 7 linii. Forum załamuje tekst, aby nie wyjść poza ramy marginesu, więc dla nas to kolejna linia, ale nie ma tam entera. Co za tym idzie, możesz sobie wpisać 20 linijek, o ile zmieścisz się w ilości znaków, a nie użyjesz nigdzie końca linii ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:24   

MaReK napisał/a:

Ja też złamałem barierę 7 linii. Forum załamuje tekst, aby nie wyjść poza ramy marginesu, więc dla nas to kolejna linia, ale nie ma tam entera. Co za tym idzie, możesz sobie wpisać 20 linijek, o ile zmieścisz się w ilości znaków, a nie użyjesz nigdzie końca linii ;)


No właśnie o tym pisałem wcześnie, pytając o dokładną regułę (czy mowa o widocznym, czy o kodzie)... ale admini w kwestii tego pytania nabrali wody w usta.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:24 ]
Chyba jest jeszcze problem z regułami podpisu.
 
 
tronsek 




Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:30   

Tomi napisał/a:
Chyba jest jeszcze problem z regułami podpisu.
Masakra. Ostatnią linijkę traktuje jako jeden wyraz i nie jest w stanie załamać tekstu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:34   

tronsek napisał/a:
Tomi napisał/a:
Chyba jest jeszcze problem z regułami podpisu.
Masakra. Ostatnią linijkę traktuje jako jeden wyraz i nie jest w stanie załamać tekstu.


Kwestia odpowiedniej manipalacji i już jest dłuższy podpis :)

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:34 ]
Aby tylko nie użyć "entera" i zmieścić się w 1300 znakach.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:39   

Tomi napisał/a:
Przepraszam, że się uniosłem ale czasem irytująca jest postawa admina/mod, który przyjmuje postawę wszechmogącego i wszechwładnego a nie potrafi przekazać podstawowych informacji, o które jest pytanie.

Źle świadczy, gdy admina może skomentować w sposób:
"Mądry wie co pisze,
głupi pisze co wie."

Dlatego jeśli się nie ma nic do powiedzenia (napisania) lepiej nie pisać nic.


To oczywiście nie jest wycieczka osobista?

Na Twojego pierwszego posta odpowiedziałam tylko dlatego, żebyś nie czuł się olany zadając pytanie o podpis. Bo wtedy też byłoby bardzo źle. A że jak również wspomniałam (czytanie ze zrozumieniem ;)) zmiana została wprowadzona przez MaRKa w nocy i tylko on jest w stanie wyjaśnić wszystkie szczegóły techniczne, ograniczyłam się tylko do tego. Zapamiętam aby następnym razem nie odpowiadać na Twoje pytania.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:54   

To też trzeba poprawić tylko wydaje mi się bardziej słuszną koncepcją zrobienie "rozwijanego" podpisu jeśli przekraczana będzie ilość linii. Nie ograniczy to ilości linii w podpisie, bo nadal można będzie zrobić sobie podpis w stylu Raptile na 3/4 ekranu. Tylko nie zmusza się tym samym do czytania tego podpisu przez wszystkich, a jedynie tych, którzy chcą po naciśnięciu "rozwiń".

Administratorem w kwestiach technicznych oraz od tzw. kuchni jestem ja, ew. maciej, ale jego jak wiadomo na razie brak. Pozostaje jeszcze Kasjopea, która zajmuje się obsługą w zakresie forum przy pomocy narzędzi dostępnych na forum. Administrator violla i Tomaszi wspomagają funkcję skarbnika przy edytowaniu profili użytkowników i dodawania/usuwania do/z grupy Klubowicze.

Moderatorzy nie pełnią funkcji technicznych, a bardziej administracyjno/porządkowe dostępne jako narzędzia forum. Nie muszą się znać na kwestiach technicznych od strony kodowania php/html. Nie ma takiej potrzeby.

Dokładna reguła jest taka, jak podano wcześniej. Dotyczy wierszy w podpisie. Jednak zakrzywia to użycie tekstu bez użycia znaku "Enter". Co pokazuje przykład mój lub wspomnianego Adiego ;)

Ograniczenia nie mają robić na złość wszystkim innym spoza grona adm/mod, tylko pomóc w czytelności i przejrzystości forum. Skoro nie można doprosić się użytkowników o zmiany, to trzeba budować narzędzia, zmuszając ich do zmiany. Zawsze jednak pozostaje możliwość wyłączenia niereformowanym użytkownikom pewnych funkcji, począwszy od podpisu na zablokowaniu wejścia na forum skończywszy ;)

To jak z haszowaniem brzydkich wyrazów ;) Nie wolno ich używać, a jednak wielu to robi.

Jedyny problem jaki powstał (nie pierwszy z resztą raz) to brak szczegółowych informacji dostępnych wszystkim. Poniekąd jednak jest ten dział, żeby takie kwestie poruszać.

Adi także ma rację, że powinno to się również odbywać za pomocą komunikatu w trakcie tworzenia sygnaturki. Enigmatyczne "Twój podpis jest za długi" jest mało trafne w przypadku tych regułek ;)

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 12:54 ]
Tomi napisał/a:
Kwestia odpowiedniej manipalacji i już jest dłuższy podpis :)

Dokładnie tak ;)
tronsek napisał/a:
Masakra. Ostatnią linijkę traktuje jako jeden wyraz i nie jest w stanie załamać tekstu.

Tu nie chodzi o ostatnią linię ;) Może to być równie dobrze pierwsza linia w ilościu 700 znaków, potem enter i 5 znaków ;) Też się tak wyświetli. Aby to ograniczyć, trzeba policzyć znaki w jednej linii :)
Jeśli przekracza np. 120, to liczy się jako linia ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 05, 2012 12:56   

kasjopea napisał/a:
Tomi napisał/a:
Przepraszam, że się uniosłem ale czasem irytująca jest postawa admina/mod, który przyjmuje postawę wszechmogącego i wszechwładnego a nie potrafi przekazać podstawowych informacji, o które jest pytanie.

Źle świadczy, gdy admina może skomentować w sposób:
"Mądry wie co pisze,
głupi pisze co wie."

Dlatego jeśli się nie ma nic do powiedzenia (napisania) lepiej nie pisać nic.


To oczywiście nie jest wycieczka osobista?


Nie pisałem tego w odpowiedzi na Twój post i była to odpowiedź do "szczegółowej odpowiedzi m.in. ADIego. Jeśli ktoś bierze to do siebie, to nie mój problem.

Ty podałaś suchą informację i nie rozwodziłaś się nad nią. Pod względem merytorycznym jest wszystko O.K. i chyba nie powinnaś brać do siebie tego co powyżej.

A tak swoją drogą, to proszę się warna :)

kasjopea napisał/a:
Na Twojego pierwszego posta odpowiedziałam tylko dlatego, żebyś nie czuł się olany zadając pytanie o podpis.


Jakby to był główny problem forum :)

kasjopea napisał/a:
Bo wtedy też byłoby bardzo źle. A że jak również wspomniałam (czytanie ze zrozumieniem ;)) zmiana została wprowadzona przez MaRKa w nocy i tylko on jest w stanie wyjaśnić wszystkie szczegóły techniczne, ograniczyłam się tylko do tego.


kasjopea napisał/a:
wprowadziliśmy ograniczenie ilości linijek w podpisie


Trochę trudno wywnioskować, czy decyzję podjął sam MaReK, czy też był to długotrwały proces, który wykluł się po wielomiesięcznych dyskusjach w "kuluarach forum".

Ja mogę mieć conajwyżej pretensje o dość niefortunny początek odpowiedzi, którą udzieliłaś. Były to pierwsze słowa napisane w odpowiedzi na mój post i nie sposób odebrać ich innaczej, jak osobista wycieczka:
Tomi napisał/a:
O co chodzi tym razem?


kasjopea napisał/a:
W związku z niereformowalnością niektórych użytkowników i brakiem ich reakcji na prośby


Ja nie potrafię tego inaczej odczytać

kasjopea napisał/a:
Zapamiętam aby następnym razem nie odpowiadać na Twoje pytania.


Czy naprawdę o to chodzi, aby się obrażać?
Ostatnio zmieniony przez Tomi Nie Lut 05, 2012 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink