Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] Potrzebna szybka pomoc związana z układem hamulcowym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200] Potrzebna szybka pomoc związana z układem hamulcowym
Autor Wiadomość
darox 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 38
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 19:46   Re: [r200] Potrzebna szybka pomoc związana z układem hamulco

Tomi_114 napisał/a:



Wszystkie modele - R100 R200 R400 R25 R45 :

Kolejność odpowietrzania:
1. Prawy tył
2. Lewy przód
3. Lewy tył
4. Prawy przód.

Sposób jak podano wyzej.



Czy możesz bardziej sprecyzować swoją wypowiedż?.Czym rożni się układ hamulcowy w/w samochodów od innych? mnie uczono (a parenaście lat przy autach grzebie) że odpowietrzanie układu hamulcowego zaczynamy od najdalszego koła od pompy hamulcowej kończąc na najbliższym czyli w prawym, potem w lewym tylnym kole, następnie w prawym i na końcu lewym przednim kole.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 19:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 22:22   

darox napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:



Wszystkie modele - R100 R200 R400 R25 R45 :

Kolejność odpowietrzania:
1. Prawy tył
2. Lewy przód
3. Lewy tył
4. Prawy przód.

Sposób jak podano wyzej.



Czy możesz bardziej sprecyzować swoją wypowiedż?.Czym rożni się układ hamulcowy w/w samochodów od innych? mnie uczono (a parenaście lat przy autach grzebie) że odpowietrzanie układu hamulcowego zaczynamy od najdalszego koła od pompy hamulcowej kończąc na najbliższym czyli w prawym, potem w lewym tylnym kole, następnie w prawym i na końcu lewym przednim kole.


Teraz w każdym samochodzie jest pompa 2 sekcyjna, jeżeli wymieniałeś np. cylinderek z tyłu to odpowietrzasz tył, nie trzeba odpowietrzać całego układu.
W pompach jedno sekcyjnych odpowietrzało się od najdalszego odpowietrznika od pompy
 
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 11:55   

Brawo Tomi_114 & Harry.

Właśnie to mnie u niektórych mechaników wnerwia - tłukli duże fiaty i myślą że znają się już na każdym aucie. A weź takiemu coś powiedz, to urażony, że on nie musi się szkolić i być na czasie, bo wie wszystko i kiedy ja jeździłem resorakami po dywanie to on już auta naprawiał. Potem się przyjeżdża na prostą czynność i się wysłuchuje: "paaaanie, przy 200 tys syntetyk? już dawno powinien pan lać półsyntetyk, a najlepiej minerał!". Albo odpowietrzają hamulce jak w polonezie 15 lat temu... a śruby w aluminium dokręcają takim momentem, jakby klucza dynamometrycznego na oczy nie widzieli...

To jest zawód jak lekarz - trzeba się uczyć tyle lat, ile się w tym zawodzie pracuje ;)
 
 
Felipewp 



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 13:38   

a opowietrznika na pompie nie ma bo mam roverka 220sdi i zabieram sie za odpowietrzanie
 
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 21:44   

Felipewp napisał/a:
a opowietrznika na pompie nie ma bo mam roverka 220sdi i zabieram sie za odpowietrzanie


normalnie odpowietrzaj przy kołach, a jak już robisz ta czynność to zmień płyn hamulcowy,bo powinien być wymieniany co 2 lata lub 40 tys z tego co podają producenci płynów
 
 
 
darox 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 38
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 22:39   

Harry napisał/a:





Teraz w każdym samochodzie jest pompa 2 sekcyjna, jeżeli wymieniałeś np. cylinderek z tyłu to odpowietrzasz tył, nie trzeba odpowietrzać całego układu.
W pompach jedno sekcyjnych odpowietrzało się od najdalszego odpowietrznika od pompy



Z całym szacunkiem do twojej osoby, ale jak ja odpowietrzałem hamulce to Ty się dopiero urodziłeś, twoja wypowiedz nic nowego nie wniosła.Zasada odpowietrzania układu hamulcowego dwu czy jednosekcyjnego jest taka sama.Przeczytaj pierwszy post to będziesz wiedział o co chodzi.
 
 
TomaszM 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 272
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 11:03   

http://www.e-autonaprawa....lcow-z-abs.html

pamiętam że w manualu Opla Vectry też miałem kolejność jak w w/w linku i zaczynało się od najbliższego pompy a nie od najdalszego, tj. LP, PP, PT, LT

Zalecenia producenta układów hamulcowych - tj. zalecenia ATE:

Cytat:
Identycznie przeprowadzamy wymianę płynu hamulcowego dla zacisków i rozpieraczy wszystkich czterech kół. Najpierw odpowietrzamy hamulec przedni lewy, potem przedni prawy, tylny prawy i tylny lewy, jeśli producent pojazdu nie zaleca innej kolejności. Butelkę zbierającą płyn podłączamy do danego zaworu odpowietrzającego, który następnie otwieramy. Do napełnienia i odpowietrzenia przeciętnego samochodu potrzebny jest 1 litr płynu.

http://www.e-autonaprawa....lcow-z-abs.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] kolizja potrzebna szybka pomoc
Rover666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Wto Lut 07, 2012 13:58
Rover666
Brak nowych postów [R200 1.4SI 98r] Problem z układem hamulcowym.
smoczas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Maj 10, 2010 17:46
thef
Brak nowych postów [ROVER 25] PARKTRONIC POTRZEBNA SZYBKA POMOC!!
slony7 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Gru 23, 2011 17:14
slony7
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200] OPONY walkowane wiele razy ale blagam szybka o pomoc
Fargo80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Lis 29, 2011 20:53
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink