Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 05r] Różne nakrętki do felg
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 05r] Różne nakrętki do felg
Autor Wiadomość
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 10:07   

Kobi84, a moze te nakretki jesli zakladal poprzedni wlasciciel, kupil kuliste i spilowal zeby pasowaly "teoretycznie" do stozkowych felg. z czyms takim tez sie juz spotkalem
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 10:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kobi84 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 443



Wysłany: Nie Maj 06, 2012 11:49   

Myślę że to mogą być stare nakrętki ze szrotu. Felgi są oryginalne i te nowe kuliste nakrętki dobrze pasują. Czekam aż dostanę resztę nowych i je wymienię.

[ Dodano: Pią Maj 04, 2012 16:12 ]
Trochę pojeździłem i mogę opisać co się zmieniło. Wszystkie rzeczy które już opisałem + wymiana opon i nakrętek bardzo pomogły. Niestety problem nadal istnieje. Mniej wyczuwalny i da się jeździć, ale przeszkadza. Przy prędkościach 90-110 czuć bicie i hałas. Zaczynam się już poddawać. Sprawdzę jeszcze raz zawieszenie na szarpaku. Może mechanik wykołował mnie przy wymianie końcówek kierowniczych:/ Problem zaistniał właśnie po ich wymianie zaraz po kupnie auta. Jak je sprawdzić najlepiej? Dodam że auto bardzo reaguje na ruchy kierownicą więc luzów nie odczuwam. Ciekawostką jest jedynie to że gdy jadę prosto to malutki ruch w prawo powoduje szybszą reakcję kół niż na ruch w lewo. W prawo skręca z odrobinę większym oporem na kierownicy i szybciej reaguje. W lewo muszę wykonać odrobinkę większy ruch i kierownica idzie lżej. Jest to trudne do wyczucia ale ja odczuwam:(

[ Dodano: Sob Maj 05, 2012 12:06 ]
Zapomniałem dodać że gdy jadę po trochę nierównej nawierzchni lub lekko pofalowanym asfalcie tak by zawieszenie pracowało. To przy żadnej prędkości nie odczuwam drżenia ani innych objawów.

[ Dodano: Nie Maj 06, 2012 11:11 ]
Naszło mnie dziś by przyjrzeć się układowi kierowniczemu. Kręciłem kierownicą na zgaszonym silniku wykonując ruch o jakieś 40stopni. Słychać stukanie z okolic końcówek albo drążków. Gdy ktoś inny ruszał kierownicą a ja trzymałem ręką za końcówki drążków to czułem na nich stukanie. Nie jestem tylko pewien czy to stukanie powodują ich sworznie czy też coś głębiej w przekładni i się przenosi:( Wygląda na to że znalazłem powód drgań. Pytanie teraz jak sprawdzić czy to końcówki czy też same drążki. Jeśli to drążki to chyba mam problem bo ich wymiany nie dokonam sam:( Zaś sama wymiana raczej tania nie będzie.

[ Dodano: Nie Maj 06, 2012 11:49 ]
Znów pobawiłem się kierownicą. Kiedy ktoś rusza kierownicą a ja trzymam za końcówki to czuję na nich stuki ale nie pochodzące od nich. Koła reagują na naprawdę najmniejszy ruch kierownicy. Stuki pojawiają się dopiero przy energiczniejszych ruchach. nie słychać ich przy ruszaniu kierownicą o 2cm ale o 15. Stuki są tylko gdy kierownicę ruszę w lewo, nigdy w prawo. Gdy Koła są skręcona max w lewo to wydaje mi się że są głośniejsze. Co sądzicie?

Do tego Ciągle mam lekko przekrzywioną w lewo kierownicę. Robiłem geometrię i to samo. Wymieniłem opony na nowiutkie i pomogło na tydzień. Teraz znów to samo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Nakrętki do felg stalowych/aluminiowych.
edzio123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 46 Sro Kwi 24, 2013 15:09
bizon
Brak nowych postów [R416] Nakrętki do felg aluminiowych
Artu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Pią Kwi 02, 2010 17:09
des
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45] Nakrętki kół
sebaaa Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Lut 25, 2016 13:32
bociannielot
Brak nowych postów [MG ZS] Typ nakrętki do kół.
bad_gs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Paź 21, 2015 21:55
bad_gs
Brak nowych postów [r416 Si '97] Nakrętki do kół
które?
luqar Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sro Sie 05, 2009 17:07
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink