Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nietypowy problem z centralnym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nietypowy problem z centralnym
Autor Wiadomość
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 02:28   [R75] Nietypowy problem z centralnym
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

drodzy forumowicze,

mam dość nietypowy problem z centralnym zamkiem.

Sprawa wygląda nastepująco:

Kiedy samochód jest zamknięty naciskam raz przycisk otwarcia, otwierają sie drzwi kierowcy (normalna sprawa) kolejnym kliknięciem powinny otworzyć się pozostałe drzwi. Niestety otwierają się tylko drzwi z tyłu. Drzwi pasażera z przodu pozostają zamknięte (rygielek nie wyskakuje).

Moge je spokojnie otworzyć od środka, pociągam za klamke raz wyskakuje rygielek pociągam kolejny drzwi się otwierają. Nie moge ich zamknąc ani otworzyć za pomocą przycisku w samochodzie (tego na centralnym kanale, rygielek po prostu nie wyskakuje i nie wskakuje). Ciekawostką jest to że mogę je zamknąc z pilota :) (rygielek normalnie wchodzi w dół).

Wychodząc z samochodu normalnie się zamykają z pilota :/ ... nie kumam co mogło się stac, czy ktoś z was miał już podobny problem ?
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 12, 2012 02:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 06:23   

Na 95% uszkodzony siłownik (silniczek) centralnego zamka w w/w drzwiach. Pozostaje naprawa - szeroko opisane na forum - lub wymiana na sprawny. Trochę dziwne, że nie zamykają się po naciśnięciu przycisku wewnątrz samochodu a zamykają się z pilota ale i tak nie obejdzie się bez naprawy siłownika.
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 08:22   

SlawekG napisał/a:
Trochę dziwne, że nie zamykają się po naciśnięciu przycisku wewnątrz samochodu a zamykają się z pilota ale i tak nie obejdzie się bez naprawy siłownika.

U mnie przy uwalonym silniczku w drzwiach kierowcy jest tak samo. Od środka się nie zamknie, a z pilota tak.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 09:05   

Rowan napisał/a:
U mnie przy uwalonym silniczku w drzwiach kierowcy jest tak samo. Od środka się nie zamknie, a z pilota tak.


Też tak miałem po wymianie na zamek z anglika problem znikł. Teraz muszę znaleźć chwilę na reanimację starego zamka.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 09:10   

Voytec napisał/a:
Nie moge ich zamknąc ani otworzyć za pomocą przycisku w samochodzie (tego na centralnym kanale, rygielek po prostu nie wyskakuje i nie wskakuje). Ciekawostką jest to że mogę je zamknąc z pilota (rygielek normalnie wchodzi w dół).
SlawekG napisał/a:
Trochę dziwne, że nie zamykają się po naciśnięciu przycisku wewnątrz samochodu a zamykają się z pilota
nic tu dziwnego ani nietypowego, po prostu jest padnięty silniczek od zamykania wstępnego , niecałkowitego, dlatego nie działa na przycisk w kabinie. Pilot zamyka, bo to drugi silniczek od zamykania całkowitego jest uruchamiany.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 17:39   

ostatnio wymieniałem zamek prawy przedni,miałem to samo :mrgreen: pasuje tylni prawy po delikatnej przerubce, jeżdziłem tak 3 lata od zakupu auta :) używany zamek 40zł, radość z widoku wysówającego sie rygielka bezcenne :)

[ Dodano: Sob Maj 12, 2012 17:39 ]
a macie koledzy jakiś sposób na wyciągnięcie zamka z dżwi??bo troche sie nakombinowałem żeby go wyjąć ale udało sie
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
SlawekG 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Budzyń



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 18:50   

sash997 napisał/a:
a macie koledzy jakiś sposób na wyciągnięcie zamka z dżwi??bo troche sie nakombinowałem żeby go wyjąć ale udało sie

Aby wyciągnąć zamek musisz odkręcić prowadnicę szyby i odchylić ją do środka. Później trochę gimnastyki i.... zamek masz na zewnątrz :mrgreen:
_________________
R75 2.0 KV 1999r automat gaz
Mitsubishi Eclipse 2.0 1992r - było
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 20:39   

mam nadzieje ze Admin usunie ten temat bo temat o zamkach już dawno jest .... :/
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Maj 12, 2012 20:53   

wyciągłem go bez odkręcania czegokolwiek ale dobrze że można coś odkręcić aby to ułatwić:)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 21:49   

sash997 napisał/a:
wyciągłem go bez odkręcania czegokolwiek ale dobrze że można coś odkręcić aby to ułatwić:)


Zamówiłem zamek u Tomi_114 mam nadzieje, że przyjdzie w ciągu tego tygodnia.

Co to wyciągnięcia, mam nadzieje że dam sobie radę.

Masz jakieś tipsy i tricki, ktore ulatwią robotę ?

Co tam trzeba odpiąć żeby go wyciąnąć ?
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 22:29   

Voytec, wszystko masz na forum opisane wystarczy troszkę poszukać ...
 
 
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 12, 2012 22:59   

haszczyc napisał/a:
Voytec, wszystko masz na forum opisane wystarczy troszkę poszukać ...


Bez urazy ale piszac to co napisales mogles podeslac jakiegos linka. Jak nie masz nic do dodania po za tym ze pragniesz zamkniecia tematu to moze nie pisz, bo nic to do dyskusji nie wnosi, a mniej spamu to wartosciowszy temat.
Nie widzialem dawno tematu w tej sprawie. Moze ktos ma jakis lepszy sposob na zamek, albo cos ciekawego do dodania. Czasami powrot do tematu moze byc ciekawy:)



Edit:

W miedzy czasie pojawila sie mysl.
Aktalnie drzwi nie reaguja na otwieranie z pilota oraz guzik w srodku. Po zaryglowaniu z pilota nie mozna otworzyc drzwi z srodka (normalne). Po nacisnieciu guzika otwarcia w pilocie drzwi mozna juz otworzyc z srodka.
Czy istnieje szansa ze cos dodatkowo padnie ze nie bede mogl otworzyc drzwi po nacisnieciu otwierania na pilocie nawet od srodka?? Czy mozliwe jest ze drzwi sie nie odrygluja?? Bo teraz niby sie nie otwieraja ale po odrygliwaniu mozna je otworzyc ciagnac dwa razy za klamke od srodka.

Dzieki za info i pomoc
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 03:18   

Voytec napisał/a:
W miedzy czasie pojawila sie mysl.
Aktalnie drzwi nie reaguja na otwieranie z pilota oraz guzik w srodku. Po zaryglowaniu z pilota nie mozna otworzyc drzwi z srodka (normalne). Po nacisnieciu guzika otwarcia w pilocie drzwi mozna juz otworzyc z srodka.
Czy istnieje szansa ze cos dodatkowo padnie ze nie bede mogl otworzyc drzwi po nacisnieciu otwierania na pilocie nawet od srodka?? Czy mozliwe jest ze drzwi sie nie odrygluja?? Bo teraz niby sie nie otwieraja ale po odrygliwaniu mozna je otworzyc ciagnac dwa razy za klamke od srodka.

z tego co napisałeś w 1 poście masz takie same objawy jak moje,po wymianie zamka wszystko śmiga :mrgreen: jak wyciągałem zamek odpiąłem cięgno klamki zewnętrznej (przy klamce) i wyciągnąłem rygielek(przy zamku),jak odkręcisz zamek i cofniesz go troche to będziesz miał kostke na wierzchu i bez kombinacji ją wypniesz,a jeszcze coś- czytałem troche na forum o demontażu i montażu boczku w dzwiach i wszędzie ludzie wpychają od góry ten boczek na te 2 duże czarne spinki, ja wyciągłem te spinki z dzwi i nasunąłem na boczek a potem wcisłem cały boczek z boku a nie od góry :cool:

[ Dodano: Nie Maj 13, 2012 03:18 ]
a co do samego wyciągnięcia zamka to kolega SławekG dobrze napisał, odkręć prowadnice szyby i odchyl ją do środka,mi wyszedł (w bólach) bez odkręcania :razz:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 07:41   

Bzdura nie trzeba odkręcać prowadnicy, śrubki mocujące zamek do drzwi jeżeli odkręcisz nie uszkadzając ich to dobrze, jeżeli jednak uszkodzisz - koniecznie dobierz identycznej długości. Co do zakładania boczka to kolega ma rację, odepnij te czarne klipsy z prowadnic, załóż na boczek, zacznij zakładanie od góry a potem lekko dopchnij.
 
 
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 09:25   

To sie nazywa dobra rada ;) dziekuje. Mam naszieje ze duzo linek od zamka po za klamka i rygielkim nie trzeba odpinac
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 09:58   

Odpinasz: rygielek, linkę od klamki w drzwiach, kostkę z przewodami elektrycznymi. Widzę, że jesteś z krakowa podjedź do mnie to wymienimy to w 15 min
 
 
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:35   

kerbi napisał/a:
Odpinasz: rygielek, linkę od klamki w drzwiach, kostkę z przewodami elektrycznymi. Widzę, że jesteś z krakowa podjedź do mnie to wymienimy to w 15 min


Stary ;) ... numer podeślij do siebie na priv.

Zamek będę miał jakoś pewnie w tygodniu (czekam na info z Pilzna).

[ Dodano: Sob Maj 19, 2012 20:11 ]
Edit:

Dzisiaj odebrałem zamek od Tomiego, w drodze powrotnej do Krakowa mój stary zamek nagle sam się naprawił :) ... ciekawe jak długo podziała.

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 11:34 ]
Kolejny Edit:


Jednak zamek musiałem wymienić, wszystko gra zamek otwiera i zamyka normalnie niemniej jednak z opóźnieniem w stosunku do pozostałych. Czasami trzeba dwa razy nacisnąć żeby się otworzył :/ ... czy ktoś miał taki objaw? Czy to wina zamka ? ... Wystarczy kilka razy otworzyć i zamknąć i zamek działa normalnie, otwiera równo - po 20 min znowu to samo.

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 11:35 ]
UP
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 11:47   

Voytec napisał/a:
Czasami trzeba dwa razy nacisnąć żeby się otworzył ... czy ktoś miał taki objaw? Czy to wina zamka ?
ja miałem podobnie od czasu jak kupiłem R75 czyli 3 lata. Tydzień temu zmieniłem akumulator na nowy bo tamten był jeszcze z fabryki :twisted: i zamkowi przeszło otwiera się za pierwszym razem, razem z pozostałymi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Voytec 




Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 85
Skąd: Kraków

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 17:35   

Tyle, że ja mam akku nowiuteńki :P ... może trzeba wyciągnąć klemy w ten sposób "restartując" wszystko ... ?

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 17:35 ]
No i pomogl reset ;) wystarczylo idlaczyc na chwile accu
_________________
Rover 75 CDTi + PowerBox
Automat, 2003r
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nietypowy problem z elektryką
keda Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lut 12, 2015 14:26
sash997
Brak nowych postów [R75] Nietypowy problem z biegami
Puczini Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Wrz 15, 2016 12:25
AdaskoC
Brak nowych postów [MG ZTT]nietypowy problem sprzegła 2.0 Cdti
xp_sekus_xp Rover serii 75, MG ZT 18 Nie Sie 07, 2016 16:07
longer86
Brak nowych postów [R75] problem z centralnym 1,8t
jesaj Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Gru 06, 2013 13:47
pavello200
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z centralnym zamkiem
TOM3K Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lip 20, 2012 20:09
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink