Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Wylał się cały płyn chłodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Wylał się cały płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:52   [MGF] Wylał się cały płyn chłodniczy
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witajcie, dzisiaj wracając z pracy zdarzyło się coś dziwnego. Mój MGF zazwyczaj szybko dmucha ciepłym powietrzem z nawiewów a wskazówka temp. wody nigdy nie przekracza połowy. Po 10 minutach jazdy wskazówka już była powyżej połowy a przy max. ogrzewaniu z nawiewów leciało zimne powietrze. Po 15 minutach zauważyłem w lewym lusterku biały dym ;) Dobrze że już miałem blisko do domu, dojechałem pod dom, otworzyłem tylną klapę i wydostały się kłęby białego dymu któremu towarzyszył syczący dźwięk. Po chwili odkręciłem korek zbiorniczka a tam Sahara ;) Na początku pomyślałem że może któraś z rur biegnących pod autem jest nieszczelna jednak wyciek zlokalizowałem mniej więcej na wysokości lewego, tylnego koła mniej więcej pod zbiorniczkiem. Szczerze to nie chce mi sie z tym jechać do mechanika dlatego chciałem najpierw zapytać Was moi drodzy gdzie mój płyn sobie poszedł... a raczej którędy. Jak zdemontować zbiorniczek żeby zobaczyć co jest pod nim, na co zwrócić uwagę i jeżeli uda mi się uszczelinć lub wymienić uszkodzony element to jak nalać nowego płynu (chodzi mi tu o odpowietrzanie czy jakoś tak). Z góry dziękuje za pomoc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Birkard 



Dołączył: 18 Kwi 2012
Posty: 1



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 10:39   

hej, niestety miałem ten sam problem dwa tygodnie temu. Takie same objawy (wyciek w okolicach tylnego koła, brak wody, dużo dymu, wysoka temperatura) i tak samo pomyślałem że jakaś dziurka w układzie, bo wcześniej zaliczyłem dziurę w drodze. Niestety okazało się że cała woda poszła do silnika i wymieszała się z olejem.

Lepiej sprawdź bagnet od oleju i sprawdź czy olej nie zmienił koloru, albo się nie "spienił".

u mnie znajomy mechanik stwierdził że da się to naprawić(polak potrafi) ale silnik już nie będzie taki sam, może brać olej i za jakiś czas może wszystko szlag trafić. Najlepsze lekarstwo - przeszczepić silnik.

przepraszam, ale przykleję się do Twojego wątku, czy ktoś próbował do MGF włożyć silnik innej marki? jeśli tak to jaki? a może ktoś ma dojście do oryginalnego, lekko używanego silnika do MGF?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 13:05   

Birkard, nie rób paniki to zwykła przypadłość tego motoru zwana u nas potocznie HGF czyli uszczelka pod głowicą, w Wielkopolsce naprawa samej uszczelki to koszt ok 900pln jak z rozrządem to 1200 moze wyjść i motor śmiga jak nówka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 21:58   

Ale koledzy straszą... ;) Nie znam się za bardzo na mechanice ale jak na mój gust to chyba jeszcze nie HGF bo:

Na korku oleju nie ma mazi
Na bagnecie olej na normalny kolor
Jak wlałem wody żeby sprawdzić gdzie cieknie, po włączeniu silnika nie było w niej oleju
Silnik pracuje normalnie dopóki jest woda w układzie

Do tego zaobserwowałem, że wyciek pojawia się zaraz za rolkami osprzętu spod plastikowej obudowy. Tam chyba jest rozrząd... Więc może pompa wody?

Tak czy inaczej wszystko się okaże w przyszłym tyg. bo jedziemy do mechanika ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mati1411 




Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 37
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 09:59   

Mi zeszłego lata pękały chyba z 4 rury. Robiłem jedną pękało kawałek obok przeszło dopiero po wymianie termostatu i chłodnicy. Najprawdopodobniej chłodnica nie była drożna i zbierało się ciśnienie w układnie więc pękały gumy.
_________________
Pompowanie zawieszenia WLKP (Poznań) Info na PW
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 10:25   

Madis napisał/a:
Ale koledzy straszą... Nie znam się za bardzo na mechanice ale jak na mój gust to chyba jeszcze nie HGF bo:

Na korku oleju nie ma mazi
Na bagnecie olej na normalny kolor
Jak wlałem wody żeby sprawdzić gdzie cieknie, po włączeniu silnika nie było w niej oleju
Silnik pracuje normalnie dopóki jest woda w układzie

heh
http://forum.roverki.eu/v...t=77533&start=0
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 23:17   

Może to i faktycznie HGF, jak pisałem... nie znam się na tym i dla mnie uszczelka oznacza wode w oleju lub olej w wodzie ;) jeśli faktycznie może być uszkodzona tylko na tyle że cieknie sama woda... kto wie. W każdym razie trudno. Poniżej wrzucam filmik nakręcony przez włożenie telefonu w lewe, tylne nadkole:

http://www.youtube.com/watch?v=lqPVqQJIOu4
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Skwirek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Ostrowiec Św.



Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 23:12   

a ja bym sprawdził termostat, ewentualnie połączenia węży - tak na początek. Mogła pęknąć obudowa tego "trójnika" od cieczy który znajduje się właśnie w okolicach lewego tylnego koła.

Pozdrawiam
_________________
"Człowiek, który nie dąży do spełniania własnych marzeń równie dobrze mógłby być warzywem"
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 17:24   

Jak dla mnie to pompa wody puszcza. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 19:08   

Też możliwe ;) Zagadka niedługo zostanie rozwiązana ponieważ autko już stoi w serwisie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 25, 2012 21:20   

Madis napisał/a:
Po 10 minutach jazdy wskazówka już była powyżej połowy a przy max. ogrzewaniu z nawiewów leciało zimne powietrze


a Ty jechales dalej ?? :shock:
eee no, tak to sie nie robi, przez zwykły wyciek mozna narobić sobie hgf, ja odrazu bym sie zatrzymal i sprawdzil co sie dzieje, potem poczekal az silnik ostygnie i dolal wody
no chyba ze bym jechal do porodu :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Madis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 92
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Maj 05, 2012 14:00   

Sprawa wyjaśniona. Dzisiaj odebrałem autko od p. Midowicza, niestety faktycznie okazało się że to HGF. Troszke po kieszeni zabolało, ale czego się nie robi dla takich samochodów... Może komuś jeszcze ten temat razem z moim filmikiem się przyda przy diagnozowaniu swojego gokarta ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ MG TF 136 ] znikający płyn chłodniczy
Jankes10 MGF i MG TF 2 Sob Lis 08, 2014 20:36
NoPE
Brak nowych postów [MGF/TF] Znika płyn chłodniczy
Maxiking MGF i MG TF 7 Pon Sie 29, 2011 01:50
Maxiking
Brak nowych postów [MGF] Płyn chłodniczy w kolektorze wydechowym.
gutek071 MGF i MG TF 4 Sro Lis 10, 2021 22:25
Malignus
Brak nowych postów [MG TF 135] Ucieka płyn chłodniczy+zagatowanie na postoju.
cornishon69 MGF i MG TF 6 Sro Maj 18, 2016 22:12
zacekpl
Brak nowych postów [mgf] Płyn chłodniczy leje sie z okolic silnika
Danielo50 MGF i MG TF 7 Wto Sty 15, 2008 09:07
giewu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink