Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620]Sworzeń górnego wahacza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620]Sworzeń górnego wahacza
Autor Wiadomość
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



  Wysłany: Nie Mar 18, 2012 17:56   [R620]Sworzeń górnego wahacza
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów. Jestem właśnie po wymianie dolnych sworzni przedniego zawieszenia w moim roverku, i teraz chciałbym wymienić jeszcze górne bo tez są w kiepskim stanie. Moje pytanie brzmi czy jest jakaś zależność co do średnicy tych sworzni? Rocznik, typ silnika itp?? Można to określić wcześniej przed wyjęciem sworznia? Mam tylko wolne weekendy i chciałbym uniknąć zakupu niewłaściwego rozmiaru. Na forum wyczytałem że są dwa rozmiary ale nikt nie sprecyzował tego dokładniej. Przy wymianie dolnych sworzni zauważyłem że nie ma segera na górnych sworzniach. Czy może to świadczyć o tym że nie są wymienne? Dolne też nie miały były tylko wciśnięte! Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 18, 2012 17:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
aquaro 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 11
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Mar 19, 2012 15:49   

Witaj
Ja w swoim Roverku wymieniałem całe wahacze, bo sworznie są zaprasowane. Jest możliwość by wymienić je same, ale bez sprzętu tego nie zrobisz.
Nie wiem co do rozmiaru samych sworzni, ale same wahacze są w dwóch rozmiarach.
Licząc od środka tulei to mają 18 i 19 cm. Jak wymieniałbyś wahacze to zmierz odległość między śrubami tulei (wystarczy spojrzeć pod maskę).
Pozdrawiam
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Mar 19, 2012 19:13   

aquaro napisał/a:
Witaj
Ja w swoim Roverku wymieniałem całe wahacze, bo sworznie są zaprasowane. Jest możliwość by wymienić je same, ale bez sprzętu tego nie zrobisz.
Nie wiem co do rozmiaru samych sworzni, ale same wahacze są w dwóch rozmiarach.
Licząc od środka tulei to mają 18 i 19 cm. Jak wymieniałbyś wahacze to zmierz odległość między śrubami tulei (wystarczy spojrzeć pod maskę).
Pozdrawiam

Nie chcę wymieniać całych wahaczy ponieważ do wymiany są tylko sworznie a cena dobrego wahacza zaczyna się od 150zl więc za 50zl kupię dobry sworzeń. Dzisiaj sprawdzałem dokładnie i na pewno nie ma segerów na sworzniach górnych więc tak jak napisałeś pewnie są zaprasowane. Jestem zaopatrzony w ściągacz i inne gadżety więc mam nadzieje że mi się uda go wybić. Tylko cały czas nie jestem pewny rozmiaru sworznia:( w sklepach mają przeważnie te większe 35mm, te mniejsze 33mm sporadycznie.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 19:29   

Jeśli chodzi o górne sworznie, to ZTCP w OEM wahaczach producent nie przewidział możliwości wymiany, jednak da się je wymienić, jeśli chodzi o wymiary to na 99% będzie to 33mm, wymiar 35mm jest w zamiennikach. Ale możesz to sprawdzić bez demontażu sworznia, zdejmij sobie koło, i zdejmij tą gumową osłonę sworznia, i jest tam tyle miejsca żeby złapać suwmiarką
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Mar 19, 2012 19:58   

slax napisał/a:
Jeśli chodzi o górne sworznie, to ZTCP w OEM wahaczach producent nie przewidział możliwości wymiany, jednak da się je wymienić, jeśli chodzi o wymiary to na 99% będzie to 33mm, wymiar 35mm jest w zamiennikach. Ale możesz to sprawdzić bez demontażu sworznia, zdejmij sobie koło, i zdejmij tą gumową osłonę sworznia, i jest tam tyle miejsca żeby złapać suwmiarką

Wielkie dzięki za podpowiedź! Jutro zmierzę sworznie i biorę się w weekend za wymianę!:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Jaki sworzeń wahacza przedniego górnego ? SOLVED
KRYS Rover serii 600, Honda Accord 16 Pią Lut 28, 2014 08:02
R.E.D.
Brak nowych postów [R600] Sworzeń wahacza górnego - guma ochronna
Skiba Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Kwi 15, 2009 01:23
thef
Brak nowych postów [R620] Sworznie wahacza górnego
bosniak Rover serii 600, Honda Accord 10 Nie Maj 06, 2007 21:28
benio_bicos
Brak nowych postów [R620] montaż wahacza górnego
fenomen1717 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Kwi 23, 2016 23:57
sTERYD
Brak nowych postów [R620] Wymiana górnego wahacza z przodu
zielony
jezan Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Lip 21, 2009 12:52
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink