Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Wyciek płynu chłodniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Wyciek płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
bogski
[Usunięty]






  Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 20:36   [R45] Wyciek płynu chłodniczego
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Uszanowanko! Takich tematów jest dużo, ale nie mogłem znaleźć nic podobnego do mojego przypadku! Od trzech miesięcy obserwuje różowy osad na końcach niektórych przewodów układu chłodzenia :cry: (głownie przy plastikowym trójniku termostat-???-chłodnica). Płyn generalnie nie ubywał a jak już to znikome ilości. W lutym znajomy mechanik zrobił test ciśnienia i powiedział, że ten trójnik to jedyne miejsce nieszczelności. Wymieniłem, więc opaski na wężach ze sprężynowych (jeszcze oryginalnych rover-a) na skręcane. Nadal to samo. :shock: I tak było kolejny miesiąc płyn raz uciekał a później się uszczelniało itd. Z początkiem kwietnia już w zakładzie mechaniki coroczny serwis i jeszcze jeden test ciśnienia. Wynik- to samo miejsce. Decyzja - minimalna wada nie ma, co szukać jak będzie możliwość to można kupić plastikowy trójnik, pewnie pękł, ale generalnie jest ok. :smile: Wyjazd na Święta Wielkanocne do polski. Zrobiliśmy ok 4500 tys. km w dwa tygodnie. Dolałem zaledwie 500ml płynu po powrocie do Anglii. Wróciliśmy pojeździłem 3 dni do pracy itp.(ok 150km) silnik łyknął ponad 500 ml. :idea: Pomyślałem wstawie auto do garażu i sam wymienię trójnik i węże jak będzie trzeba. Zdjąłem pokrywę silnika od dołu i zobaczyłem dużo różowego osadu (patrz zdjęcie) zlałem płyn, zdemontowałem parę węży i trójnik. Węże wydają się ok i trójnik też. Utknąłem! Nawet nie wiem, co to jest to na zdjęciu. Połączone jest z pompa wody i chłodnica a także odchodzą od tego jeszcze dwa metalowo/gumowe przewody. Co do pompy to ma minimalny luz na kole i chyba nie będę jej ruszał? :idea: Chciałem także wymienić termostat bo w zimie trochę szwankował, ale on jest pod łapą silnika zaraz koło alternatora z vacu pompa. Chciałbym wszystko naprawić sam, ale nie wiem czy powinienem dalej rozbierać, czy dam sobie rade skoro:
po 1 trzeba mnóstwo rzeczy zdemontować by się dostać do wszystkich węży i termostatu etc.?
po 2 nie bardzo wiem, z czym mam do czynienia (alternator z vacu pompa, i to cos na dole połączone z wężem dolnym chłodnicy pokryte różowym osadem. :???:

Małe wyjaśnienie - zdjęcie robiłem telefonem leżąc pod autem. W lewym górnym rogu widać pompę wody z poluzowana opaska na wężu.
Ostatnio zmieniony przez szoso Pon Kwi 30, 2012 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 20:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:11   

Wymień chłodnice oleju :wink: Tak to się nazywa na zdjęciu, pewnie są te dekle plastikowe pęknięte :neutral:

Mozna ja dostać od 50zl a nowa kosztuje ok 650zl :wink:

Wygląda na jakieś mikro rysy :wink: Ogólnie od dołu jest dobry dostęp do tego :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bogski
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 20:54   [R45] Wyciek płynu chłodniczego

:ok: dzięki za błyskawiczną odpowiedź :ok:

Mam jeszcze parę pytań jeśli można.
Jak będę wymieniał już tą chłodnicę oleju to muszę spuścić olej czy nie :?:
Czy minimalny luz na popmie wody jest dopuszczalny :?:
Czy wiesz może gdzie ulokowany jest termostat, bo znajomy twierdzi, że napewno nie przy alternatorze :?:
Czy orientujesz się czy możliwa jest podmianka zaworu nagrzewnicy od innego modelu Roverka? :idea:
Ten który ja mam wymieniałem półtora roku temu i już ma jakieś przecieki. Według mnie słabe uszczelnienie wynika z zasady działania, gdyż jest to mały wihajsterek który sie obraca (zdjęcia poniżej).
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 21:06   

bogski napisał/a:
Jak będę wymieniał już tą chłodnicę oleju to muszę spuścić olej czy nie :?:


Nie koniecznie ale trochę oleju wyleci i trzeba będzie uzupełnić :wink:

bogski napisał/a:
Czy minimalny luz na popmie wody jest dopuszczalny :?:

Jaki luz na pompie wody ? Otwierałeś ja czy wkładałeś palca przez otwór na węza :wink:

bogski napisał/a:
Czy wiesz może gdzie ulokowany jest termostat, bo znajomy twierdzi, że napewno nie przy alternatorze :?:

Termostat jest na dole w chłodnicy oleju :wink:

bogski napisał/a:
Czy orientujesz się czy możliwa jest podmianka zaworu nagrzewnicy od innego modelu Roverka? :idea:

Z innej 400 lub 45 możesz wsadzić :wink:
Mi jeszcze w ani jednym Roverku co miałem to nie ciekło nigdy :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bogski
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 21:27   [R45] Wyciek płynu chłodniczego

Remigiusz napisał/a:
Jaki luz na pompie wody ? Otwierałeś ja czy wkładałeś palca przez otwór na węza :wink:

Poprzez wziernik :wink:
Tak na serio to zrzuciłem pasek i za koło złapałem. Luz jest naprawdę mały. :!:

Remigiusz napisał/a:
Termostat jest na dole w chłodnicy oleju :wink:

Czyli wymieniając kompletna chłodnicę (o której mowa ze zdjecia powyżej) na nową termostat mam z głowy? :o
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 21:33   

bogski, No jak jest sprawny termostat w zakupionej chłodnicy to tak. Tylko żebyś czasem nie kupił chłodnicy od R 220 lub 420 albo 620 :wink:

Co do luzu to od strony paska wielorowkowego to jest pompa wspomagania która napędza dopiero pompę wody :wink: Teoretycznie jak będziesz już ta chłodnice wymieniał to pompę możesz w sumie tez wymienić od razu :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bogski
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 21:45   

To jest chłodnica którą wypatrzyłem i jutro pewnie kupię, bo dziś już do wyra mykam w trybie natychmiastowym za 5 godzin muszę wsatć:http://www.ebay.co.uk/itm/Rover-400-45-75-MG-ZT-ZS-Rover-75-Freelander-Oil-Cooler-WTP6320-RRP-345-/251038253182?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a730bc07e#ht_500wt_1287

Pompa wody to tania rzecz w sumie więc stara poleci.

Dzięki i Narazie
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 22:03   

bogski, Zla jest ta chłodnica :neutral:

[ Dodano: Sro Kwi 25, 2012 22:03 ]
Albo kup same obudowy gorne plastikowe:
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID999641

od Nr13 jest to co tobie trzeba :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
bogski
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 20:15   [R45] Wyciek płynu chłodniczego

Witam ponownie.

Naszczęście zanim dokonałem zakupu sprawdziłem czy coś tu dopisałeś. Dzięki że looknałeś na ten link i napisałeś :cool: pewnie bym kupił złą chłodnicę! :evil:
W tym tygodniu wezmę się za auto. dam znać jak mi idzie! jeszcze raz dzieki za pomoc i angielski link. :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 2.0 iDt] wyciek płynu chłodniczego
liberoy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Paź 30, 2010 17:16
szoso
Brak nowych postów [R45] Wyciek płynu chłodniczego
ale,kurczę, jakiś dziwny
eszet Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Sie 22, 2007 12:29
eszet
Brak nowych postów [R400 1.6 '99 LPG] Wyciek płynu chłodniczego
Co to za uszczelka?
des Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Gru 02, 2009 16:05
nocny_marek
Brak nowych postów [R414]wyciek płynu chłodniczego
jacek_legnica Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Lut 15, 2017 15:37
iktorn73
Brak nowych postów [R400] Wyciek płynu chłodniczego
siekier Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Mar 09, 2014 15:02
kierowca



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink